Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najcięższych ludzi w historii medycyny

Otyłość to bardzo poważna choroba, która zwiększa ryzyko zapadalności na inne choroby, w tym choroby układu krążenia, cukrzycę typu 2, obturacyjny bezdech senny, niektóre typy nowotworów, zapalenie kości i stawów.

Wiele osób może uniknąć nadwagi i otyłości poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia, jednakże są również ludzie, którzy nie są w stanie walczyć z otyłością z uwagi na problemy natury medycznej, w tym zaburzenia metaboliczne. W dzisiejszym rankingu przeczytasz między innymi o takich osobach. Zobaczysz tu najcięższych ludzi, jacy kiedykolwiek żyli – wszyscy ważący dużo powyżej 500 kilogramów.

1. Jon Brower Minnoch: 635 kilogramów.

Amerykanin Jon Brower Minnoch urodził się w 1941 roku, a szczyt wagi osiągnął w 1979 roku, kiedy to ważył niemal 635 kilogramów. Już w wieku 12 lat ważył 132 kilogramy, zaś w wieku 22 lat jego waga wynosiła 178 kilogramów przy wzroście 190 cm. Na kilka lat przed śmiercią ciężko pracował, by zrzucić wagę. Jeden z ostatnich pomiarów wykonanych w 1983 wykazał 361 kilogramów.

Jon Brower Minnoch

2. Khalid Bin Mohsen Shaari: 610 kilogramów.

Niewiele brakowało, a tytuł najcięższego człowieka jaki kiedykolwiek żył dzierżyłby Khalid Bin Mohsen Shaari. Ten mężczyzna urodzony Arabii Saudyjskiej w 1991 roku, w sierpniu 2013 roku osiągnął wagę 610 kilogramów! Gdy wieść o jego chorobie dotarła do króla Arabii Saudyjskiej ten wyciągnął pomocną dłoń i zarządził przeniesienie Khalida na leczenie do kliniki w Rijadzie. W rezultacie Khalid stracił 317 kilogramów i nadal chudnie.

Khalid Bin Mohsen Shaari

3. Manuel Uribe: 598 kilogramów.

Manuel Uribe (ur. 11 czerwca 1965 w Monterrey, zm. 26 maja 2014) był z zawodu mechanikiem, mieszkańcem Monterrey w Meksyku. Już jako dziewiętnastolatek ważył ponad 120 kg i mimo dwukrotnej operacji usunięcia nadmiaru tłuszczu, jego stan wciąż się pogarszał. Podobno w najgorszym momencie ważył aż 598 kilogramów, jednakże krótko po tym dzięki pomocy dietetyków i lekarzy udało mu się w dwa lata zredukować wagę do około 360 kg.

Manuel Uribe

4. Robert Butler: 544 kilogramy.

Robert Butler to obywatel Stanów Zjednoczonych urodzony w 1972 roku, mieszkaniec Providence (Rhode Island). Przez dziesięć lat był zmuszony mieszkać w domu opieki Bannister House, jednakże obecnie leczy się w szpitalu. Aby przenieść go do szpitala, była potrzebna ekipa wyposażona w dźwig, ponieważ Butler nie może chodzić, a nawet korzystać z wózka inwalidzkiego.

Robert Butler

5. Carol Ann Yager: 544 kilogramy.

Carol Ann Yager to jedna z najcięższych osób w historii świata, a na pewno najcięższa kobieta. Urodziła się w 1960 roku, a zmarła w 1994. W styczniu 1993 roku trafiła do szpitala, ważąc 539 kilogramów. Przebywała tam trzy miesiące podczas których zrzuciła 236 kilogramów – w większości płyny. Krótko po tym jak wyszła ze szpitala jej waga znów zaczęła rosnąć. Gdy zmarła w 1994 roku ważyła już 544 kilogramy.

Carol Ann Yager

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane