Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 miejsc z całego świata w których ludzie popełniają samobójstwa

Samobójstwo to celowe działanie mające na celu odebranie sobie życia. Człowiek, którzy decyduje się na taki krok często jest w depresji, cierpi z powodu innych chorób psychicznych lub niedawno przeszedł traumatyczne doświadczenia, które sprawiły, że śmierć wydaje się być jedyną dostępną opcją.

Niektórzy ludzie decydują się popełnić samobójstwo w samotności, inni robią to w miejscach publicznych - jak gdyby chcieli, by ktoś ich zatrzymał, lub pragnęli zostać zapamiętani. Tak czy inaczej samobójstwo nie jest niczym dobrym, bowiem każdy człowiek zasługuje na pomoc, by ponownie uświadomić sobie wartość swojego życia. Mając to na uwadze, zobaczcie miejsca z całego świata, które przyciągają wielu samobójców.

1. Kanał Koryncki, Grecja.

Kanał Koryncki to jedno z najsławniejszych miejsc popełniania samobójstw w Grecji. Wysokość ścian wynosi tu nawet 79 metrów, a ponadto kanał przecina kilka mostów, które przyciągają wielu samobójców.

Zdjęcie Kanał Koryncki

2. Beachy Head, Wielka Brytania.

Beachy Head to kredowe urwisko klifowe u południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Każdego roku ma tu miejsce nawet 20 samobójstw, i to mimo licznych znaków ostrzegawczych i kryzysowej budki telefonicznej.

Zdjęcie Beachy Head

3. Aokigahara, Japonia.

Aokigahara to gęsty las mieszany w Japonii. Władze przestały publikować informacje o liczbie ciał znajdowanych w lesie, po tym jak w 2004 roku samobójstwo popełniło tu aż 108 osób.

Zdjęcie Aokigahara

4. Sunshine Skyway Bridge, USA.

Sunshine Skyway Bridge to most kablowy nad zatoką Tampa. Według oficjalnych informacji od 1987 roku do 2014 samobójstwo popełniło tu przynajmniej 207 osób. Na moście jest zainstalowanych 6 kryzysowych telefonów.

Zdjęcie Sunshine Skyway Bridge

5. The Gap, Australia.

The Gap to wysoki klif usytuowany na wschód od Sydney. Chociaż klif jest bardzo popularną atrakcją turystyczną, zyskał sławę ze względu na liczne samobójstwa. Zamontowano tu nawet kamery bezpieczeństwa.

Zdjęcie The Gap

6. Most Nanjing Yangtze, Chiny.

Budowę tego mostu rozpoczęto w 1960 roku, a oddano do użytku w 1968. Od tego czasu ponad 2000 osób popełniło tu samobójstwo. Na samym moście rocznie udaje się odwieść od tego czynu od 100 do 200 osób.

Zdjęcie Most Nanjing Yangtze

7. Wiadukt Księcia Edwarda, Kanada.

Kolejnym znanym miejscem przyciągającym samobójców jest Wiadukt Księcia Edwarda. W 2003 roku miasto zbudowało barierę składającą się z 9000 prętów, która skutecznie zapobiega wielu samobójstwom w tym miejscu.

Zdjęcie Wiadukt Księcia Edwarda

8. Wieża Eiffla, Francja.

Wieża Eiffla to jedno z najbardziej romantycznych miejsc, jednocześnie przyciągające wielu samobójców. Zarządzający obiektem robią wiele by zapobiegać kolejnym próbom samobójczym, między innymi montując siatki i barierki.

Zdjęcie Wieża Eiffla

9. Metro w Londynie.

Londyński system metra jest jednym z najczęstszych samobójstw na świecie. Szacuje się, że każdego roku samobójstwo popełni tu około 100 osób, najwięcej na stacjach Victoria i King's Cross.

Zdjęcie Metro w Londynie

10. Golden Gate, USA.

Most Golden Gate to kolejne miejsce popularne wśród samobójców. Oficjalnie ponad 1400 osób popełniło tam samobójstwo od 1937 roku, jednakże liczby te mogą być dużo większe, jeżeli weźmiemy pod uwagę silne prądy oceaniczne w tym miejscu.

Zdjęcie Golden Gate

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane