Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 ścieżek kariery, które zrujnują twoje zdrowie

Praca, praca, praca – chociaż większość z nas nienawidzi tego słowa, to zgadzamy się w jednej kwestii: musimy pracować, by móc zarabiać na utrzymanie siebie i rodziny.

Idąc do pracy można się pocieszać, że nie wykonuje się tak niebezpiecznej roboty jak ludzie przed wiekami, kiedy robotnicy i rzemieślnicy nie zwracali nawet uwagi na to, że pracują z truciznami i nie było przepisów BHP. Jednakże nawet dziś istnieje wiele zawodów w których ludzie powoli niszczą swoje zdrowie, i są wśród nich nie tylko profesje fizyczne, ale i umysłowe. Poniżej znajdziesz listę pięciu zawodów, które powoli rujnują zdrowie osób je wykonujących. W komentarzach możesz dodać kolejne.

1. Rolnicy.

Chociaż niektórzy mogą pomyśleć, że praca w rolnictwie to samo zdrowie, to tak naprawdę to jedna z najcięższych ścieżek kariery. Słońce niszczy skórę, a przebywanie w pobliżu nawozów, pestycydów i spalin przyczynia się do chorób serca, nowotworów płuc i innych ciężkich chorób.

Rolnicy

2. Budowlańcy.

Również budowlańcy nie mają łatwego życia. W tej branży, tak samo jak w przypadku rolnictwa, przebywa się bardzo wiele czasu na słońcu, które może powodować raka skóry oraz postarza skórę. Nie zapominajmy o urazach, które wyniszczają ciało: złamania, zwichnięcia, rozcięcia, zbicia itd.

Budowlańcy

3. Strażacy.

Zawodowi strażacy nie mają prostej pracy. Tych panów wysyła się do pożarów, wycieku chemikaliów, wypadków drogowych itd. Stałe wdychanie dymu i toksycznych gazów sprawia, że strażacy są narażeni na wystąpienie chorób sercowo-naczyniowych oraz chorób płuc. Stres również nie ułatwia życia.

Strażacy

4. Bokserzy.

Boks to ciekawy sport łączący wysoki poziom dyscypliny, artyzm oraz przemoc. Kariera boksera jest krótka ze względu na jego zdrowie. Prawdziwym problemem bokserów jest encefalopatia bokserska, będąca ciężką postacią przewlekłego urazowego uszkodzenia mózgu. Choroba ta dotyczy aż 15% zawodowych bokserów.

Bokserzy

5. Informatycy.

Tak, możesz się uśmiechnąć, ale również informatycy wykonują wyniszczającą organizm pracę. Pracują nie tylko 8 godzin w biurze, ale pracę często zabierają z sobą do domu. Problemem wśród informatyków jest nie tylko pogorszenie wzroku, ale również schorzenia i choroby związane z siedzeniem: problemy z kręgosłupem, nadwaga, przewlekłe migreny itp.

Informatycy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze