Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Strefie 51

Od momentu powstania w 1951 roku, Strefa 51 (ang. Area 51) przyciąga zainteresowanie wielu ludzi, którzy chcą wiedzieć co kryje się w obwodzie ściśle strzeżonej wojskowej bazy lotniczej. Niewielka ilość informacji dotyczących Strefy 51 doprowadziła do wielu spekulacji i powstania niezliczonej ilości teorii spiskowych.

Dziś termin „Strefa 51" kojarzony jest głównie z życiem pozaziemskim, kosmitami, UFO i tajnymi projektami rządowymi. Aby spróbować oddzielić mity od rzeczywistości, oto kilka rzeczy, których mogliście nie wiedzieć o strefie 51. Jednocześnie zapraszamy do rzeczowej dyskusji w komentarzach pod artykułem.

1. W strefie 51 były testowane śmigłowce użyte w ataku na Osamę bin Ladena.
Zabicie Osamy bin Ladena w maju 2011 roku zostało przeprowadzone przez zespół Navy Seals, którzy zostali dostarczeni na miejsce przez dwa śmigłowce Blackhawk. Niestety podczas misji jeden ze śmigłowców uległ uszkodzeniu, dlatego komandosi zdecydowali się go zdetonować by nie padł w obce ręce. Część helikoptera przetrwała i szybko stała się obiektem spekulacji ekspertów. Wielu uważa, że był to model niewykrywalnego śmigłowca Blackhawk, który został znacznie zmodyfikowany przez Lockheed Martin i testowany w Strefie 51.

Niewykrywalne śmigłowce Blackhawk

2. W strefie 51 jest teraz realizowany projekt nowego samolotu bezzałogowego.
Wiele wskazuje, że obecnie w strefie 51 jest realizowany projekt nowego, bezzałogowego samolotu szpiegowskiego. Pod koniec jednego z pasów startowych jest zbudowany duży hangar wyposażony w masywne drzwi o szerokości ponad 50 metrów, co sugeruje, że został on przygotowany z myślą o wielkim projekcie. Według dziennikarza Tyler'a Rogoway'a siły powietrzne USA pośrednio przyznały się do prac nad nowym bezzałogowym samolotem szpiegowskim dalekiego zasięgu.

Hangar w strefie 51 z dużymi drzwiami

3. W strefie 51 bada się technologie innych mocarstw.
Prócz własnych projektów, w Strefie 51 realizowane są również badania nad technologiami lotniczymi innych mocarstw. Pierwszym obcym samolotem badanym w Strefie 51 był MiG-21, który został przechwycony przez Izrael w 1966 roku. Podczas takich badań próbuje się zidentyfikować słabe punkty w wydajności i konstrukcji obcych samolotów, co może pomóc amerykańskim pilotom w walce z agresorem dysponującym danym sprzętem.

Zdjęcie MiG-21

4. Pierwszy dron był testowany w Strefie 51.
Chociaż obecnie amerykańskie siły zbrojne wykorzystują drony na szeroką skalę, to rozwój tych bezzałogowych maszyn rozpoczął się dziesiątki lat temu. To właśnie Strefa 51 była miejscem testowania pierwszego samolotu bezzałogowego, jakim był Lockheed D-21. Możliwość zbudowania bezzałogowego samolotu szpiegowskiego była sondowana już w 1962 roku, zaś w 1966 roku przeprowadzono pierwszą próbę startu bezzałogowego aparatu latającego D-21, która zakończyła się sukcesem.

Zdjęcie Lockheed D-21

5. Pierwszym projektem ze Strefy 51 był Lockheed U-2.
Lockheed U-2 to amerykański samolot szpiegowski zbudowany na zamówienie CIA, mogący latać na pułapie 27 tysięcy metrów n.p.m. Samolot odbył swój pierwszy lot testowy startując z pasów lotniska w Strefie 51, 1 sierpnia 1955 roku. Wkrótce po tym samolot rozpoczął regularne loty zwiadowcze nad Europą Wschodnią, ZSRR, Chinami oraz Kubą. Planuje się, że samoloty U-2 będą eksploatowane aż do 2023 roku, kiedy to zostaną zastąpione nowymi bezzałogowcami.

Zdjęcie Lockheed U-2

Komentarze   

 
0 #1 profile 2018-10-31 17:20
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane