Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10 najpopularniejszych rankingów 2013 roku

Najpopularniejsze, najdroższe, największe, najbogatsze – Naj, Naj i jeszcze raz Naj. W 2013 roku opublikowaliśmy setki rankingów przybliżających wam otaczający świat. Jednak czy zastanawialiście się, który z naszych rankingów cieszył się największym powodzeniem. Biorąc pod uwagę liczbę wyświetleń oraz datę publikacji wybranej toplisty, przygotowaliśmy podsumowanie najpopularniejszych rankingów 2013 roku.

Znalazło się tu miejsce dla najbogatszych miast i krajów świata, największych statków pasażerskich, najpopularniejszych portali społecznościowych i gier planszowych. Więcej znajdziecie w rozwinięciu rankingu.

10 największych gospodarek świata w roku 2013

Budżet Polski to około 514 miliardów dolarów (dane z 2011 roku). Mimo, że jest to całkiem spora kwota pieniędzy, to i tak daleko nam do TOP 10 najbogatszych gospodarek świata. Dla porównania budżet wojskowy Stanów Zjednoczonych wynosi 682 miliardy dolarów (są to tylko wydatki na wojskowość). Skoro USA wydają taką sumę pieniędzy tylko na wojsko, nie powinno dziwić, że to ten kraj przoduje w rankingu najbogatszych krajów, z budżetem wynoszącym 16,2 biliona dolarów rocznie.

10 popularnych portali społecznościowych z całego świata

Facebook, Twitter, Google Plus – każdy z nas jest w stanie wymienić kilka portali społecznościowych, które według niego najeżą do najpopularniejszych. W tym rankingu przedstawiliśmy dziesiątkę portali społecznościowych przyciągających uwagę użytkowników i reklamodawców z całego świata. W trójce najpopularniejszych znalazł się Facebook, Twitter oraz LinkedIn. Jak przedstawia się pozostała siódemka, przekonasz się przechodząc do rankingu.

Top 10 największych kościołów na świecie

Jako, że ciężko jest określić najlepsze kościoły świata, nawet nie podejmowaliśmy się tego zadania. Za to podjęliśmy się przybliżenia wam dziesiątki największych kościołów świata pod względem powierzchni. Tytuł największego kościoła przypadł Bazylice Matki Boskiej Królowej Pokoju z Wybrzeża Kości Słoniowej. Bazylika jest w stanie pomieścić około 200 tysięcy wiernych! W rankingu swoich reprezentantów ma również Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Wielka Brytania oraz Polska.

10 najbogatszych miast świata, wg PKB za rok 2012

Kilka akapitów wyżej wspominaliśmy, że PKB Polski w 2011 roku wyniosło około 514 miliardów dolarów. Zapamiętajcie to, bowiem bardzo zbliżone PKB miało rok później jedno z Chińskich miast. Tym miastem jest Szanghaj, który w 2012 roku wypracował PKB rzędu 516 miliardów dolarów! Co ciekawe w rankingu najbogatszych miast Szanghaj znalazł się dopiero na dziesiąty miejscu. Najbogatszym miastem świata uznano Tokio, stolicę Japonii która wypracowała PKB rzędu 1 biliona 520 miliardów dolarów.

Top 10 największych miast w Chinach

Jakie jest największe miasto Chin? Większość was po chwili namysłu rzuci nazwy dwóch miast: Szanghaj oraz Pekin. Chociaż oba miasta są w dziesiątce największych chińskich miast, to miejsce pierwsze przypadło Chongqing. Jest to miasto wydzielone w środkowych Chinach, które powstało dopiero w 1997 roku. Aktualnie w całej jednostce administracyjnej mieszka około 29 milionów osób. Jednak liczba ta bardzo szybko rośnie. Wszystko dlatego, że Chongqing jest jednym z najszybciej rozwijających się chińskich miast.

5 największych samolotów pasażerskich świata

Zeszły rok minął pod znakiem Dreamlinerów w Polskich Liniach Lotniczych LOT, a raczej pod znakiem częstych awarii i usterek tych Boeingów. Chociaż wspomniane Dreamlinery są całkiem sporymi samolotami, mogącymi zabrać od 210 do 330 pasażerów (w zależności od wersji), to daleko im do największych samolotów pasażerskich. Tytuł największego samolotu pasażerskiego przypadł Airbusowi A380 900, który może zabrać na pokład do 900 pasażerów w wersji jednoklasowej. W najlepszej piątce znajdziemy dwie maszyny Airbusa oraz trzy maszyny Boeinga.

10 największych statków pasażerskich na świecie

Jeżeli chciałbyś w luksusie pływać po morzach i oceanach powinieneś zainteresować się największymi wycieczkowcami świata. Tytuł największego statku pasażerskiego przypadł MS Allure of the Seas, którego całkowita długość wynosi zawrotne 360 metrów! Ten kolos może zabrać na pokład około 5400 pasażerów i 1000 członków załogi. W tym rankingu znajdziecie informacje o pozostałych dużych wycieczkowcach oraz o atrakcjach, które się na nich znalazły.

Top 10 największych zamków na świecie

Gdzie znajduje się największy zamek świata? W Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii? W żadnym z tych krajów! Największy zamek świata znajduje się w Polsce, a dokładnie w Malborku. Według Wikipedia.org to Zamek w Malborku jest największym zamkiem świata, bowiem cały kompleks zajmuje powierzchnię 143 591 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu uplasowała się Twierdza Mehrangarh w Indiach, zaś na miejscu trzecim Zamek Praski w Czechach.

Top 10 krajów o najdłuższej linii brzegowej na świecie

Dużym powodzeniem wśród naszych czytelników cieszył się również ranking krajów o najdłuższej linii brzegowej. W rankingu zwyciężyła Kanada, która dzięki ponad 52 tysiącom wysp posiada linie brzegową której długość wynosi 202 080 kilometrów! Dla przykładu linia brzegowa Polski nie sięga nawet tysiąca kilometrów. Na drugim miejscu znalazła się Indonezja, której linia brzegowa jest niemal czterokrotnie krótsza od linii brzegowej Kanady. Trzecie miejsce przypadło Rosji.

10 najpopularniejszych gier planszowych na świecie

Szukasz czegoś w co mógłbyś pograć z rodziną? Zastanawiasz się jakie są nazwy popularnych gier planszowych? W 2013 roku postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania przygotowując ranking najpopularniejszych planszówek na świecie. W rankingu znajdziemy między innymi: Szachy, Scrabble, Monopoly, Ryzyko i kilka innych gier planszowych. Widać, że ranking przypadł wam do gustu, bowiem zanotował dużo wyświetleń w stosunkowo krótkim czasie. Jeszcze dziś możesz do niego powrócić i podać w komentarzach nazwy twoich gier planszowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane