Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najstarszych kobiet, które urodziły dziecko

Czy wyobrażasz sobie kobietę po 70-tce, która prowadzi do szkoły swoje własne dziecko? Niewiarygodne, tak bardzo, że ciężko to sobie wyobrazić, prawda? Prawdopodobieństwo, że kobieta zajdzie w ciążę po 42 roku życia jest bardzo niskie. A trzeba jeszcze mieć na uwadze to, że im kobieta starsza, tym bardziej naraża się na powikłania, które mogą nastąpić w trakcie ciąży i po porodzie.

A jednak na świecie są kobiety którym udało się urodzić dziecko w wieku ponad 65 lat. Dokonały tego dzięki zapłodnieniu in vitro, wywołując publiczną debatę na temat racjonalności i etyki swoich działań. Poniżej znajdziesz najstarsze kobiety, które urodziły dziecko.

1. Omkari Panwar.
Kłamała na temat swojego wieku by móc skorzystać z zapłodnienia in vitro. Urodziła dwójkę dzieci w wieku 70 lat.

2. Maria del Carmen Bousada de Lara.
Maria urodziła dwójkę dzieci w wieku 67 lat. Nie odprowadziła ich na pierwszy dzień w szkole, bowiem zmarła 2 lata później.

3. Adriana Iliescu.
Adriana Iliescu miała 66 lat kiedy urodziła dziewczynkę. Miała urodzić trojaczki, ale przedwczesny poród przeżyła tylko jedna dziewczynka.

4. Janise Wulf.
Janise Wulf miała 62 lata kiedy urodziła chłopca dzięki zapłodnieniu in vitro. Jej najstarsze dziecko z poprzedniego małżeństwa miało wtedy 40 lat.

5. Sandra Lennon.
Sandra Lennon była już matką i babcią, kiedy postanowiła kolejny raz zajść w ciążę. Ostatnie dziecko urodziła w wieku 59 lat.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze