Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 sztuczek, które pozwolą ci zachować ładnych zapach cały dzień

Ach ta moc zapachów. Dobra woda kolońska, niesamowite perfumy, wspaniale pachnący żel do mycia, dezodoranty, kremy i wiele, wiele więcej. Nasza atrakcyjność seksualna zależy w dużym stopniu od zapachu, więc nie można się dziwić, że dużą uwagę przywiązujemy do tego jakich kosmetyków używamy.

A co jeżeli mimo zastosowania wszystkich tych kosmetyków, po całym dniu pracy czujesz się nieświeżo? Co zrobić w takim przypadku? Istnieje kilka tricków, które możesz zastosować, by mieć większą pewność świeżego zapachu przez cały dzień. Nie musisz nawet zabierać z sobą do pracy flakonika ulubionych perfum.

1. Wsyp pudru dla niemowląt do butów.

Niemiłe zapachy zazwyczaj zaczynają się od stóp, ale można sobie z nimi poradzić wsypując nieco pudru dla niemowląt do środka obuwia.

2. Nie zapominaj o myciu włosów.

Nie należy przesadzać z częstym myciem włosów, ale trzeba pamiętać, że to włosów trzymają się zapachy. Dlatego lepiej je myć raz na dwa dni.

3. Nie zapominaj o antyperspirancie.

Antyperspirant to podstawowy kosmetyk pozwalający utrzymać świeży zapach przez cały dzień, więc nie możesz o nim zapomnieć.

4. Szczotkuj język.

Codzienne mycie zębów nie wystarczy, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Wielu ludzi zapomina, że język również powinien być szczotkowany.

5. Miętówki i gumy do żucia.

Jeżeli czujesz, że twój oddech stał się nieświeży, to zawsze możesz sięgnąć po miętówki lub gumy miętowe.

6. Golenie się i depilacja.

Tak samo jak włosy na głowie trzymają zapachy, to samo dotyczy włosów pod pachami i włosów łonowych – lepiej więc golić się w tych miejscach.

7. Popryskaj perfumami ciepłe miejsce na ciele.

Aby zapach twoich perfum utrzymywał się dłużej spryskaj nimi ciepłe obszary twojego ciała: nadgarstki, zgięcia łokci, szyję, za uszami, klatkę piersiową.

8. Zażywaj suplementów z cynkiem.

Cynk jest wydzielany w płynach ustrojowych jako środek antyseptyczny i jest częścią systemu obrony organizmu przed zarazkami.

9. Zmień zwyczaje żywieniowe.

To co jemy ma wpływ na to jak pachniemy. Ludzie spożywający owoce i warzywa mają najprzyjemniejszy zapach.

10. Ogranicz kawę.

Ograniczenie spożycia kofeiny pomoże ci ładnie pachnąć. Kofeina stymuluje gruczoły potowe, a pot jest pożywką dla bakterii.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze