Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 właściwości zdrowotnych kawy o których nie wiedziałeś

Wydaje się, że rzekomi eksperci nie mogą się zdecydować czy wybrane pokarmy są zdrowe, czy nie. Kawa jest jednym z takich produktów spożywczych wokół których narosło wiele mitów, a lekarze wciąż wmawiają nam aby jej nie pić, bo jest niezdrowa. Kofeina znajdująca się w kawie może być uzależniająca i negatywnie wpływać na twoje serce, jednakże nie każda kawa jest tak samo szkodliwa.

Dodając cukru i śmietanki do kawy, to oczywiste, że twój napój staje się jak trucizna. Ale czarna kawa ma też właściwości prozdrowotne, a kilka ważniejszych znajdziesz w rozwinięciu dzisiejszego rankingu. Zobacz na co pomaga kawa.

1. Antydepresant.

Kofeina działa jako łagodny środek antydepresyjny. Według badań, które zostały przeprowadzone przez Harvard School of Public Health, picie kawy było związane z niższym ryzykiem samobójstwa.

2. Lek na Parkinsona.

Wyniki badań, które zostały opublikowane w Journal of American Medical Association, niosą dobre wieści osobom kochającym picie kawy. Podobno kofeina znajdująca się w kawie zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona.

3. Lek na stres.

Badania wykazują, że sam zapach kawy, w tym świeżo mielonych ziaren, może zmniejszać stres u niektórych osób. Kiedy następnym razem zaparzysz sobie kawę, delektuj się również jej zapachem.

4. Kawa zapobiega czerniakowi.

Według badań zamieszczone przez Journals Oxford na początku 2015 roku, picie kawy może powodować niewielki spadek wystąpienia czerniaka. Osoby uczestniczące w badaniu piły mniej niż 4 filiżanki kawy dziennie.

5. Przeciwutleniacze.

Według naukowców z University of Scranton (Pensylwania), kawa jest pełna antyoksydantów. To samo badanie sugeruje, że kawa jest najważniejszym źródłem przeciwutleniaczy w amerykańskiej diecie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze