Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


8 atrakcji dla których odwiedzisz Florencję

Europa pełna jest zabytków, których wiek w niektórych przypadkach sięga czasów Imperium Rzymskiego. Wiele z tych miejsc znajduje się We Włoszech, nie tylko w Rzymie, ale również we Florencji. Florencja, miasto w środkowych Włoszech, stolica Toskanii, uważana jest za dom renesansu – okresu kiedy Europa wyszła z ciemnych wieków i powędrowała w kierunku rozwoju.

Wróćmy jednak do Florencji, która w obecnych czasach jest zamieszkiwana przez około 368 tysięcy osób. To piękne miasto które liczy już sobie ponad 2 tysiące lat historii. Dzięki temu znajdziemy tam wspaniałe zabytki i atrakcje, a najciekawsze są te o których wspominamy w poniższym rankingu.

1. Katedra Santa Maria del Fiore.
Katedra we Florencji, zwana przez Włochów Il Duomo, zbudowana w miejscu wcześniejszego kościoła katedralnego Santa Reparata z IV w.

2. Dawid.
Rzeźba Michała Anioła przedstawiająca biblijnego Dawida bezpośrednio przed podjęciem decyzji o zmierzeniu się z Goliatem.

3. Galeria Uffizi.
Galeria sztuki we Florencji, znajdująca się w pobliżu Piazza della Signoria, jedno z najstarszych muzeów w Europie.

4. Ogród Boboli.
Największy park we włoskiej Florencji rozciągający się na powierzchni blisko 11 hektarów. Założony został w roku 1549 przez Kosmę Medyceusza Starszego.

5. Pałac Vecchio.
Zaprojektował go Arnolfo di Cambio w kształcie masywnego bloku na planie czworokąta. Budowę pałacu rozpoczęto w 1299 r. Wieżę ukończono w 1310 r.

6. Fontanna Neptuna.
Zaprojektowana przez Bartolomeo Ammanatiego w latach 1563 – 1575, centralną postacią fontanny jest Neptun, rzeźba wykonana z białego marmuru.

7. Baptysterium San Giovanni.
Najstarszy budynek usytuowany na Piazza San Giovanni we Florencji. Znajduje się w pobliżu wejścia do katedry Santa Maria del Fiore.

8. Grób Michała Anioła.
Artysta zmarł w 1564 roku i został pochowany w bazylice Santa Croce. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie jego nagrobka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze