Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 eksperymentów z Coca-Colą, które zrobisz w domu

Pod koniec XIX wieku, John Pemberton wynalazł miksturę, która dziś jest jednym z najpopularniejszych napojów bezalkoholowych na świecie – mowa o Coca-Coli. W chwili tworzenia napoju, Pemberton na pewno nie zdawał sobie sprawy z tego jak popularny będzie jego napój w przyszłości. Wszak początkowo sprzedaż Coca-Coli nie była nawet rentowna.

Coca-Cola jest już z nami od ponad 100 lat, a to oznacza, że ciekawscy ludzie mieli dostatecznie dużo czasu aby przetestować napój na wszelkie sposoby. Dziś już wielu, że z Coca-Coli i Mentosów można zrobić gejzer, lub wykorzystać napój do czyszczenia. Kilka takich eksperymentów zobaczysz na poniższym filmiku.

Czytaj więcej...

6 dziwnych faktów o leworęcznych osobach

Osoby leworęczne są intrygujące, bo stanowią niewielką część społeczeństwa. Szacuje się, że leworęczność może dotyczyć około 8-15% społeczeństwa – z czego najwięcej leworęcznych jest wśród Eskimosów i Żydów (około 20%), zaś najmniej osób leworęcznych występuje w Chinach i Japonii (zaledwie 3%).

Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci przeprowadzono mnóstwo badań porównujących osoby praworęczne i leworęczne, dzięki czemu dziś wiemy, że leworęczność wynika z silniejszego rozwoju prawej półkuli mózgu. Jeżeli chcielibyście poznać więcej faktów o osobach leworęcznych, to znajdziecie je w rozwinięciu artykułu.

Czytaj więcej...

10 lekcji życia, których powinni nauczać w szkole

Swobodny dostęp do publicznej edukacji jest nieocenionym darem współczesnych czasów. Trzeba pamiętać o tym, że przed wiekami edukacja publiczna była rzadkością, a większość osób, które chciały uczęszczać do szkoły, musiały za to niemało zapłacić. Dziś edukacja w większości państw świata jest ogólnie dostępna, a często obowiązkowa w przypadku dzieci i młodzieży.

Szkoła uczy nas wielu ciekawych rzeczy: historii, rodzimego języka, języków obcych, funkcjonowania w społeczeństwie, liczenia i wielu więcej. Jednakże największym minusem szkoły jest to, że rzadko daje nam lekcje życia i nie uczy najważniejszych rzeczy jakie mogą się nam przydać jako dorosłym. W rozwinięciu znajdziecie spis tego, czego powinno się nauczać w szkołach.

Czytaj więcej...

10 najczęstszych cech potencjalnych seryjnych morderców

W porównaniu do zwykłych morderców, seryjnych morderców jest na świecie niewiele. Szacuje się, że seryjni mordercy odpowiadają tylko za 0,01% wszystkich zabójstw na świecie, a szanse na to, że padnie się ich ofiarą wynoszą 1 do 2 000 000 – większe szanse masz na to, że uderzy w ciebie piorun.

Mimo uspokajających statystyk, myśl o tym, że seryjni mordercy istnieją gdzieś w społeczeństwie, może być przerażająca. Ciężko jest rozpoznać potwora, którego jedynym celem jest zabijanie i niszczenia, jednakże opierając się na informacjach o dotychczas złapanych wielokrotnych mordercach, można wskazach ich najczęstsze cechy.

Czytaj więcej...

10 niesamowitych zdjęcia NASA ukazujących zmiany na Ziemi

The National Aeronautics and Space Administration (pol. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej), częściej znana pod akronimem NASA, to agencja rządu Stanów Zjednoczonych prowadząca cywilny program kosmiczny, w skład którego wchodzi między innymi program lotów kosmicznych i program badań przestrzeni kosmicznej.

Z przestrzeni kosmicznej NASA bada również Ziemię, dzięki czemu wiemy lepiej jak Matka Natura i działalność człowieka wpływają na naszą planetę. Najlepiej zobaczyć to na zdjęciach porównawczych wykonanych nawet w 20-30 letnich odstępach czasu. Poniżej zobaczycie przykłady takich zdjęć wykonanych przez NASA.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze