5 faktów, których mogłeś nie wiedzieć o całowaniu

  • Drukuj

Całowanie to jedna z tych rzeczy, które robi prawie każdy człowiek – jedni częściej, drudzy rzadziej. Jednakże, bez względu na twoje doświadczenie w tej materii, istnieje wiele informacji na temat całowania, o których mogłeś nie wiedzieć. Na przykład, czy wiedziałeś skąd wywodzi się całowanie? Jakie miało początki?

Czy wiesz ile trwał najdłuższy pocałunek? Albo czy słyszałeś o tym, że 10% świata wcale się nie całuje? Tak, nic a nic, żadnych pocałunków. Takie ciekawostki na temat całowania znajdziesz w dzisiejszym rankingu. Jeżeli znasz inne ciekawe informacje o pocałunkach, to wypisz je w komentarzach, lub utwórz własny ranking.

1. Aż 10% ludzi nigdy się nie całowało i nie będzie.

Całowanie to jedna z najczęstszych form okazywania uczuć. Matki i ojcowie całują swoje dzieci, krewni witają się pocałunkiem, a zakochani całują się namiętnie. Nawet dzieci dają sobie buziaki. Jednak 10% ludzi żyjących na świecie nigdy się nie całowało i nigdy tego nie zrobi. W niektórych krajach pocałunki są uważane za odrażające i nieprzyzwoite, jak np. w Sudanie i Somalii.

Aż 10% ludzi nigdy się nie całowało i nie będzie

2. Nie wiadomo do końca kiedy miał miejsce pierwszy pocałunek.

Naukowcy nie są do końca pewni kiedy został zapoczątkowany akt całowania. Niektórzy naukowcy sugerują, że początkiem pocałunków mogło być karmienie dzieci przez matki przeżutym pokarmem, z buzi do buzi, jak to robią niektóre zwierzęta. Z drugiej strony pierwsze wzmianki o pocałunkach pojawiły się w Sumerze, pierwszej cywilizacji.

Nie wiadomo do końca kiedy miał miejsce pierwszy pocałunek

3. Najdłuższy pocałunek trwał ponad 58 godzin.

58 godzin, 35 minut i 58 sekund – tyle dokładnie trwał najdłuższy pocałunek na świecie. Rekord został ustanowiony przez parę Ekkachai i Laksana Tiranarat z Tajlandi. Regulamin był bardzo rygorystyczny: usta musiały być w stałym kontakcie, para musiała stać i nikt nie mógł zasnąć. Nie było również żadnych przerw na odpoczynek.

Najdłuższy pocałunek trwał ponad 58 godzin

4. Całowanie jest zakazane w niektórych krajach.

Ten punkt po części nawiązuje do punktu pierwszego. Nawet w XXI wieku istnieją kraje w których funkcjonują zakazy całowania się w miejscach publicznych, nawet pod karą więzienia. Takie zakaz istnieje w krajach arabskich, w których okazywanie sobie uczuć w miejscach publicznych jest niezwykle obraźliwe. Całować można się tylko w miejscach prywatnych.

Całowanie jest zakazane w niektórych krajach

5. Całowanie to dobre ćwiczenie twarzy.

Chociaż całowanie nie daje tak doskonałych efektów jak lifting, to może poprawiać wygląd skóry twarzy. W akt pocałunku angażuje się ponad 30 mięśni twarzy. Mięśnie te kurczą się i rozkurczają, a to sprawia, że skóra jest bardziej sprężysta. Teraz już wiesz, że zamiast wydawać pieniądze na kremy do twarzy, możesz objąć ukochaną osobę i długo się całować.

Całowanie to dobre ćwiczenie twarzy