Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najlepszych dzielnic handlowych na świecie

Centra handlowe są doskonałym miejscem do zrobienia zakupów i zrelaksowania się, jednak nic tak nie kusi zakupoholików jak popularne dzielnice handlowe. To właśnie w dzielnicach handlowych możemy znaleźć najlepsze marki, sklepy z markową odzieżą, jubilerów, zegarmistrzów, doświadczonych rzemieślników itd.

Jako, że najlepsze dzielnice handlowe są odwiedzane przez miliony turystów rocznie, nikogo nie powinno dziwić, że za lokal w takim miejscu trzeba słono zapłacić – często ponad 1000 dolarów rocznie za m2. Jednym z najlepszych przykładów takich obszarów jest Nowojorska Fifth Avenue i Causeway Bay z Hongkongu. Dziś przedstawimy wam 10 popularnych dzielnic handlowych z całego świata.

1. Causeway Bay w Hongkongu.

Nie Nowojorska Fifth Avenue a Causeway Bay z Hongkongu to najdroższa i najbardziej ekskluzywna dzielnica handlowa świata. Za m2 w tym obszarze niektóre marki płacą nawet ponad 9800 dolarów rocznie – oznacza to, że nieruchomości z Causeway Bay są jednymi z najdroższych na świecie. Dzielnica słynie z wielopiętrowych centrów handlowych i supermarketów. Znajdują się tu jedne z najsłynniejszych centrów handlowych świata, w tym 13-piętrowy dom towarowy Sogo, kryty kompleks handlowy Times Square, World Trade Center, Fashion Land, Windsor House i Lee Gardens. Wiele z tych sklepów działa również po północy.

2. Fifth Avenue w Nowym Jorku.

Fifth Avenue to Nowojorska dzielnica handlowa w której znajdziemy prestiżowe butiki, sklepy luksusowych marek, modne restauracje i wiele więcej. Prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych dzielnic handlowych świata. Jeżeli chciałbyś otworzyć tu sklep, musisz być przygotowany na to, że czynsz będzie sięgał ponad 8200 dolarów za m2 rocznie. Tak duża cena wynajmu powoduje, że przy Fifth Avenue znajdziemy najbardziej znane marki świata, w tym Louis Vuitton, Gucci, Prada, Chanel, Tommy Hilfiger, Armani i wiele więcej. Być może jednym z najbardziej znanych sklepów w tej dzielnicy jest Apple Store.

3. Avenue des Champs-Élysées w Paryżu.

Znane jako miasto miłości, Paryż zawsze był miejscem do którego chętnie podróżowali turyści z całego świata. Nic dziwnego, że w takim miejscu nie mogło zabraknąć znanej dzielnicy handlowej, jaką bez wątpienia jest Avenue des Champs-Élysées (Aleja Pól Elizejskich). Jest to reprezentacyjna aleja Paryża, przy której znajdziemy kina, kawiarnie, luksusowe butki i piękne drzewa kasztanowca po obu stronach ulicy. Jeżeli twoim celem są ekskluzywne sklepy to wiedz, że znajdziesz tu takie sklepy jak Benetton, Gap, Nike, Adidas, Disney Store, Zara, Hugo Boss i Louis Vuitton. Ponadto przy  Avenue des Champs-Élysées znajduje się wiele ciekawych zabytków.

4. New Bond Street w Londynie.

New Bond Street wraz z Old Bond Street wchodzi w skład Oxford Street – jednego z najbardziej rychliwych obszarów handlowych w całej Europie. New Bond Street to luksusowa część tego obszaru, w której znajdziemy znane domy akcyjne, drogie restauracje i najbardziej znane marki świata. Znajdziemy tu bardzo luksusowy butik Patek Philippe i takie marki jak Armani, Polo Ralph Lauren, Prada, Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Chanel, Gucci, Dior, Calvin Klein i wiele więcej. Za wynajem lokalu w tym miejscu trzeba zapłacić ponad 3400 dolarów rocznie za m2.

5. Ginza w Tokio.

Znajdująca się w kluczowym obszarze Tokio, Ginza jest jedną z najbardziej prestiżowych i ruchliwych dzielnic handlowych świata. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej znanych obszarów śródmiejskich w Japonii. Średni czynsz w tym miejscu wynosi ponad 3200 dolarów za m2 w skali roku. Ginza jest domem dla różnych centrów handlowych, luksusowych sklepów, butków, kawiarni i restauracji. Swój sklep w tej dzielnicy posiadają takie marki jak Chanel, Gucci, Dior, Louis Vuitton i Carolina Herrera. Nie mogło zabraknąć sklepów z elektroniką i sprzętem fotograficznym najlepszych producentów, w tym Apple, Sony, Nikon itd.

6. Via Montenapoleone w Mediolanie.

Via Montenapoleone jest drogą i elegancką ulicą handlową w Mediolanie, przy której znajdziemy sklepy z biżuterią i modnymi ubraniami. Via Montenapoleone jest ważną częścią dzielnicy mody w Mediolanie, a to z tego względu, że większość znanych domów mody i projektantów zdecydowało się otworzyć tu swój sklep lub butik. Jeżeli potrzebujesz butów, które będą idealnie leżeć na twoich stopach, powinieneś wiedzieć, że przy Via Montenapoleone znajdziesz najlepszych szewców świata. Nic dziwnego, skoro za każdy m2 w tej dzielnicy handlowej trzeba zapłacić niemal 3000 dolarów rocznie.

7. Bahnhofstrasse w Zurychu.

Bahnhofstrasse w Zurychu jest uważana za jedną z najbardziej luksusowych, znanych i drogich dzielnic handlowych świata. Wzdłuż tej ulicy skupiły się sklepy oferujące jedne z najbardziej luksusowych towarów: zegarki szwajcarskie, biżuterię, futra, porcelanę, antyki, dzieła sztuki itd. Jako, że ulica jest całkowicie  wyłączona z ruchu kołowego, jest idealna do spacerów i robienia leniwych zakupów. Bahnhofstrasse każdego dnia wypełniona jest tysiącami kupujących. Znajdziemy tu luksusowe butiki, eleganckie domy mody, banki, cukiernie i restauracje.

8. Pitt Street Mall w Sydney.

Pitt Street Mall to wyłączony z ruchu kołowego odcinek Pitt Street w dzielnicy biznesowej Sydney. Pomimo niewielkich rozmiarów w Pitt Street Mall znajduje się ponad 500 ekskluzywnych sklepów! Wśród nich jest wiele butików i domów mody, dzięki którym Pitt Street Mall, jest również uważane za Centrum Mody w Sydney. Czynsze w tej dzielnicy należą do jednych z najdroższych w Australii i na całym świecie. Za wynajem m2 trzeba tu zapłacić około 2800 dolarów rocznie. Do jednych z najbardziej znanych sklepów położonych w tej dzielnicy można zaliczyć Nespresso, Zara, Miu Miu, Sportsgirl, Guess, Esprit, Gucci itd.

9. Myeongdong w Seulu.

Myeongdong jest jednym z najlepszych miejsc na zakupy w Korei Południowej, a być może jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w Seulu. Każdego dnia przez ten obszar przechodzi ponad 1 milion osób – wśród nich znajdziemy ludzi pędzących do pracy, robiących zakupy oraz wielu międzynarodowych turystów. Nic dziwnego, że przy tak dużym ruchu znajdziemy tu tysiące marek, oferujących wszystko co można sobie zamarzyć. Jeżeli jesteś w nastroju na zakupy możesz skorzystać z jednego z domów towarowych, sklepów lub straganów. Wynajem metra kwadratowego w tej dzielnicy to wydatek rzędu 2400 dolarów rocznie.

10. Kohlmarkt w Wiedniu.

Kohlmarkt jest jedną z najstarszych ulic w Wiedniu. Jako, ze dzielnica umieszczona jest w samym centrum Wiednia, nic dziwnego że swoje miejsce znalazły tu takie marki jak Diesel, Ferragamo, Giorgio Armani, Chanel, Bulgari Store, Gucci, Louis Vuitton i Tiffany. Jeżeli w najbliższym czasie wybierasz się do Austrii i masz zamiar kupić komuś miły upominek, to sklepy znajdujące się w tej dzielnicy zaskoczą cię szeroką ofertą. To w tej dzielnicy działa sklep Demel, jeden z najlepszych sklepów z czekoladą w Europie i na świecie. Wszak renoma ulicy zobowiązuje do produkcji najsmaczniejszej czekolady.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane