10 popularnych kierunków turystyki seksualnej

  • Drukuj

Większość ludzi podejmujących decyzje o miejscu w którym spędzi wakacje, kieruje się zwykłymi potrzebami typowego turysty: chęcią zwiedzania atrakcji turystycznych, możliwością wypoczynku w promieniach słońca czy poznania nowej kultury. Osoby, które mają na uwadze potrzeby seksualne stanowią niewielką część wszystkich turystów. Mimo wszystko ta część jest na tyle istotna, że możemy mówić o turystyce seksualnej o znaczeniu światowym.

Turystyka seksualna, zwana również seksturystyką, to rodzaj podróży podejmowanej w głównej mierze w celu zaspokojenia potrzeb seksualnych. Poniżej przedstawiamy dziesięć krajów, które są jednymi z najpopularniejszych kierunków turystyki seksualnej.

1. Tajlandia.
Bez wątpienia najpopularniejszym kierunkiem turystyki seksualnej jest Tajlandia. To właśnie w tym kraju, a dokładniej w Bangkoku, znajduje się jedna z najbardziej znanych dzielnic czerwonych latarni Patpong. W rzeczywistości to dwie kilkusetmetrowe uliczki w których królują kluby nocne i domy uciech. Eksperci szacują, że w 67-milionowej Tajlandia nawet 3 miliony osób zajmuje się prostytucją – z czego około 1/3 to osoby niepełnoletnie.

2. Brazylia.
Brazylia ma niezwykle urodziwe kobiety, na co dowodów możemy szukać na corocznym karnawale w Rio de Janeiro. Wiele osób skuszonych pięknem brazylijskich kobiet decyduje się wyjechać na urlop do tego kraju nie tylko w celach turystycznych, ale również po to by zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Do wyjazdów do Brazylii zachęcają zwłaszcza niewielkie pieniądze jakie trzeba tutaj wydać na usługi seksualne świadczone przez prostytutki oraz – o zgrozo – przez niepełnoletnich.

3. Hiszpania.
Chociaż Hiszpania wielu z nas kojarzy się z krajem katolickim, pod wieloma względami podobnym do Polski, to jest to bardzo liberalny kraj, w którym prostytucja jest legalna. Kiedy w grę wchodzi prostytucja, Hiszpanie są o wiele bardziej tolerancyjni od innych narodów europejskich. Nawet w Madrycie znajdziemy dzielnicę czerwonych latarni. Co więcej w Madrycie znajduje się dzielnica Chueca, która jest przyjazna homoseksualistom.

4. Indonezja.
Indonezja to kolejny popularny kierunek turystyki seksualnej, który ma bardzo poważne problemy prostytucją wśród dzieci. Chociaż prostytucja jest tu prawnie zakazana i uznana za „zbrodnię przeciwko przyzwoitości i moralności" to każdego roku Indonezję odwiedzają tysiące turystów chcących zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Indonezyjskie prostytutki można znaleźć zarówno w tradycyjnych domach uciech, jak również w Internecie.

5. Kolumbia.
Kolumbia jest jednym z tych państw, gdzie w ostatnich latach gwałtownie rozwija się seksturystyka. Kolumbijki czterokrotnie zostawały pierwszą Wicemiss Świata, więc na pewno nie brakuje tu pięknych kobiet. Nie dość, że ceny usług seksualnych są niewielkie, to wiele prostytutek jest w stanie obniżyć swoją cenę jeżeli mają do czynienia z zadbanym i niezwykle przystojnym klientem. Na uwagę zasługuje fakt, że prostytucja w Kolumbii jest legalna.

6. Filipiny.
Mimo, że prostytucja na Filipinach jest nielegalna i często spotyka się z surowymi karami, to i tak nie brakuje osób, które przyjeżdżają do tego kraju by zaspokoić swoje potrzeby seksualne. Niektórzy szacują, że aż 40% osób wybierających się na Filipiny, robi to by zaspokoić swoje żądze. Przerażające jest to, że na Filipinach aż 1,2 miliona dzieci rocznie pada ofiarą wykorzystywania seksualnego – najwięcej na świecie. Druga pod tym względem jest Brazylia (500 tysięcy dzieci).

7. Kenia.
Podobnie jak w przypadku wielu innych krajów na tej liście, motorem napędowym rozkwitu turystyki seksualnej w Kenii jest ubóstwo. Prostytucja kwitnie zwłaszcza wśród młodych, biednych i niewykształconych dziewcząt – niektóre z nich zajmują się prostytucją nawet w wieku 12 lat. Jako, że dziewczyny i ich klienci używają prezerwatyw tylko w 60% przypadków, nie dziwi fakt, że Kenia ma poważny problem z rozprzestrzenianiem się HIV / AIDS.

8. Holandia.
Jednym z popularniejszych kierunków seksturystyki jest Holandia, a zwłaszcza Amsterdam i jego dzielnica czerwonych latarni. De Rosse Buurt to najstarsza dzielnica Amsterdamu, w której znajdziemy: niewielki pomnik prostytutki, witryny z kobietami zachęcającymi do skorzystania z ich usług, szereg lokali nocnych, bary i wiele więcej. Prostytucja jest legalna i dobrze uregulowana. Ceny wahają się od 35 do 100 euro (w zależności od pory dnia czy atrakcyjności klienta).

9. Kambodża.
Kambodża ma surowe przepisy dotyczące prostytucji, jednak jest jednym z popularniejszych miejsc uprawiania turystyki seksualnej. W wioskach w północnej Kambodży przez lata praktykowano tradycję „chatek miłości" budowanych przez ojców dla kilkunastoletnich córek, by te mogły kochać się z zalotnikami i wybrać odpowiedniego męża. Po części przez to luźne podejście do współżycia, dzisiejsza Kambodża ma duży problem z prostytucją wśród dzieci.

10. Dominikana.
Wiele krajów regionu Karaibów obserwuje wzrost turystyki seksualnej, a Dominikana nie jest żadnym wyjątkiem. Szacuje się, że w tym kraju liczącym sobie 9,5 miliona mieszkańców, nawet 100 tysięcy osób może zajmować się prostytucją – można powiedzieć, że jedna osoba na sto. Sama prostytucja nie jest nielegalna, chociaż seks z nieletnimi jest karalny. Niestety nawet pomimo tego obostrzenia nie brakuje tu nieletnich prostytutek.