Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 ciekawych drogowych atrakcji turystycznych Australii

Czym jest drogowa atrakcja turystyczna? Najogólniej rzecz biorąc jest to atrakcja turystyczna umieszczona blisko ruchliwej drogi - lub w jej pobliżu - której celem jest przyciągnięcie turystów. Zjawisko takich przydrożnych atrakcji jest bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Australii, gdzie długie podróże samochodem cieszą się dużą popularnością.

Jeżeli w najbliższe wakacje masz zamiar wybrać się do Australii, poniżej znajdziesz dziesięć wybranych drogowych atrakcji turystycznych – rzeczy które mogą się ubiegać o miano największego, najdłuższego, najwyższego, lub po prostu godnego uwagi.

1. Największy na świecie sztuczny pstrąg.
Big Trout to 10-metrowy model pstrąga wykonany z włókna szklanego, znajdujący się w niewielkiej miejscowości Adaminaby w stanie Nowa Południowa Walia w Australii. Jest to popularne miejsce połowów pstrąga, więc na atrakcję powinni zwrócić uwagę przede wszystkim zapaleni wędkarze.

Zdjęcie największego sztucznego pstrąga na świecie

2. Największy na świecie sztuczny banan.
Big Banana to atrakcja turystyczna oraz nazwa parku rozrywki działającego w mieście Coffs Harbour. Wielki banan, wykonany z włókna szklanego, ma 5 metrów wysokości oraz 11 metrów długości. Banan został wykonany w 1964 roku i dziś pomaga przyciągać nawet 150 tysięcy turystów rocznie.

Zdjęcie największego sztucznego banana na świecie

3. Największy na świecie sztuczny ziemniak.
Największy na świecie sztuczny ziemniak został zbudowany w miejscowości Robertson przez lokalnego plantatora ziemniaków Jim'a Mauger'a. Big Potato zdobi główną ulicę na wschodnim krańcu miasta. Jest wysoki na około cztery metry i długi na dziesięć metrów. W 2010 roku grupka młodych ludzi dorobiła ziemniakowi twarz.

Zdjęcie największego sztucznego ziemniaka na świecie

4. Największy na świecie sztuczny homar.
Big Lobster jest atrakcją turystyczną, znajdującą się w mieście Kingston SE, w Australii Południowej. Rzeźba nazywana przez lokalnych Larry Homar ma 17 metrów wysokości i jest uważana za jedną z najbardziej imponujących atrakcji drogowych Australii. Rzeźba została wykonana ze stali i włókna szklanego.

Zdjęcie największego sztucznego homara na świecie

5. Największy na świecie koń na biegunach.
Big Rocking Horse jest atrakcją turystyczną położoną w miejscowości Gumeracha, w Australii Południowej. Struktura zaprojektowana przez Davida McIntosha waży 25 ton i wznosi się na wysokość 18 metrów. Jest częścią większego kompleksu w skład którego wchodzi fabryka drewnianych zabawek, park dzikich zwierząt i kawiarnia.

Zdjęcie największego konia na biegunach na świecie

6. Największa na świecie sztuczna owca.
Big Merino to wysoka na 15,2 metra betonowa rzeźba barana, zlokalizowana w miejscowości Goulburn, w Nowej Południowej Walii, w Australii. Rzeźba nazywana przez lokalnym Rambo, została oficjalnie oddana do użytku 20 września 1985 roku. W 2007 roku przeniesioną ją bliżej ruchliwej drogi.

Zdjęcie największej na świecie sztucznej owcy

7. Największa na świecie gitara.
The Big Golden Guitar to jedna z wielkich atrakcji jakie można znaleźć w Australii. Położona w miejscowości Tamworth ogromna gitara jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Nowej Anglii. Gitara ma około 12 metrów wysokości, oraz waży ponad 500 kilogramów. Jest zbudowana głównie z włókna szklanego i drewna.

Zdjęcie największej gitary na świecie

8. Największa na świecie sztuczna pomarańcza.
Big Orange to kolejna ciekawa drogowa atrakcja turystyczna z Australii, jaką znajdziemy w pobliżu miasta Berri, w regionie Riverland. Pomarańcza sięga 15 metrów wysokości oraz ma 12 metrów średnicy. W środku sztucznego owocu znajdziemy kawiarnię, sklep z pamiątkami, salę konferencyjną oraz punkt widokowy. Otwarta w 1980 roku.

Zdjęcie największej sztucznej pomarańczy na świecie

9. Największy sztuczny ananas w Australii.
Big Pineapple to atrakcja turystyczna Sunshine Coast w South East Queensland. Sztuczny ananas ma 16 metrów wysokości i został pierwotnie otwarty 15 sierpnia 1971. Od września 2012 roku jest częścią większego kompleksu, w skład którego wchodzi między innymi trasa tropikalna oraz małe Zoo gdzie można karmić zwierzaki.

Zdjęcie największego sztucznego ananasa w Australii

10. Największy zegar słoneczny w Australii.
Singleton to miasto na brzegach rzeki Hunter w Nowej Południowej Walii, będące domem największego zegara słonecznego Australii. Jest to jeden z największych zegarów słonecznych na wiecie, a został zaprezentowany w 1988 roku. Monolityczny zegar słoneczny waży 30 ton i został sfinansowany przez lokalną kopalnię węgla kamiennego.

Zdjęcie jednego z największych zegarów słonecznych świata w Australii

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze