Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najczęściej poszukiwanych diet w Google w 2014 roku

Większość z nas pragnie wyglądać szczupło, zdrowo i wysportowanie podczas wakacji, dlatego bardzo chętnie szukamy w Internecie przepisów na zrzucenie kilku lub kilkunastu nadmiarowych kilogramów. Takim przepisem są wszelkiego rodzaju diety: Atkinsa, bezglutenowa, wojskowa, DASH, śródziemnomorska itd.

Zastanawiasz się jak przed wakacjami zrzucić trochę ciała i szukasz skutecznej diety? Być może wybierzesz dietę wraz z wyszukiwarką Google, która przygotowała zestawienie 10 najczęściej poszukiwanych haseł dotyczących diety. Znajdziesz tu krótkie opisy dziesięciu najczęściej wyszukiwanych diet w wyszukiwarce Google w 2014 roku.

1. Dieta paleo.

Najczęściej wyszukiwaną dietą w Google w 2014 roku była dieta paleo. Paleo, od słowa paleolityczna, oznacza, że jest to dieta pierworodna. W jadłospisie tej diety dominuje mięso, ryby, owoce, warzywa, zioła, miód itd.

Dieta paleo

2. Dieta Atkinsa.

Dużą popularnością cieszy się dieta dr. Atkinsa. Podstawowym założeniem diety jest to, że przyczyną nadwagi są węglowodany, dlatego podczas diety powinno się spożywać przede wszystkim białka i tłuszcze.

Dieta Atkinsa

3. Dieta bezglutenowa.

Chociaż jest przeznaczona głównie dla osób z alergią na gluten, to zdobywa zwolenników również wśród innych ludzi. Podstawą tej diety jest wyeliminowanie produktów zawierających gluten (mieszanina białek roślinnych).

Dieta bezglutenowa

4. Dieta śródziemnomorska.

Dieta śródziemnomorska to dieta opierająca się na pokarmach jakie jedzą Grecy, Włosi i Hiszpanie. Znajdziemy w niej warzywa, ryby i owoce morza, oliwę z oliwek oraz wiele przypraw (czosnek, kminek, bazylia, oregano).

Dieta śródziemnomorska

5. Dieta DASH.

Dieta DASH to dieta, której celem jest szybkie obniżenie ciśnienia i poziomu cholesterolu. Oczywiście może się to odbywać przy zrzucaniu zbędnych kilogramów. Podstawą tej diety jest przejście na zdrowsze jedzenie, a jej jadłospis jest zróżnicowany.

Dieta DASH

6. Dieta wojskowa.

Dieta wojskowa, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo rygorystyczna. Na czym polega? Przez trzy dni trzeba trzymać się ścisłej diety, by przez kolejne jeść normalnie. Podobno pozwala zrzucić nawet 5 kilogramów.

Dieta wojskowa

7. Dieta hCG.

Chociaż nie jest polecana przez dietetyków, zyskuje coraz większą popularność. Ta dieta polega na aplikowaniu sobie zastrzyków z hormonem hCG, który naturalnie jest produkowany przez łożysko kobiety ciężarnej.

Dieta hCG

8. Dieta South Beach.

Dieta South Beach, nazywana również dietą plaż południowych, to dieta stworzona przede wszystkim z myślą o osobach chcących się zdrowo odżywiać i nie przybierać na wadze. Twórcą diety jest kardiolog Arthur Agatston.

Dieta South Beach

9. Dieta Sherd.

Dieta autorstwa Iana K. Smitha, która zakłada rozszarpanie (ang. shred) zbędnego tłuszczu. Dieta Shred trwa 6 tygodni i jest podzielona na sześć faz. Warto wspomnieć, że ta dieta zakłada jedzenie posiłków co 3-4 godziny, nawet gdy nie czujemy takiej potrzeby.

Dieta Sherd

10. Dieta doktora.

Wśród najczęściej wyszukiwanych haseł w Google była również "Dieta doktora". To hasło jest tylko częścią składową wielu innych diet, dlatego jest wpisywane do wyszukiwarki gdy szukamy diety sporządzonej przez kogoś z autorytetem. Np. Dieta doktora Dukana, Dieta doktora Kwaśniewskiego itd.

Dieta doktora

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane