Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niesamowitych hoteli 7-gwiazdkowych z całego świata

Każdy z nas lubi przebywać w luksusie, zwłaszcza podczas podróży i wakacji. Znakomite jedzenie, świetna i miła obsługa, komfortowy pokój – to tylko kilka rzeczy, które kojarzą się nam z luksusowym hotelem. Jakie jeszcze są luksusowe hotele? Mówisz, że z luksusem w hotelu kojarzy ci się pięć gwiazdek? A czemu by nie pójść trochę dalej?

Jeżeli chcesz się poczuć jak książę lub księżniczka powinieneś raczej skorzystać z hotelu 7-gwiazdkowego. Takie hotele oferują swoim gościom kilkuset metrowe apartamenty, często z pozłacanym wyposażeniem. Na nocleg w nich decydują się zwłaszcza gwiazdy Hollywood, milionerzy i koronowane głowy. Poniżej możecie zobaczyć kilka takich placówek – zarówno działających, jak i tych będących w przygotowaniu.

1. Burdż al-Arab, Dubaj.
Burdż al-Arab to jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Ten wspaniały hotel został wybudowany na sztucznej wyspie, która została połączona z lądem mostem. Jako, że projekt hotelu przypomina żagiel statku, prawdopodobnie jest jednym z najpiękniejszych hoteli świata. Hotel posiada wyłącznie apartamenty, których w sumie jest 202. Najmniejszy z nich zajmuje powierzchnię 169 m2, podczas gdy największy apartament liczy sobie 780 m2. Podczas pobytu w tym hotelu można jeść w jednej z dwóch restauracji, korzystać ze SPA, udać się do muzeum i biblioteki lub po prostu cieszyć się luksusem w apartamencie. Cena najdroższych apartamentów ze złoconym wyposażeniem osiąga ponad 35 tysięcy dolarów za dobę.

2. Pentominium, Dubaj.
Chociaż budowa Pentominium została niedawno wstrzymana z powodu braku finansów, ten imponujący budynek nadal kandyduje do miana jednej z najbardziej niesamowitych budowli na świecie. Kiedy w końcu zostanie zakończony, będzie posiadał 120 kondygnacji i 516 metrów wysokości. Chociaż Pentominium jest budynkiem mieszkalnym, to w rzeczywistości jego mieszkańcy będą traktowani bardziej jak goście hotelowi. Kiedy budynek zostanie ukończony, właściciele apartamentów będą korzystać z takich udogodnień jak: usługi lokaja, samochody dla ludzi najmujących apartamenty, kryty basen z widokiem na wybrzeże, restauracje, bary z drinkami z całego świata i wiele więcej. Prace nad budynkiem mają ruszyć ponownie w 2014 roku.

3. Morgan Plaza, Pekin.
Morgan Plaza, nazywany teraz Pangu 7 Star Hotel, to kompleks wielu budynków z przepięknym widokiem na zapierające dech w piersiach obiekty olimpijskie, z których korzystano podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. W bezpośredniej bliskości hotelu znajdziemy stadion narodowy, pływalnie, bibliotekę narodową i inne ważne obiekty. Hotel już gościł wiele sławnych osób. Na czas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zatrzymał się w nim założyciel firmy Microsoft Bill Gates. W skład hotelu wchodzą między innymi: dwa pawilony, świątynia, jedna z najlepszych japońskich restauracji, SPA i wiele więcej. Krążą plotki, że apartament w hotelu można wypożyczyć za około 800 000 dolarów rocznie, czyli trochę ponad 2 tysiące dolarów dziennie. Tak długi najem daje dostatecznie dużo czasu na zwiedzanie całego Pekinu.

4. ISquare Hotel & Mall, Orlando.
Jeżeli w najbliższej przyszłości masz zamiar wybrać się do Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza na Florydę, poczekaj do 2017 roku, bowiem wtedy zostanie otworzony nowy 7-gwiazdkowy hotel w Orlando. W planach jest urządzenie 1256 pokoi i apartamentów, z których każdy będzie wykonany w najwyższym standardzie. Szacuje się, że budowa hotelu wraz z przyległym centrum handlowym pochłonie około 400 milionów dolarów. Znajdzie się w nim miejsce na taras widokowy, sklepy, restauracje a nawet lądowisko dla helikopterów. Właściciel hotelu przyznaje, że placówka będzie posiadać bardzo unikalny klimat i wystrój, dzięki któremu każdy gość poczuje się jak gwiazda lub miliarder.

5. Hotel Emirates Palace, Abu Zabi.
Budowę hotelu Emirates Palace rozpoczęto w grudniu 2001 roku, zaś pierwsi goście zostali przyjęci w lutym 2005. Wielu ekspertów branży hotelarskiej uważa, że to właśnie ten hotel nosi miano najbardziej luksusowego hotelu świata. Znajdziemy tu 302 bardzo luksusowo wyposażone pokoje oraz 92 apartamenty, których nie powstydzili by się miliarderzy. Zatrudnienie w hotelu znalazło około 2000 pracowników, posługujących się 50 najpopularniejszymi językami świata. Osoby, które zdecydują się przenocować w hotelu otrzymują osobistych kamerdynerów, którzy otaczają gościa należytą opieką. Warto wspomnieć, że na terenie hotelu znajduje się 17 sklepów międzynarodowych luksusowych sieci handlowych, korty do gry w tenisa, SPA, boisko do piłki nożnej i rugby, prywatna plaża, dwa duże baseny itd.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze