Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Top 10: najbogatsi turyści na świecie

Chęć przygody, konieczność odpoczynku od codzienności oraz pragnienie poznania innych kultur – to jedne z najczęstszych powodów dla których decydujemy się na podróż zagraniczną. Po świecie możemy podróżować w pojedynkę lub z przyjaciółmi, z ukochaną osobą oraz rodziną, samochodem lub samolotem. Możemy zdecydować się na wycieczkę All-Inclusive lub zorganizować wakacje na własną rękę. Jak świat długi i szeroki, tak wiele jest sposobów podróżowania.

Niestety międzynarodowa turystyka ma to do siebie, że dużo kosztuje. Dziś pokażemy wam, które kraje posiadają najbogatszych turystów. Turyści z tych krajów w największym stopniu wspierają branżę turystyczną.

1. Chiny: 102 miliardy dolarów.

Chiny to bardzo prężnie rozwijający się rynek turystyczny. Tylko w latach 2012-2013 wydatki Chińczyków na turystykę międzynarodową wzrosły o 37%! Tutejszy rynek jest już na tyle duży, że jego wartość szacuje się na około 10% wszystkich wydatków turystycznych świata. Gdzie najchętniej jeżdżą Chińscy turyści? Najczęściej wybierają miejsca, które są blisko nich: Hongkong, Makau, Korea Południowa, Tajlandia, Tajwan i Singapur. Na siódmym miejscu znajdują się Stany Zjednoczone.

2. Niemcy: 83,8 miliarda dolarów.

Wydatki niemieckich turystów stanowią około 7,8% wszystkich wydatków turystycznych świata. Biorąc pod uwagę to, że w Niemczech żyje niemal 82 miliony osób, szacuje się że każdy Niemiec wydał na turystykę trochę ponad tysiąc dolarów, czyli niewiele więcej jak trzy tysiące złotych. Chociaż Chiny wyprzedziły Niemcy w ogólnej kwocie wydatków przeznaczonych na turystykę, to trzeba pamiętać, że przeciętny Chińczyk wydaję na podróe 75 dolarów rocznie. Niemieccy turyści bardzo chętnie podróżują do innych krajów europejskich: Hiszpanii, Turcji, Włoch, Chorwacji, Austrii i Francji.

3. Stany Zjednoczone: 83,5 miliarda dolarów.

Również Stany Zjednoczone posiadają około 7,8% udziału we wszystkich wydatkach turystycznych  świata. Mimo kryzysu gospodarczego w latach 2012-2013 w Stanach Zjednoczonych zanotowano 6,7% wzrost wydatków związanych z międzynarodową turystyką. Każdy Amerykanin wydaje średnio na podróże około 266 dolarów rocznie, co jest jedną z niższych wartości w dzisiejszym rankingu. Do jednych z najchętniej odwiedzanych miejsce przez amerykanów należą Londyn, Paryż, Rzym, Toronto, Vancouver, Barcelona i Tokio.

4. Wielka Brytania: 52,3 miliarda dolarów.

Gdzie wyjeżdżają Brytyjczycy kiedy chcą odpocząć od swoich obowiązków oraz całej Europy? Jednych z ich ulubionych miast jest Kapsztad (Republika Południowej Afryki), zaś państwem Nowa Zelandia. Poza tym Brytyjczycy chętnie wypoczywają we Francji, Włoszech, Islandii, Norwegii oraz na Malediwach. Statystyczny Brytyjczyk wydaje na turystykę międzynarodową około 828 dolarów. Wydatki na turystykę wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii wynoszą około 5% ogółu.

5. Rosja: 42,8 miliarda dolarów.

Rosja jest dziś na widelcach całego świata, więc przy tej okazji warto wspomnieć, że wydatki tutejszych turystów stanowią około 4% wartości całej branży turystycznej. Przeciętny Rosjanin wydaję na turystykę około 302 dolary, czyli więcej niż statystyczny Amerykanin. Rosjanie bardzo chętnie wyjeżdżają na wczasy do Egiptu, Turcji, Tajlandii, Finlandii, Tajlandii, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hiszpanii, Włoch i Niemiec. Chociaż za granicę wyjeżdża niewielki procent Rosjan, tutejsi turyści znani są ze sporych wydatków.

6. Francja: 37,2 miliarda dolarów.

Francja, a zwłaszcza Paryż, to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów z całego świata. Francuzi nie pozostają dłużni branży turystycznej, również bardzo ochoczo wyjeżdżając za granicę. Tak więc gdzie chętnie wyjeżdżają tutejsi turyści? Możemy ich spotkać między innymi w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii i innych krajach Europejskich. Francuzów możemy bardzo często spotkać na Hawajach i w innych egzotycznych miejscach.

7. Kanada: 35,1 miliarda dolarów.

W ostatnim czasie Kanadyjczycy zwiększyli swoje wydatki na turystykę o około 6%, osiągając rezultat 35,1 miliarda dolarów w skali świata. Kanadyjczycy nie oszczędzają pieniędzy kiedy w grę wchodzą wakacje. Szacuje się, że przeciętny Kanadyjczyk wydaje na turystykę międzynarodową około 1007 dolarów – niewiele mniej od Niemców. Ze względu na chłodny klimat panujący w Kanadzie, tutejsi turyści podróżują głównie do cieplejszych regionów świata, w tym do Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Kuby, Dominikany i Europy.

8. Japonia: 27,9 miliarda dolarów.

Szacuje się, że w całym 2012 roku Japończycy wydali na cele turystyczne niecałe 28 miliardów dolarów. Wychodzi na to, że każdy Japończyk wydaje na turystykę około 219 dolarów, trochę mniej od turystów ze Stanów Zjednoczonych. Japończycy najchętniej wyjeżdżają na Hawaje, do Europy Środkowo-Wschodniej (Chorwacja, Węgry, Czechy i Polska), Tajwanu, Tajlandii, Filipin, Indonezji, Hiszpanii oraz Portugalii. Japończycy odwiedzają Polskę głównie ze względu na Chopina.

9. Australia: 27,6 miliarda dolarów.

Australijczycy to jedni z najhojniejszych turystów świata. Statystyczny Australijczyk wydaje na turystykę dużo więcej niż Niemiec, bowiem w tym przypadku średnia wynosi 1210 dolarów. Jako, że Australijczycy wszędzie mają daleko, najchętniej odwiedzają swoich sąsiadów, w tym Nową Zelandię. Ponadto turystów z Australii możemy bardzo często spotkać w Indonezji, Stanach Zjednoczonych, Tajlandii i Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że Australijczycy już teraz wydają sporo na turystykę, w 2012 roku ich wydatki wzrosły o 3%.

10. Włochy: 26,4 miliarda dolarów.

Włochy to jeden z tych krajów, które zostały najbardziej dotknięte przez kryzys gospodarczy. W związku z tym wydatki na turystykę w skali całego kraju zmniejszyły się tu aż o 2 miliardy dolarów. Mimo wszystko statystyczny włoski turysta nadal wydaje na podróże około 433 dolary, co jest wyższym wskaźnikiem niż w przypadku turystów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji i Japonii. Włosi chętnie wyjeżdżają do Londynu, Paryża, Nowego Jorku, Barcelony, Amsterdamu, Monachium i Miami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane