Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najcięższych niemowląt jakie kiedykolwiek się urodziły

Każdego roku na całym świece ma miejsce ponad 130 milionów porodów. To niesamowite, że przy tak dużej liczbie urodzeń nie ma większych nieprawidłowości w wadze niemowląt, których średnia waga tuż po urodzeniu wynosi około 3,25 – 3,4 kilograma.

Oczywiście przy tak dużej liczbie urodzeń zdarzają się przypadki dzieci ważących dużo ponad średnią wagę, niekiedy dwukrotnie więcej. Dziś zebraliśmy najbardziej aktualną listę najcięższych niemowląt na świecie. Wśród nich znalazło się dziecko, które widnieje w Księdze rekordów Guinnessa z wagą wynoszącą ponad 10 kilogramów. Najnowsze przypadki najcięższych dzieci możecie wpisywać w komentarzach.

1. Najcięższy niemowlak z Księgi rekordów Guinnessa: 10,48 kilograma.

Najcięższe dziecko na świecie urodziła Anna Haining Bates w dniu 19 stycznia 1879 roku. Jej dziecko ważyło 10,48 kilograma i miało 71 centymetrów wysokości, jednak zmarło 11 godzin po narodzinach. Rodzice dziecka byli gigantycznego wzrostu. Anna mierzyła 2,27 metra wysokości dlatego w młodym wieku dołączyła do wędrownego cyrku. Tam poznała Martina Van Burena, który dorównywał jej wzrostem. Niestety zdjęcia dziecka brakuje, jednak możecie zobaczyć jego wysokich rodziców. Więcej o Annie i jej dziecku na Wikipedii.

Anna Haining Bates i Martin Van Buren

2. Dziecko Carmeliny Fedele: 10,2 kilograma.

Bardzo mało informacji mamy na temat drugiego najcięższego dziecka. Najcięższy noworodek, który przeżył urodził się w mieście Aversa w południowych Włoszech, na północ od Neapolu. Carmelina Fedele we wrześniu 1955 roku urodziła dziecko, które ważyło 10,2 kilograma. Nic poza to nie wiadomo o chłopcu, brak jakichkolwiek fotografii oraz imienia. Informacja o dziecku zamieszczona jest w Księdze rekordów Guinnessa.

Dziecko Carmeliny Fedele

3. Muhammad Akbar Risuddin: 8,7 kilograma.

W 2009 roku indonezyjska kobieta urodziła dziecko, które ważyło 8,7 kilograma i mierzyło 62 centymetry wysokości. Chwilę po narodzinach lekarz przyznał, że jest to najcięższy noworodek w historii kraju, nie zdając sobie sprawy z tego, ze jest to również jedno z najcięższych dzieci jakie kiedykolwiek się urodziły. Duże rozmiary chłopca były najpewniej spowodowane cukrzycą matki. Mimo, że poród odbył się przez cesarskie cięcie, procedura trwała około 40 minut.

Muhammad Akbar Risuddin: 8,7 kilograma

4. Nadia: 7,75 kilograma.

Rekordowym niemowlakiem z Rosji jest dziewczynka imieniem Nadia, która urodziła się 17 września 2007 roku w szpitalu na Ałtaju. Matką dziecka jest Tatjana Barabanowa. Kobieta oraz jej mąż byli w szoku dowiadując się, że ich dwunaste dziecko ważyło aż 7,75 kilograma tuż po narodzinach. Jednocześnie kobieta przyznała, że wszystkie jej poprzednie dzieci również miały ponadprzeciętną wagę i ważyły ponad 5 kilogramów.

Nadia najcięższa dziewczynka świata

5. Stephen Lyttle: 7,3 kilograma.

W styczniu 1963 roku w Australii przyszedł na świat najcięższy noworodek w historii tego państwa, oraz jeden z najcięższych noworodków jakie kiedykolwiek się urodziły: Stephen Lyttle. Dziecko ważyło około 7,3 kilograma co było dużym zaskoczeniem dla matki. Warto wspomnieć, że również starszy brat Stephena był dużym noworodkiem, ważącym około 5,94 kilograma. Dziś Stephen jest ponad 50 letnim mężczyzną. Poniżej znajdziecie zdjęcie mężczyzny wraz z artykułem o jego narodzinach w lokalnej gazecie.

Zdjęcie Stephena Lyttle

Komentarze   

 
0 #3 Malina 2015-06-19 02:50
A jakie było najcięższe dziecko urodzone w Polsce? Bo kiedyś coś czytałam o prawie 7 kilogramowym noworodku urodzonym w Gdańsku.
Cytować
 
 
0 #2 Romek 2015-06-06 09:05
No to ja ważyłem 4,4 kilograma przy urodzenia, i wcale nie wyrosłem na jakiegoś grubaska, za to wzrost już mam słuszny, bo 186 cm.
Cytować
 
 
0 #1 Elisa 2015-06-06 00:00
Niesamowite, i pomyśleć, że ja ważyłam trochę ponad 3,5 kilograma :) A tu bobasy nawet po 10 kilogramów.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane