Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 domowych leków, o których powinieneś wiedzieć

Chyba każdy z nas odziedziczył po swojej babce domowe sposoby na grypę, przeziębienie i inne dolegliwości. Często są one bezużyteczne i działają na zasadzie placebo, jednak zdarzają się także domowe leki o niezwykłej skuteczności.

W ostatnich latach uwidocznił się trend leczenia metodami naturalnymi i będzie on kontynuowany w kolejnych latach. Nie ma w tym nic złego, bo jeżeli jesteś w stanie wyleczyć się przy pomocy domowych sposobów, to powinieneś to zrobić. Najlepsze w domowych lekach jest to, że często wszystkie składniki znajdziemy w szafkach i nie musimy wychodzić po nie do sklepu. Przykłady takich leków znajdziesz poniżej.

1. Ciemna czekolada na kaszel.

Teobromina, którą znajdziesz w ciemnej czekoladzie znajduje się również w lekach na kaszel. Opublikowane w 2005 roku badania w Imperial College London zawierają informację, że teobromina ma właściwości przeciwkaszlowe większe od kodeiny.

2. Oliwa z oliwek na ból ucha.

Wierzcie lub nie, oliwą z oliwek można sobie ulżyć w bólu ucha. Wpuść do ucha kilka kropel ciepłej oliwy z oliwek i odczekaj chwilę. Oliwa pomoże ci pozbyć się infekcji, a także pomoże z uczuciem szumu w uszach.

3. Imbir na bóle menstruacyjne.

Mało kto wie, że imbir rzeczywiście poprawia krążenie i przepływ krwi, a także łagodzi zmęczenie mięśni. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem łagodzenia skurczy menstruacyjnych jest dodanie imbiru do herbaty.

4. Torebki po herbacie na oparzenia.

Stosowanie chłodnych i wilgotnych torebek do poradzenia sobie z oparzeniami kuchennymi jest świetnym pomysłem i niemal natychmiast zmniejsza ból. Jest to prosty i skuteczny trik, który może ci się przydać każdego dnia.

5. Cukier na czkawkę.

Czkawka to jedna z tych dolegliwości, z którymi (nie)radzimy sobie na wiele sposobów. Istnieje wiele sposobów na czkawkę, ale jedynym którym faktycznie działa jest cukier. Następnym razem gdy dopadnie cię czkawka possij kostkę lub łyżeczkę cukru.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze