Szkoły ponadgimnazjalne 2009

  • Drukuj

Już po raz 11 zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektyw i Rzeczpospolitej.

Autorzy rankingu najlepsze szkoły w Polsce wybierali na podstawie reprezentacji uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Sukcesy szkół mierzone były proporcjonalnie do liczby uczniów.

Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę najlepszych liceów:

 

  1. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie
  2. LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
  3. V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  4. I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  5. Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu
  6. III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  7. I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
  8. II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
  9. V LO w Bielsku-Białej
  10. I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie

Pierwsze piątki z poszczególnych województw.

dolnośląskie:

  1. XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu
  2. II LO im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu
  3. I LO im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy
  4. III LO im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu
  5. V LO im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu

kujawsko-pomorskie:

  1. Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu
  2. I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  3. IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
  4. ZS Ogólnokształcących nr. 1 w Bydgoszczy
  5. VI LO im. Śniadeckich w Bydgoszczy

łódzkie:

  1. I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi
  2. I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu
  3. LO im. Bolesława Prusa w Skierniewicach
  4. ZS nr. 1 w Wieluniu
  5. Klasyczne LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

lubelskie:

  1. II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
  2. III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie
  3. I społeczne LO im. Unii Europejskiej w Zamościu
  4. I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie
  5. LO im. ONZ w Biłgoraju

lubuskie:

  1. Społeczne LO w Żarach
  2. II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie Wlkp.
  3. I LO im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze
  4. I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp.
  5. ZS elektron. i sam. im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zielonej Górze

małopolskie:

  1. V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
  2. I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie
  3. II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie
  4. III LO im. Adama Mickiewicza w Tarnowie
  5. ZS łączności im. Obrońców Poczty Gd. w Krakowie

mazowieckie:

  1. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie
  2. VIII LO im. Władysława IV w Warszawie
  3. II społeczne LO w Warszawie
  4. VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
  5. I społeczne LO Jam Saheba Digvijay Sinhji w Warszawie

opolskie:

  1. Publ. LO nr. III z oddz. dwujęz. im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu
  2. Publ. LO nr. II z oddz. dwujęz. im. M. Konopnickiej w Opolu
  3. I LO im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
  4. II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu
  5. I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu

podkarpackie:

  1. LO im. Jana Pawła II ss Prezentek w Rzeszowie
  2. I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie
  3. LO im. KEN w Stalowej Woli
  4. I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
  5. I LO im. KEN w Sanoku

podlaskie:

  1. I LO im. Adama Mickiewicza w Białymstoku
  2. II LO z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim
  3. III LO im. K.K. Baczyńskeigo w Białymstoku
  4. I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży
  5. II LO z dodatkową nauka j. białoruskiego w Hajnówce

pomorskie:

  1. III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
  2. II LO z oddz. dwujęz. im. Adama Mickiewicza w Słupsku
  3. III LO im. Boh. Westerplatte w Gdańsku
  4. Collegium Marianum - katolickie liceum im. Jana Pawła Iiw Pelplinie
  5. LO jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Gdyni

śląskie:

  1. V LO w Bielsku-Białej
  2. II LO im. A. Frycza Modrzewskiego w Rybniku
  3. IX LO im. Cypriana K. Norwida w ZS w Częstochowie
  4. Publiczne katolickie LO w ZS SRK im. Augusta Hlonda w Chorzowie
  5. LO towarzystwa szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej

świętokrzyskie:

  1. I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
  2. I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu
  3. LO im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach
  4. Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
  5. II LO im. Stanisława Staszica w Starachowicach

warmińsko-mazurskie:

  1. II LO im. Konstantego I. Gałczyńskiego w Olsztynie
  2. IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie
  3. I LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie
  4. I LO im. Adama Mickiewicza w Olsztynie
  5. ZS Ekonom. i Tech. im. St. Mikołajczyka w Pasłęku

wielkopolskie:

  1. LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu
  2. VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  3. I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  4. II LO im. generałowej J. Zamojskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu
  5. II LO im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

zachoniopomorskie:

  1. XIII LO w Szczecinie
  2. I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie
  3. II LO im. Mieszka I w Szczecinie
  4. IX LO im. im. Boh. Monte Cassino w Szczecinie
  5. Katolickie LO im. św. Maxymiliana M. Kolbego w Szczecinie

Więcej na stronie źródłowej: Perspektywy.pl