Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 urzekających zbiorników wodnych z całego świata

Woda jest nie tylko cudem sama w sobie, jest również ściśle związana z największymi cudami świata. To woda płynąca w rzece Kolorado przyczyniła się do powstania Wielkiego Kanionu. To woda sprawia, że Wodospad Niagara jest tym czym powinien być. Wreszcie... to woda jest główną częścią składową najpiękniejszych plaż i jezior na świecie.

Woda tworzy oraz współtworzy wiele pięknych zbiorników wodnych. U nas do najpiękniejszych zbiorników wodnych możemy zaliczyć Morskie Oko oraz jeziora Warmii i Mazur. Jednak na świecie istnieje wiele dużo piękniejszych zbiorników wodnych. Zdjęcia części z nich możecie zobaczyć w dzisiejszym rankingu. Pamiętajcie również, że jeżeli macie pomysł na własny ranking, możecie go u nas utworzyć.

1. Hells of Beppu (Japonia).
Hells of Beppu to gorące źródła zlokalizowane w japońskim mieście Beppu, w prefekturze Oita na wyspie Kiusiu. Miasto znajduje się między morzem a górami, a jego największą atrakcją są omawiane gorące źródła. Hells of Beppu to osiem zbiorników geotermalnych, znane również wśród miejscowych jako „osiem piekieł Beppu". Sześć z nich znajdują się w dzielnicy Kannawa, a dwa w bardziej odległej dzielnicy Shibaseki. Zbiorniki różnią się nawet kolorem i składem, zaś poniżej możecie zobaczyć ich wideo-prezentację.

2. Jeziora Plitwickie (Chorwacja).
Chorwacja jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez Polaków poszukujących wypoczynku. A skoro już wyruszamy na wakacje do Chorwacji to nie można zapomnieć o odwiedzinach Parku Narodowego Jezior Plitwickich, którego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Dzięki ochronie tego miejsca, jeziora zachwycają turystów niezwykle czystą wodą o lazurowej barwie, co idealnie kontrastuje z zielenią parku.

3. Jellyfish Lake (Palau).
Jellyfish Lake, tak zwane jezioro meduz", to słone jezioro znajdujące się na wyspie Eil Malk należącej do Palau na Mikronezji. Cechą wyróżniającą to jezioro od innych jest to, że jest zamieszkiwane przez ogromną populację meduz. Nie są to groźne meduzy (tak jak osy morskie), tylko niegroźny dla człowieka gatunek – na tyle niegroźny, że w jeziorze można nurkować. Według informacji z Wikipedii „nurkowanie z wykorzystaniem akwalungów jest zabronione w tym jeziorze, ze względu na uwalniane bąble powietrzne, które uszkadzają ciało meduz".

4. Jezioro Asfaltowe (Trynidad i Tobago).
Jezioro Asfaltowe (ang. Pitch Lake) to bardzo niezwykłe jezioro. Jak sama nazwa wskazuje jest to jezioro składające się w dużej mierze z asfaltu naturalnego oraz wody. Jezioro znajduje się na wyspie Trynidad a jego powierzchnia wynosi aż 46 hektarów! Pomiary które tu przeprowadzono wskazują, że jezioro w najgłębszym miejscu ma 106 metrów głębokości. Co ciekawe nawet plaża okalająca to jest twardą asfaltową skorupą. Sami zobaczcie jak prezentuje się Jezioro Asfaltowe.

5. Laguna Colorada (Boliwia).
Laguna Colorada to płytkie słone jezioro w południowo-zachodniej części Altiplano (wysokiej równiny) w Boliwii, w pobliżu granicy z Chile. Barwę czerwoną jezioro zawdzięcza osadom oraz pigmentacji glonów, zaś liczne białe punkty to niewielkie wysepki z boraksu, soli sodowej kwasu borowego. Jezioro zajmuje powierzchnię 60 km2, a jego średnia głębokość wynosi 35 centymetrów. W najgłębszym miejscu ma tylko 1,5 metra głębokości. Jezioro jest znane również tego, że jest ulubionym miejscem spotkań flamingów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane