Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 miejsc, które powinieneś odwiedzić zanim znikną

Świat jest wypełniony wieloma pięknymi miejscami, które warto odwiedzić. Jednak, ponieważ świat jest również wypełniony ludźmi, wiele z tych wspaniałych miejsc jest stale niszczone z powodu zmian klimatycznych, zanieczyszczenia, kontaktu z ludźmi czy nawet celowych aktów niszczenia.

Te nieszczęsne siły zewnętrzne sprawiają, że wiele niesamowitych miejsc na Ziemi jest zagrożonych zniknięciem. Chociaż ludzie podejmują środki zapobiegawcze, ryzyko utraty niektórych z najwspanialszych zabytków i dzieł natury wciąż jest wysokie. Sami zobaczcie, które miejsca warto odwiedzić zanim znikną.

1. Wielka Rafa Koralowa.

Naukowcy przewidują, że Australijska Wielka Rafa Koralowa może całkowicie zniknąć do 2030 roku. W ciągu ostatnich 30 lat Wielka Rafa Koralowa zmniejszyła się o ponad połowę swojej wielkości ze względu na wzrost temperatury i zanieczyszczenie.

2. Seszele.

Te wyspy położone na Oceanie Indyjskim, u wybrzeży Madagaskaru, znikają z powodu erozji plaży i podnoszenia się poziomu mórz. Szacuje się, że są zagrożone niemal całkowitym zniknięciem w ciągu najbliższych 50-100 lat.

3. Wenecja.

Oczekuje się, że to miasto może zniknąć w ciągu 70 lat. Dużą rolę w tym procesie odgrywa wzrost poziomu mórz o około 4-6mm rocznie. Podczas gdy jeszcze 100 lat temu Plac Świętego Marka był zalewany 9 razy w roku, obecnie powódź nawiedza go nawet 100 razy rocznie.

4. Wielki Mur Chiński.

Jeżeli nic nie zostanie zrobione w ciągu najbliższych 20 lat, również Wielki Mur Chiński może się zawalić na bardzo wielu fragmentach. Turystyka, rolnictwo i kwaśne deszcze spowodowały, że 2/3 mury jest w opłakanym stanie.

5. Morze Martwe.

W ciągu ostatnich czterech dekad poziom wody w Morzy martwym obniżył się o około 24 metry. Powodem takiego stanu rzeczy było skierowanie rzeki Jordan do Jeziora Tyberiadzkiego, aby zapewnić wodę ludności Izraela.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze