Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 prywatnych wysp na sprzedaż za niewielkie pieniądze

Pamiętasz serial "Zagubieni"? A może oglądałeś film "Cast Away"? W każdym z tych widowisk mogliśmy się spotkać z motywem człowieka uwięzionego na bezludnej wyspie. I chociaż taka perspektywa jest straszna, to jednak wielu z nas marzyło o tym, by na własnej skórze przekonać się jak to jest żyć na wyspie, najlepiej takiej tropikalnej.

Jeżeli zawsze marzyłeś o tym by posiąść własną wyspę w jakimś ciekawym zakątku świata, to w rozwinięciu artykułu mamy dla ciebie kilka ciekawych propozycji. Być może natchną cię one do sprzedaży domu w Polsce i zainwestowania swoich pieniędzy poza granicami kraju, by spędzić emeryturkę na bezludnej wyspie.

1. Sweet Island, Kolumbia Brytyjska, Kanada: 82 900 dolarów.

Trochę ponad 300 tysięcy dolarów za niewielką wyspę w Kanadzie? Co o tym myślisz? Lata tu są ciepłe, więc możesz spokojnie wypoczywać, a zimą zawsze możesz jeździć skuterem śnieżnym.

2. Alligator Caye Parcel, Belize: 99 000 dolarów.

Ta wyspa zajmuje około 4 hektarów powierzchni i jest na sprzedaż za około 370 tysięcy złotych. Najlepsze w niej jest to, że znajduje się w słonecznym Belize – niewielkim państwie w Ameryce Środkowej.

3. TidMarsh Island, Nowa Szkocja, Kanada: 145 tysięcy dolarów.

Za tę wyspę trzeba zapłacić trochę więcej niż za dwie poprzednie, ale za to zajmuje powierzchnię około 10 hektarów. Najbliższy port znajduje się 25 minut płynięcia łodzią od wyspy i zamieszkiwany jest przez 4 tysiące osób.

4. Lark Caye, Belize: 175 tysięcy dolarów.

Kolejna ciekawa wyspa znajdująca się na Belize. Tu już musiałbyś wysupłać około 650 tysięcy złotych. Świetna inwestycja, bowiem znajduje się około 4 kilometrów od stałego lądu i jest na niej zasięg w telefonie komórkowym.

5. Staff Island, Irlandia: 193 tysiące dolarów.

Jeżeli nie chcesz wyjeżdżać daleko poza Europę, to możesz kupić Staff Island w Irlandii, która kosztuje około 193 tysiące dolarów. Na wyspie znajdują się 4 hektary lasu, więc na własny domek będziesz musiał trochę wyciąć.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze