Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 głównych kierunków turystyki medycznej

Turystyka medyczna jest terminem używanym do opisania praktyki podróżowania przez granice wyłącznie w celu uzyskania opieki zdrowotnej. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Patients Beyond Borders z turystyki medycznej korzysta rocznie około 7 milionów osób z całego świata, zaś wartość całej branży szacowana jest na około 40 miliardów dolarów.

Główną motywacją do skorzystania z turystyki medycznej jest przede wszystkim koszt. Według statystyk, w niektórych przypadkach można zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu procent, kiedy zdecydujesz się na leczenie poza granicami kraju. W tym artykule postaramy się ocenić główne kierunki turystyki medycznej. Zobaczycie też ilu turystów medycznych otrzymuje dane miejsce.

1. Tajlandia: 1,2 miliona turystów medycznych rocznie.

Według najnowszych statystyk PBB w 2012 roku Tajlandię odwiedziło około 1,2 miliona osób zainteresowanych uzyskaniem opieki zdrowotnej. Ludzie odwiedzający ten kraj najczęściej są zainteresowani tanią chirurgią kosmetyczną oraz rehabilitacją. Tajlandia jest miejscem w którym znajdziemy jedne z najlepszych i najtańszych ośrodków rehabilitacyjnych na świecie. Ponadto międzynarodowi turyści cenią sobie prywatność oraz tradycyjne atrakcje turystyczne.

2. Meksyk: 1 milion turystów medycznych rocznie.

Według danych Patients Beyond Borders w minionym roku Meksyk był drugim najpopularniejszym kierunkiem turystyki medycznej. Tak wysokie miejsce zawdzięcza głównie Latynosom, którzy na co dzień mieszkają w Stanach Zjednoczonych, w szczególności tym z Arizony, Kalifornii i Teksasu. Turyści medyczni przyjeżdżający do Meksyku najczęściej oczekują usług dentystycznych oraz zabiegów związanych z utratą masy ciała, w tym liposukcji.

3. Stany Zjednoczone: 800 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Chociaż opieka zdrowotna w Stanach Zjednoczonych jest jedną z najdroższych na świecie, to nie przeszkodziło temu krajowi wskoczyć na trzecie miejsce rankingu. USA są na szczycie listy krajów świadczących usługi wysokiej jakości, przez wykształconych specjalistów – to właśnie dlatego stany zjednoczone są jednym z głównych kierunków turystyki medycznej obieranym przez osoby potrzebujące najbardziej skomplikowanych operacji i wysoko wyspecjalizowanych usług medycznych.

4. Singapur: 610 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Singapur jest popularnym kierunkiem turystki medycznej ponieważ oferuje jedne z najlepszych usług diagnostyki i leczenia raka. Mimo, że jest to jeden z najmniejszych krajów świata znajdziemy tu kilkadziesiąt placówek medycznych, w tym 22 placówki akredytowane przez  Joint Commission International. Kraj cały czas inwestuje ogromne środki w opiekę zdrowotną i badania. Jedną z najnowszych inwestycji jest ośrodek badawczy biotechnologii za 300 milionów dolarów.

5. Indie: 400 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Indie to popularny kierunek turystyki medycznej wybierany przez osoby zainteresowane procedurami ortopedycznymi i procedurami z zakresu kardiologii. Co więcej, wielu pacjentów odwiedza Indie w celu diagnozowania i leczenia raka. Mimo, że wiele szpitali w Indiach nie posiada międzynarodowych akredytacji, to znajdziemy tu dużo szpitali prywatnych oferujących usługi na światowym poziomie. Pracują w nich lekarze, którzy kształcili się w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

6. Malezja: 250 tysięcy turystów medycznych rocznie.

W ciągu ostatnich kilku lat średnia turystów medycznych odwiedzających Malezję utrzymuje się na tym samym poziomie, wynoszącym około 250 tysięcy osób rocznie. Koszty leczenia w Malezji można porównać do tych w Indiach, Tajlandii i Singapurze. Do Malezji często wybierają się osoby cierpiące z powodu oparzeń. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, skoro w kraju znajdują się jedne z najlepszych ośrodków leczenia oparzeń na świecie. Usługi profilaktyczne i badania specjalistyczne również są dostępne w przystępnych cenach.

7. Brazylia: 180 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Brazylia jest najpopularniejszym kierunkiem turystki medycznej w całej Ameryce Południowej. Kraj odwiedzają głównie ludzie zainteresowani chirurgią plastyczną i różnymi zabiegami medycyny estetycznej. W kraju znajdziemy ponad 4500 licencjonowanych chirurgów plastycznych, specjalistów do liftingu twarzy, powiększania i zmniejszania piersi, korekcji nosa, liposukcji, operacji plastycznej brzucha itd. Jednymi z najczęściej odwiedzanych miast należy Rio de Janeiro, Sao Paulo, Santos, Porto Alegre i Brasilia.

8. Turcja: 110 tysięcy turystów medycznych rocznie.

W 2012 roku Turcję odwiedziło ponad 110 tysięcy osób zainteresowanych uzyskaniem opieki zdrowotnej. Większość turystów przyjeżdża do Turcji by skorzystać z taniej chirurgii oka oraz badań kontrolnych. W Turcji znajdziemy wiele wysokiej klasy szpitali, w których na co dzień pracują lekarze szkolenia na zachodzie: głównie w krajach Unii Europejskiej. A skoro już wyleczymy tu wzrok, warto zobaczyć na własne oczy kilka trakcji, w tym: Pamukkale, Kapadocję, Turkuazoo Akvaryum itp.

9. Tajwan: 90 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Według PBB około 90 tysięcy turystów odwiedziło Tajwan w 2012 roku by skorzystać ze światowej klasy usług, specjalistów i urządzeń medycznych. W Tajwanie znajdziemy 22 ośrodki medyczne akredytowane przez Joint Commission International – tyle samo co w Singapurze, tylko sześć mniej niż w całych Chinach. To jasno pokazuje dlaczego Tajwan jest jednym z najchętniej odwiedzanych destynacji medycznych.

10. Kostaryka: 50 tysięcy turystów medycznych rocznie.

Według statystyk, około 50 000 międzynarodowych turystów odwiedza co roku Kostarykę, aby skorzystać z niedrogich usług medycznych – zwłaszcza z opieki stomatologicznej i chirurgii medycznej. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że turyści medyczni stanowią około 15% wszystkich turystów zagranicznych odwiedzających Kostarykę. Najwięcej wysokiej klasy lekarzy specjalistów znajdziemy w San Jose (stolica kraju) i w okolicach miasta.

Komentarze   

 
0 #1 Małek 2013-12-12 14:14
Ciekawe, że aż tylu turystów jedzie na zabieg do Tajlandii, ciekawi mnie jak tam porozumiewanie się językiem angielskim. Bo np. w Indiach problemu z tym nie ma, więc ich pozycja jest zrozumiała.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane