Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 największych parków wodnych z całego świata

Parki wodne stanowią wspaniałą atrakcję zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Kto by nie był zafascynowany dziesiątkami basenów, możliwością skorzystania z jacuzzi i sauny, zjazdem z największej i najbardziej zakręconej zjeżdżalni? W parkach wodnych czekają na nas bicze wodne, zsynchronizowane fontanny, hydromasaże, rwące rzeki, ścianki wspinaczkowe i wiele innych atrakcji.

Jeżeli tak jak my lubisz bawić się w wodzie mamy dla ciebie listę dziesięciu największych parków wodnych z całego świata. Być może któryś z nich zainspiruje cię do wakacyjnego wyjazdu i wypróbowania największych atrakcji wybranego parku wodnego.

 

1. Disney's Typhoon Lagoon - Lake Buena Vista, Floryda, USA.

Park wodny Disney'a jest najczęściej odwiedzanym parkiem wodnym całego świata. Co roku ma ponad 2 miliony odwiedzających. Jest zamknięty przez trzy miesiące w roku, od października, kiedy to trwają prace remontowe i konserwacyjne. Par posiada największy odkryty basen ze sztuczną falą, gejzer na który nadziana jest łódź, dużą plażę z drobnym, białym piaskiem, masę różnych zjeżdżalni, dwa tereny piknikowe i wiele innych.

2. Chime-Long Paradise - Panyu District, Chiny.

To nie tylko park wodny, to największy park rozrywki w całych Chinach. Na ponad 60 hektarach zostało zlokalizowanych ponad 60 różnych atrakcji: baseny, zjeżdżalnie, roller coastery, half pipe, kino 4D i masa innych atrakcji czekają na zwiedzających. Jeżeli wybierasz się do Chin powinieneś koniecznie odwiedzić ten park.

3. Disney's Blizzard Beach Water Park - Floryda, USA.

Był rok 1995 kiedy Disney oficjalnie otworzył ten park wodny. Jest tu cała masa rzeczy do robienia: zjazd tratwą, małe i duże zjeżdżalnie, baseny, wodne tory saneczkowe na których możemy ścigać się wraz z przyjaciółmi. Z większości atrakcji można korzystać również zimą, ponieważ obszary wodne są podgrzewane.

4. Everland Caribbean Bay - Yongin, Korea Południowa.

Everland Caribbean Bay został otwarty w 1996 roku, jednak rozbudowa obiektu była kontynuowana aż do 2008 roku. Podczas rozbudowy dodawano wiele nowych atrakcji, w tym strefę dzikich rzek i wodne bobsleje. Odwiedzających zadowoli fakt, że prócz basenów i zjeżdżalni znalazło się tu miejsce na SPA w którym można się zrelaksować.

5. Wild Wadi - Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Park wodny Wild Wadi posiada duży odkryty basen z regulowaną temperaturą wody i sztuczną falą, kilka zjeżdżalni, dwie maszyny do symulowania surfingu, 18 metrowy wodospad wygaszany co 10 minut, sklep z pamiątkami, trzy restauracje i inne ciekawe atrakcje.

6. Area 47 – Austria.

Wyrażenie „ekstremalna rekreacja" nabierze dla ciebie zupełnie nowego znaczenia po skorzystaniu z parku wodnego Area 47 położonego w Australii. W parku czekają na ciebie ogromne i bardzo strome zjeżdżalnie, baseny o zróżnicowanej głębokości umożliwiające nawet nurkowanie, ścianka wspinaczkowa nad wodą, zjeżdżalnia linowa i wiele innych.

7. Aquatica - Orlando, Floryda, USA.

Aquatica łączy w sobie wszystko to co najlepsze w parku wodnym i oceanarium. Prócz obszarów w których bawią się tylko ludzie znajdą się również takie w których będziemy mogli pływać w towarzystwie morskich stworzeń, również wśród delfinów. Są tu nawet zjeżdżalnie wodne prowadzące pod woda, przez siedliska ryb.

8. Wet 'n Wild - Orlando, Floryda, USA.

Po dzisiejszym rankingu doskonale widać, ze Floryda jest światową stolicą parków wodnych. Wet 'n Wild to jeden z najstarszych parków wodnych w Stanach Zjednoczonych, powstał w 1977 roku. Park oferuje ponad 17 dużych atrakcji wodnych na około 120 tysiącach metrów kwadratowych: baseny, zjeżdżalnie, wyciąg do surfingu, jacuzzi.

9. Wet'n'Wild: Water Park - Gold Coast, Queensland, Australia.

Park wodny działający od 1984 roku to doskonałe miejsce dla całych rodzin, osób wypoczywających indywidualnie a nawet na imprezy firmowe. Do największych atrakcji parku wodnego Wet'n'Wild możemy zaliczyć 17 różnych zjeżdżalni wodnych, kilka basenów, zjeżdżalnia linowa, Kamikazee oraz Giant Wave Pool.

10. Sunway Lagoon - Kuala Lumpur, Malezja.

To jeden z najnowszych parków wodnych w naszym zestawieniu. Pierwszych odwiedzających przyjął w 2008 roku i każdego roku zwabia coraz więcej turystów. Obok parku wodnego działają jeszcze cztery inne parki wchodzące w skład całego kompleksu: Park rozrywki, Wildlife Park, Extreme Park oraz Scream Park. Razem dają dostęp do ponad 80 atrakcji.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane strony

Polecane