Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 strasznych cmentarzy z całego świata

Kiedy człowiek umiera, rodzina oraz przyjaciele zmarłego organizują pogrzeb na cmentarzu. Cmentarz może być podzielony na działki, a te mogą należeć tylko do wybranych rodzin, lub być miejscem na groby osób indywidualnych. Ponadto istnieją cmentarz z przeważającą liczbą krypt rodzinnych, cmentarze na kilka tysięcy osób, a nawet cmentarze na kilka milionów ludzi.

Bez względu na ilość osób, które zostały nań pochowane, cmentarze zawsze wywołują w ludziach pewien strach – a już na pewno jeżeli znajdziemy się na nich po zmierzchu. Wokół nas istnieje wiele cmentarzy, a kilka najstraszniejszych znajdziecie w rozwinięciu artykułu.

1. Katakumby Paryża – Paryż, Francja.

Katakumby Paryża to największy grób świata. Podczas gdy w Paryżu żyje obecnie trochę ponad 2 miliony ludzi, pod ich stopami, pod ulicami Paryża, znajdują się ciała aż 6 milionów zmarłych.

2. Bachelor's Grove – Chicago, Illinois, USA.

Chociaż niewielki, to podobno jeden z najbardziej nawiedzonych cmentarzy świata. Paranormalna aktywność na tym cmentarzu została poparta wieloma raportami naocznych świadków.

3. Chiesa dei Morti – Urbania, Włochy.

Włoski Kościół Zmarłych znajdujących się w Urbanii nie tylko straszy nazwą, ale również tym co znajduje się we wnętrzu. Zwiedzający mogą podziwiać tu 18 dobrze zachowanych mumii ze średniowiecza i renesansu.

4. Cmentarz La Noria – Chile.

Kolejny nawiedzony cmentarz, tym razem w pobliżu górniczych miast La Noria i Humberstone w Chile. Zostali na nim pochowani niewolnicy, w tym małe dzieci, dlatego nie trudno tu o zjawiska paranormalne.

5. Isola di San Michele – Wenecja, Włochy.

Turyści przechadzający się po Wenecji nie zdają sobie sprawy, że tuż obok jest wyspa Isola di San Michele na której chowani są zmarli mieszkańcy miasta. Zmarłych przewozi się na wyspę specjalnymi gondolami.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze