Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich na świecie

Puszysty biały śnieg oraz idealne nachylenie stoku to nasze minimalne wymagania, jeżeli w grę wchodzi spędzenie pięknego zimowego urlopu w górach. Jednak co powinno charakteryzować ośrodek narciarski by można było go nazwać doskonałym? Oczywiście, najważniejsze są idealne warunki do jazdy na nartach i snowboardzie – jednak nawet to nie jest wszystkim.

Aby ośrodek narciarski naprawdę można było nazywać doskonałym, potrzeba małego miasteczka u podnóża stoków, miasteczka w którym czekają na ciebie restauracje, butiki i inne atrakcje: w tym ośrodki SPA, które przyniosą ci relaks po dniu spędzonym na stoku. Poniżej przedstawiamy kilka z najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich.

1. Courchevel 1850, Francja.

Jeżeli szukasz miejsca na ekskluzywne ferie zimowe we Francji, spójrz w kierunku Courchevel 1850. Courchevel 1850 to jedna z pięciu miejscowości wchodząca w skład francuskiego kurortu narciarskiego Courchevel. Jednocześnie jest to najbardziej ekskluzywny i luksusowy ośrodek narciarski na świecie. Główną atrakcją, jeśli chodzi o wyżywienie, jest Le Cap Rogi, luksusowa restauracja znajdująca się na wysokości 2000 metrów. Ponadto działa tu resort Le Kilimandjaro, w którym wynajem niektórych domów kosztuje nawet 15 tysięcy dolarów za noc. Inny hotel, Suites de la Potiniere, wynajmuje pokoje za 2700 dolarów za noc.

2. Sankt Anton am Arlberg, Austria.

W samym sercu malowniczego regionu Arlberg w Austrii, znajdziemy St. Anton – jeden z najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich świata. Miejscowość jest swoista Mekką dla poszukiwaczy przygód, bowiem znajdziemy tu dużo bardzo wymagających tras. Znajdziemy tu łącznie 260 kilometrów tras narciarskich i 30 wyciągów. Tydzień w luksusowym domku kosztuje około 13-15 tysięcy dolarów. Angelina Jolie i Brad Pitt uwielbiają spędzać ferie zimowe w tym miejscu.

3. Lech am Arlberg, Austria.

Lech am Arlberg to miejscowość będąca znaną bazą narciarska i ośrodkiem sportów zimowych, położona na granicy Alp Algawskich i pasma Lechquellengebirge. Idealne miejsce zarówno dla doświadczonych jak i początkujących narciarzy – wszystko dlatego, że miasteczko jest domem dla kilku znanych i wysoko cenionych szkół narciarskich. Lech am Arlberg znajduje się blisko Sankt Anton am Arlber, zaś pomiędzy kurortami regularnie kursują autobusy. Częstymi gośćmi ośrodka są członkowie brytyjskiej i holenderskiej rodziny królewskiej.

4. Sankt Moritz, Szwajcaria.

Urocze drewniane domki w Sankt Moritz sprawiają wrażenie jakby w miejscowości zatrzymał się czas. Sankt Moritz to najbardziej luksusowy ośrodek sportów zimowych w Szwajcarii. W 1928 roku St.Moritz było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich, dzięki czemu znajdziemy tu wiele zabytkowych obiektów sportowych: w tym stadion na którym odbyła się ceremonia otwarcia. Ceny noclegów w tutejszych hotelach sięgają nawet 1500 dolarów za noc.

5. Cortina d'Ampezzo, Włochy.

Cortina d'Ampezzo to popularny ośrodek sportów zimowych, położony w samym sercu Dolomitów. Znajdziemy tu setki kilometrów tras narciarskich, mnóstwo wyciągów i obiektów sportowych, z których część powstała z myślą o Zimowych igrzyskach olimpijskich, które odbywały się w Cortina d'Ampezzo w 1956 roku. Tutejsze bulwary handlowe wydają się żywcem wyciągnięte wprost z ulic Mediolanu. Czestymi gośćmi tego ośrodka są takie gwiazdy jak George Clooney i Sting.

6. Aspen, Stany Zjednoczone.

Aspen to duży ośrodek sportów zimowych i miejscowość turystyczna, nazywana zimową stolica Stanów Zjednoczonych. Jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich świata zyskał popularność dzięki niezwykle długim trasom zjazdowym i niezrównanej urodzie, niezależnie od pory roku. W Aspen znajdziemy 174 szlaki i 30 wyciągów dla wszystkich amatorów sportów zimowych. Mamy tu trasy do jazdy na nartach, snowboardzie, łyżwach a nawet do jazdy psimi zaprzęgami! Najbardziej luksusowe zakwaterowanie można znaleźć w The Little Nell – przenocujesz tam za tysiąc dolarów za noc.

7. Jackson Hole, Stany Zjednoczone.

Jackson Hole amerykański ośrodek narciarski położony na zachodzie stanu Wyoming, w górach Górach Skalistych. Przyjeżdżają tu najlepsi narciarze na świecie, w poszukiwaniu najbardziej wymagających tras. Co więcej ośrodek jest częścią parku, przez co istnieje szansa zobaczenia jelenia lub łosia podczas uprawiania sportów zimowych. Znajdziemy tu ośrodki SPA, centra handlowe oraz luksusowe restauracje. Właścicielami domów w Jackson Hole są Harrison Ford i Sandra Bullock, więc istnieje szansa, że zobaczysz te gwiazdy spędzając tu ferie zimowe.

8. Beaver Creek, Stany Zjednoczone.

Beaver Creek to jeden z głównych amerykańskich ośrodków narciarskich. Miejscowość szczycie się wieloma domami w stylu europejskim, modnymi butikami, galeriami sztuki i smacznymi restauracjami. Znajdziemy tu 150 tras narciarskich i 25 wyciągów. Najbardziej ekskluzywne zakwaterowanie można znaleźć w Trappers Cabin, gdzie za 2400 dolarów za noc dostaniesz czteroosobowy domek, prywatnego kucharza i tyle szampana ile zdołasz wypić. Karnet narciarski kosztuje 119 dolarów za osobę dorosłą dziennie.

9. Stowe, Stany Zjednoczone.

Stowe to znana miejscowość wypoczynkowa w stanie Vermont w hrabstwie Chittenden. Bez względu na to czy jesteś profesjonalnym narciarzem, czy amatorem, który pragnie wystawić swoje zdolności na próbę – Stowe jest idealnym miejscem dla ciebie. Bardzo częstymi gośćmi w Stowe są Brad Pitt i John Travolta. Za luksusowe zakwaterowanie zapłacimy około 500 dolarów od osoby za dobę. Dwudniowy karnet narciarski dla osoby dorosłej kosztuje 175 dolarów.

10. Mont-Tremblant, Kanada.

Mont-Tremblant zamyka nasza listę najbardziej luksusowych ośrodków narciarskich świata. Jeden z najpiękniejszych kurortów kanadyjskich, położony zaledwie 100 kilometrów od Montrealu. Przez cały rok znajdziemy tu atrakcje mogące zadowolić nawet najbardziej wyszukane gusta – wszystko w pobliżu uroczego górskiego jeziora. Mamy tu 94 trasy narciarskie z których aż 60% posiada oświetlenie umożliwiające zjazdy nocne. Za zakwaterowanie nad brzegiem jeziora zapłacimy około 400 dolarów za noc od osoby dorosłej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane