Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najdziwniejszych parków rozrywki na świecie

Na całym świecie nie brakuje fantastycznych, tematycznych parków rozrywki. Możemy w nich spotkać bajkowe postacie, odbyć przejażdżkę kolejką górską i skorzystać z wielu innych ekscytujących atrakcji dostępnych tylko tam i nigdzie indziej. Mogą z nich korzystać dzieci, młodzież a nawet dorośli.

Niektóre parki rozrywki, takie jak Disney i Universal Studios, starają się tylko dobrze bawić swoich gości. Inne mają na celu nie tylko zabawę, ale także wychowywanie. Jako, że 14 czerwca został oficjalnie otwarty park rozrywki Energyladia w Zatorze – obecnie największy park rozrywki w Polsce – chcielibyśmy pokazać wam dziesiątkę dziwnych parków rozrywki z całego świata.

1. Haw Par Villa, Singapur.
Możesz sobie wyobrazić park rozrywki, którego tematyką są makabryczne sceny? O jakie sceny chodzi? Ścinanie głowy, ludzie nadziani na ostrza wystające z podłogi, piekielne sceny tortur, dziwaczne posągi (człowiek krab, babcia ssąca pierś innej kobiety) itd. Właśnie takie rzeczy możesz zobaczyć w parku rozrywki Haw Par Villa mieszczącym się w Singapurze. W parku znajdziesz ponad tysiąc wielkich posągów i 150 gigantycznych dioram, które przedstawiają sceny z mitologii chińskiej, folkloru, legend i historii. Park istnieje od 1937 roku.

2. Republic of the Children, Argentyna.
Republic of Children (Republika Dzieci), znany również jako City of Children, to park rozrywki znajdujący się w La Plata Partido w Argentynie. Park rozrywki reprezentuje miasto (proporcjonalne do rozmiarów dzieci) ze wszystkimi jego instytucjami: parlamentem, domem prezydenta, sądem, kościołem, teatrem, portem, lotniskiem, restauracjom, hotelem itd. Park został zbudowany na działce o powierzchni 52 hektarów przez Fundację Evy Peron. Park został zaprojektowany by bawić i uczyć dzieci zasad funkcjonowania demokracji.

3. Park Grūtas, Litwa.
Park Grūtas to istniejąca od 2001 plenerowa prywatna ekspozycja pomników polityków radzieckich oraz przedmiotów związanych z historią tego kraju, w szczególności Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Park bardzo często jest nazywany „Stalin World" z uwagi na bardzo dużą ilość pomników Stalina znajdujących się na jego terenie. Zresztą nie zabrakło tu również pomników Lenina, litewskich działaczy komunistycznych i partyzantów. W parku znajdziemy także plac zabaw dla dzieci, kawiarnię i sklepy z pamiątkami.

4. Bekonscot, Wielka Brytania.
Bekonscot w Beaconsfield w Wielkiej Brytanii jest najstarszym modelem wioski na świecie. Bekonscot został stworzony przez mieszkańca Beaconsfield, księgowego Rolanda Callinghama (1881-1961), w 1920 roku. Roland opracował plan generalny dla swojego miniaturowego imperium, który miał się stać dodatkiem do jego ogromnego ogrodu. Początkowo była to tylko atrakcja dla Rolanda i jego gości, po 1930 roku jego istnienie stało się powszechnie znane co przysporzyło mu sporej slawy.

5. BonBon-Land, Dania.
BonBon-Land jest duńskim parkiem rozrywki znajdującym się w Holme Olstrup, około 100 km od Kopenhagi. Nazwa BonBon odnosi się nie tylko do czekoladowych przysmaków, ale także do odchodów zwierząt. Par został założony w 1992 roku, na 34-hektarach ziemi. Ten park, odwiedzany corocznie przez około 450 tysięcy gości, ma naprawdę zwariowany projekt. Humor jest dostępny na każdym kroku, od przejażdżek po architekturę budynków. Mamy tu sikające mrówki, pierdzące psy itd. Na terenie parku działa również kino 4D.

Zobacz: 10 najpopularniejszych parków rozrywki świata.

6. Dwarf Empire, Chiny.
Dwarf Empire, znany obecnie pod nazwą Kingdom of the Little People, to park rozrywki zlokalizowany w pobliżu miasta Kunming w Chinach. Dwarf Empire, czyli Imperium Karłów, jest dokładnie tym na co wskazuje nazwa. Park został otworzony w 2009 roku, a wszyscy z jego ponad 100 pracowników są karłami: od artystów, przez pracowników, po managerów. Wszyscy pracownicy mieszkają w tym miejscu i każdego dnia wcielają się w swoje role: tańczą, śpiewają, rozmawiają z ludźmi itp. W zamian za to otrzymują pensję około 1000 juanów, zakwaterowanie i wyżywienie.

7. Love Land, Korea Południowa.
Jeju Loveland, znany również jako Love Land, to południowokoreański park rozrywki, otwarty w 2004 roku na wyspie Jeju. Park koncentruje się na tematyce seksu i prowadzeniu edukacji seksualnej: można tu zobaczyć filmy o tematyce seksualnej, rzeźby przedstawiające ludzi w różnych pozycjach seksualnych, duże posągi męskich i żeńskich narządów rozrodczych, interaktywne eksponaty przedstawiające ludzi uprawiających seks i wiele więcej. W tym miejscu seks na pewno nie jest tematem tabu.

8. Mukluk Land, Stany Zjednoczone.
Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się na Alaskę, powinieneś odwiedzić Mukluk Land, park rozrywki założony przez Georga i Beth Jacobs, którzy przez całe swoje życie kolekcjonowali różne zwariowane rzeczy. Z uwagi na to w parku Mukluk Land znajdziesz gigantyczną kapustę, ogromną kolekcję lalek, zbiór puszek po piwie, rakietowy pojazd Świętego Mikołaja, wielki but i wiele więcej zwariowanych rzeczy. Złośliwi uważają, że ten park rozrywki jest niczym innym jak wielkim śmietniskiem.

Zobacz: 10 największych parków wodnych z całego świata.

9. Diggerland, Wielka Brytania.
Co się stanie kiedy firma z branży budowlanej wpadnie na pomysł założenia parku rozrywki? Wtedy powstanie coś na kształt angielskiego Diggerland – parku rozrywki, w którym motywem przewodnim są koparki, spycharki i inny ciężki sprzęt budowlany. Co ciekawe nie jest to jeden park, tylko pięć parków: cztery w Wielkiej Brytanii i jeden w Stanach Zjednoczonych. Park pozwala spróbować swoich sił za kierownicą koparki, przejechać się na karuzeli z miejscami siedzącymi w łyżkach koparek itd.

10. Dickens World, Wielka Brytania.
Dickens World to tematyczny park rozrywki zlokalizowany w Chatham (rodzinne miasto Karola Dickensa), hrabstwo Kent, w Anglii. Projekt parku został całkowicie sfinansowany ze środków prywatnych (6,2 mln funtów brytyjskich), zaś sam park doczekał się otwarcia 25 maja 2007 roku. Park pozwala wczuć się w realia książek Dickensa, takich jak: Opowieść Wigilijna, Olivier Twist, Wielkie nadzieje i wiele więcej. Tutaj doświadczysz literatury klasycznej jak nigdy dotąd.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze