Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 dziwnych parków rozrywki z całego świata

Kiedy myślimy o parku rozrywki, zazwyczaj w naszych myślach pojawia się Disneyland i Disney World. Czasami możemy pomyśleć o Dinoparku, Aquaparku, Parku Miniatur, bądź innym typowym parku rozrywki, ale są nikłe szanse na to, abyśmy oczami wyobraźni zobaczyli jakieś dziwadło pokroju Wang Saen Suk Hell Park, w którym można oglądać potworne posągi.

Ludziom z całego świata nie brakuje dziwnych pomysłów, które czasami są fundamentem do powstania zaskakujących parków. Spójrz do rozwinięcia i zapoznaj się z pięcioma specyficznymi parkami rozrywki. Być może których z nich natchnie cię do zrealizowania, któregoś z twoich szalonych pomysłów.

1. Wang Saen Suk Hell Park, Tajlandia.

Jeżeli kiedykolwiek zabierzesz się do Tajlandii, to koniecznie odwiedź Wang Saen Suk Hell Park. W tym parku znajdziesz wiele posągów i rzeźb ludzi którzy są torturowani, wieszani, a nawet rozszarpywani przez piekielne ogary. Dobra rozrywka dla dorosłych, ale nie wyobrażamy sobie udanie się w to miejsce wraz z małymi dziećmi.

2. Shijingshan Amusement Park, Chiny.

Ten park rozrywki potwierdza, że w Chinach za nic mają prawa autorskie. W tym miejscu możesz zobaczyć Myszkę Miki oraz inne postacie znane z filmów Disneya. Ponadto nawet zamek przed wejściem jest niesamowicie podobny do zamku Kopciuszka w parkach rozrywki Walta Disneya.

3. The Holy Land Experience, Stany Zjednoczone.

The Holy Land Experience to park rozrywki w którym możemy poczuć się jak w Ziemi Świętej za czasów Jezusa Chrystusa. Tutaj odwiedzisz ogród Eden, zobaczysz wioskę Betlejem, a nawet zobaczysz jak wyglądało ukrzyżowanie Jezusa. Bilety w tym parku rozrywki kosztują 50$ od osoby dorosłej.

4. Crocosaurus Cove, Australia.

Australia znana jest z niebezpiecznych, dzikich zwierząt, więc można się spodziewać, że znajdziemy tu park rozrywki poświęcony takim stworzeniom. Przykładem takiego parku rozrywki jest Crocosaurus Cove, w którym można zobaczyć karmienie krokodyli, a nawet zanurkować w przeźroczystej klatce do basenu z krokodylami.

5. Dutch Village, Stany Zjednoczone.

Nie wszyscy w Stanach Zjednoczonych mogą sobie pozwolić na wycieczkę do Europy, więc ktoś wpadł na stworzenie Holenderskiej Wioski w Michigan. Znajduje się tu nawet diabelski młyn w kształcie wiatraka, zjeżdżalnia przypominająca buty holenderskie i wiele więcej. Zabawa dla całej rodziny.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze