Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 okropnych rzeczy, które dzieją się gdy się starzejesz

Pewne rzeczy są pewniakami kiedy się starzejesz. Włosy zaczną rosnąć ci w uszach, a wypadać na głowie. Będziesz tak osłabiony, że będziesz siedzieć przez większość dnia, ale kiedy przyjdzie ci skorzystać z łazienki, to będziesz biec szybciej jak Usain Bolt. Takie jest życie, i wszystko co możemy zrobić, to mieć nadzieję, że nasze starcze lata będą wyglądać dużo lepiej niż przeciętnego staruszka, a nasza śmierć będzie szybka i łatwa.

Proces starzenia się nikogo dnie dyskryminuje. Każdy z nas powoli się starzeje, a im jesteśmy starsi, tym częściej musimy znosić pewne straszne rzeczy. Poniżej wymieniamy kilka okropnych rzeczy, którym będziesz musiał stawić czoła na starość.

 

1. Będziesz tracić wspomnienia.
To smutne, ale bardzo prawdopodobne jest, że będziesz tracić funkcje poznawcze i wspomnienia. Czasem może to być imię twojego pierwszego zwierzaka, jakieś wiadomości, które słyszałeś niedawno, a kiedy indziej mogą to być informacje związane z twoimi najbliższymi.

2. Nie będziesz w stanie jeść.
Wiele starszych osób cierpi na dysfagię, czyli zaburzenie połykania. Przez to bardzo częstym widokiem są emeryci zajadający się galaretką, papkami, zmiksowanym jedzeniem i różnymi płynami. To nic ciekawego nie móc poczóć w ustach stałego pokarmu.

3. Możesz skończyć w domu starców.
Przez to, że ludzie żyją coraz dłużej, a nie lepiej, masz bardzo dużą szansę na to, że ostatecznie skończysz żyjąc w domu opieki, wśród innych staruszków. Najważniejsze jest by w tym wszystkim nie popadać w depresję, tylko zachować dobry humor.

4. Będziesz nosić pieluchy.
Nosiłeś pieluchy jako małe dziecko i najpewniej będziesz je nosić jako staruszek. Faktem jest, że większość emerytów ma problemy z trzymaniem moczu i pieluchy dla dorosłych są w takich sytuacjach bardzo pomocne.

5. Twoja rodzina Cię opuści.
Dla większości osób starszych, ich rodziny są całym ich życiem. Emeryt potrafi opowiadać o swoich dzieciach i wnukach każdego dnia, jednak te bardzo często zapominają o swoich staruszkach. A Ty pamiętasz aktualnie aby odwiedzać swoich dziadków, babcie i starszych bliskich?

6. Będziesz spędzać czas na bardzo nudnych rzeczach.
Jako emeryt nie będziesz w stanie robić rzeczy, które robisz teraz. Picie alkoholu odpada przez leki, na kręgle nie pójdziesz, bo będą bolały cię plecy. Będziesz zmuszony znaleźć nowe hobby, nudne hobby. Bingo, układanki i inne rzeczy, które nie wymagają od ciebie dużej ilości ruchu.

7. Będziesz związany z łóżkiem.
W końcu dojdziesz do tego punktu starości, że staniesz się związany z łóżkiem. Cały dzień będziesz tylko leżeć i jeżeli uda ci się wstać przynajmniej raz dziennie, to będzie wyczyn. Będziesz tak osłabiony, że nie ma co mówić o kąpieli, co najwyżej obmywaniu gąbką przez najbliższych.

8. Będziesz przeklinać swój słaby wzrok.
Wiadomo, że niemal wszyscy staruszkowie w pewnym momencie swojego życia sięgają po okulary. Może dojść nawet do tego, że będziesz mieć tak słaby wzrok, że ciężko ci będzie zobaczyć co masz na talerzu leżącym centralnie przed tobą.

9. Ludzie zaczną do ciebie mówić, jakbyś był idiotą.
Gdy dojdziesz do pewnego wieku, w którym będziesz wyglądać staro, ludzie zaczną mówić do ciebie jakby rozmawiali z idiotą. Być może to dla tego, że większość z nas zakłada, że seniorzy seniorzy cierpią z powodu utraty funkcji poznawczych.

10. Znienawidzisz muzykę młodego pokolenia.
Tak jak twój dziadek nienawidził muzyki klubowej bądź rapu, tak Ty jako staruszek, będziesz nienawidzić muzykę młodego pokolenia. Jeżeli masz szczęście, będziesz na tyle głuchy, że nie będziesz musiał słuchać tego, co aktualnie słuchają młodzi.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze