Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 miast świata, w których turyści są bardzo bezpieczni

Chociaż do wakacji pozostało jeszcze sporo czasu, to daleka podróż wymaga czasem wielomiesięcznego planowania. Jednym z kryteriów, które bierzemy pod uwagę podczas wyboru miejsca na wakacje, jest bezpieczeństwo. Wolimy miejsca stabilne politycznie, zamieszkiwane przez życzliwych ludzi, wolne od katastrof naturalnych, posiadające dobrze funkcjonujące organy bezpieczeństwa publicznego.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić wam dziesięć miast, które wśród międzynarodowych turystów i ekspertów uważane są za bardzo bezpieczne. Lista powstała w oparciu o liczne ankiety i raporty na temat bezpieczeństwa dostępne w Internecie.

1. Singapur.
Singapur to miast-państwo położone w południowo-wschodniej Azji. Chociaż Singapur zajmuje powierzchnię tylko 716,1 km2, to niemal 50% powierzchni jest zielona. Jest to niezwykle bezpieczne miasto, w którym wszelkie wykroczenia podlegają bardzo surowym karom. W kraju obowiązuje kara śmierci za przestępstwa narkotykowe oraz całkowity zakaz sprzedaży i żucia gumy do żucia. Dzięki temu miasto jest bardzo czyste.

2. Tokio (Japonia).
Ze względu na ogromną życzliwość Japończyków, Japonia i jej stolica jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Tokio jest bardzo bezpieczne o każdej porze roku i dnia. Jest mało prawdopodobne aby turysta stał się ofiarą przestępcy, tak długo jak sam zachowuje się prawidłowo i postępuje rozsądnie. Tokio ma do zaoferowania wiele atrakcji, zwłaszcza dla fanów zakupów, nowoczesnych technologii, gier oraz anime.

3. Zurych (Szwajcaria).
Zurych to największe miasto Szwajcarii, światowe centrum finansowe oraz turystyczne. Pomimo wysokich cen, zarówno żywności jak i biletów do największych atrakcji, miasto przyciąga ogromną ilość turystów z całego świata, którzy zyskują tu możliwość lepszego poznania historii i sceny kulinarnej Szwajcarii. Największym zmartwieniem turystów są tu kieszonkowcy, którzy zazwyczaj ograniczają się do dworców i innych ruchliwych miejsc.

4. Dubrownik (Chorwacja).
Dubrownik to chorwackie miasto zamieszkiwane przez około 43 tysiące mieszkańców. Miasto, nazywane Perłą Adriatyku, otoczone jest murami, więc już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo bezpiecznego. Mieszkańcy miasta są bardzo przyjaźni turystom, doskonale zdając sobie sprawę ze znaczenia turystyki dla tego niewielkiego miasteczka. Tutaj również największym zagrożeniem wydają się kieszonkowcy oraz okazjonalne włamania do samochodów.

5. Sztokholm (Szwecja).
Sztokholm, stolica Szwecji, to miasto położone na 14 wyspach, połączonych ze sobą 53 mostami. Cały obszar metropolitalny zamieszkuje około 2 miliony osób. Każdy kto był w tym mieście wspomina o nim w samych superlatywach. Miasto ma co prawda problemy z drobnymi kradzieżami, ale turyści nie powinni doświadczyć brutalności – chyba, że sami sprowokują walkę w barze. Dodatkową korzyścią jest to, że większość Szwedów mówi po angielsku.

6. Amsterdam (Holandia).
Chociaż Amsterdam kojarzy się nam z miękkimi narkotykami i prostytucją, to stolica i największe miasto Holandii jest bardzo bezpieczne. W jednym z ostatnich badań dotyczących bezpieczeństwa osobistego miasto uplasowało się nawet na 13 pozycji na świecie. Tutaj nie musisz się martwić przemocą nawet będąc w dzielnicy czerwonych latarni w nocy. Miasto jest odwiedzane rocznie przez około 4 miliony turystów, którzy cenią sobie wolność i tolerancję mieszkańców Amsterdamu.

7. Reykjavik (Islandia).
Skoro Islandia jest uważana za jedno z najbezpieczniejszych państw świata, nie ma się co dziwić, że w rankingu bezpieczeństwa, również stolica kraju plasuje się bardzo wysoko. Cała Islandia liczy sobie około 200 tysięcy mieszkańców, z czego 120 tysięcy żyje w Reykjaviku. Warto wspomnieć, że jest to jedno z miejsc w którym popełnia się najmniej morderstw na świecie. W całym 2012 roku w Islandii dokonano tylko 1 morderstwa!

8. Kopenhaga (Dania).
Stolica Danii, Kopenhaga jest od wielu lat uważana za jedno z najbezpieczniejszych i najlepszych do życia miast w Europie. Chociaż turyści wybierający się do tego miasta ostrzegani są przed kieszonkowcami, grasującymi zwłaszcza w centrum miasta, to w rzeczywistości kradzieże są tu na dużo niższym poziomie niż w wielu innych europejskich miastach. Z Polski możemy się dostać do Kopenhagi promem, autokarem, samochodem lub samolotem.

9. Monachium (Niemcy).
Monachium jest jednym z najbardziej zaludnionych miast w Niemczech, domem około 1,4 miliona osób. Miasto ma bogatą i długą historię, sięgającą XII wieku. Jeżeli twoim głównym celem podróży jest poznawanie historii, architektury i kultury, to będziesz miał tu co robić przez długi czas. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że w tym mieście działa klub piłkarski Bayern Monachium, którego piłkarzem jest Robert Lewandowski.

10. Seul (Korea Południowa).
Seul to dawna stolica Korei, oraz obecna stolica Korei Południowej. Z 10,5 miliona mieszkańców jest to jedno z najbardziej zaludnionych miast świata. Miasto tej wielkości często doświadcza poważnej przestępczości, jednak w Stolicy Korei południowej te wskaźniki są niezwykle niskie. Podczas gdy starsze pokolenia Koreańczyków mogą mieć ksenofobiczne nastawienie do obcych, młodzi odnoszą się do turystów z życzliwością.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane