Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


7 porad i sztuczek dzięki którym zapobiegniesz lub uleczysz kaca

Co jest najgorsze w kacu? Wiedza, że zrobiłeś to sobie sam, a może świadomość tego, że ostatniej nocy wydałeś na alkohol ogromną sumę pieniędzy? Kac jest okropny, zwłaszcza zaraz po przebudzeniu się, kiedy zastanawiasz się po co tak dużo piłeś, i obiecujesz sobie, że już więcej nigdy tak dużo nie wypijesz.

Obietnica, obietnicą, ale prawdopodobnie prędzej czy później znów będziesz uczestniczyć w imprezie mocno zakrapianej alkoholem. W takim przypadku lepiej poznać kilka sztuczek i porad, które przygotują cię dobrze do picia z przyjaciółmi – pomogą zapobiegnąć kacowi, a kiedy dojdzie do najgorszego, pozwolą szybciej z niego wyjść.

1. Gorąca kąpiel lub prysznic.
Kiedy dopadnie cię kac warto wziąć gorącą kąpiel lub prysznic, co pozwoli się zrelaksować, oraz rozluźni twój żołądek. Picie alkoholu rozbija całe twoje ciało, więc rozluźnienie się ciepłą kąpielą jest dobrym pomysłem.

2. Ćwiczenia.
Wiem, że to brzmi głupio – bo komu chce cię ćwiczyć będąc na kacu? Jednakże na kacu warto wyjść pobiegać, co uwolni endorfiny, czyli hormony wywołujące dobre samopoczucie. Poza tym po biegu można skoczyć do wanny lub pod prysznic.

3. Woda, woda, więcej wody.
Picie wody to najłatwiejsza rzecz, którą możesz dla siebie zrobić chcąc uniknąć kaca. Kac występuje przede wszystkim ze względu na odwodnienie organizmu. Pamiętaj by napić się wody przed położeniem się spać po pijackiej imprezie i pić wodę następnego dnia.

4. Weź tabletki na kaca.
Na rynku jest kilka specyfików regulujących metabolizm alkoholu, które pozwalają uniknąć nieprzyjemnych skutków spożycia dużej ilości alkoholu. Jednym z nich jest znane sporej części społeczeństwa 2KC.

5. Prześpij kaca.
Nie zauważysz kaca jeżeli będziesz spać. Oczywiście warto wstać na chwilę z łóżka, aby napić się wody, ale zaraz po tym można wskoczyć do łóżka i znów spróbować zasnąć. Sen sprawi, że zregenerujesz siły.

6. Jedz tłuste jedzenie.
Wypróbowany i sprawdzony sposób na kaca – zarówno przed, w trakcie jak i po spożyciu alkoholu warto zjeść coś tłustego. Upewnij się tylko, że to jedzenie do którego twój żołądek jest przyzwyczajony, nie chcesz przecież wymiotować.

7. Napój Gatorade czy woda kokosowa.
Po upojnej nocy musisz uzupełnić elektrolity, a tu z pomocą przyjdzie ci napój Gatorade, lub inny napój izotoniczny wykorzystywany przez sportowców. Z drugiej strony zawsze możesz sięgnąć po wodę kokosową, która działa podobnie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze