Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 bardzo czystych zbiorników wodnych z całego świata

Istnieje wiele powodów dla których niektóre zbiorniki wodne z całego świata wyróżniają się niemal krystalicznie czystą wodą, tak czystą, że niemal przeźroczystą. Niektóre z tych zbiorników są umiejscowione wśród lasów deszczowych, do innych wpływa woda z lodowców górskich, jeszcze inne zostały stworzone przez wulkany.

Mimo, że listę zbiorników wodnych, w których znajdziemy krystalicznie czystą wodę, moglibyśmy wypełnić nawet setką pozycji, dziś postanowiliśmy wybrać tylko dziesiątkę i pokazać wam zdjęcia z tych pięknych miejsc. W komentarzach proponujemy zabawę w wymianę nazw najczystszych jezior znajdujących się w Polsce.

1. Laguna Giola, Tasos, Grecja.

Niemal wszędzie w Grecji są miejsca warte odwiedzenia, ale jedno z najpiękniejszych znajdziemy na wyspie Tasos. Znajduje się tam Laguna Giola, naturalny basen o krystalicznie czystej wodzie.

2. Grenada, Karaiby.

Grenada to wyspa karaibska pochodzenia wulkanicznego położoną w strefie klimatu tropikalnego. Prawie cała wyspa pokryta jest pięknymi białymi plażami, które dodatkowo wzmacniają poczucie czystości tutejszej wody.

3. Jaskinia Melissani, Kefalonia, Grecja.

Jaskinia Melissani na wyspie Kefalonia w Grecji to kolejne miejsce w którym znajdziemy niezwykle czystą wodę. Turyści przebywają podziemny tunel, aby się do niej dostać.

4. Rzeka Verzasca, Szwajcaria.

Verzasca to niesamowita rzeka ze Szwajcarii. Ma tylko 30 kilometrów długości, a jej najmocniejszym punktem jest czyściutka woda spływająca z gór. Sami zobaczcie zdjęcie z tego miejsca.

5. Jezioro McDonald, Montana, USA.

Jezioro McDonald zostało utworzone przez lodowce tysiące lat temu w Montanie. Woda tu jest tak przeźroczysta, że bez problemu można dostrzec kamyki leżące na dnie.

6. Seszele, Afryka Wschodnia.

Każdy kto odwiedził Seszele chwali sobie nie tylko tutejszą pogodę i piaszczyste plaże, ale również krystalicznie czystą wodę. Jedno ze zdjęć z tamtych stron możecie zobaczyć poniżej.

7. Jezioro Tahoe, Nevada, USA.

Jeżeli wybierasz się do Stanów Zjednoczonych, a zwłaszcza do Nevady, to koniecznie zrób sobie przystanek i odwiedź Jezioro Tahoe. Woda jest tam tak czysta, że bez problemu pooglądasz ryby w niej pływające.

8. Jezioro Arnensee, Szwajcaria.

Tylko popatrzcie na zdjęcie poniżej i na własne oczy zobaczcie jak wyglądają wody Jeziora Arnensee w Szwajcarii. Woda jest tu tak czysta, że można dostrzec cień łódki odbijający się w dnie jeziora.

9. Jardines de la Reina, Kuba.

Jeżeli nie boisz się pływania z rekinami, to możesz spróbować swoich sił w czystych wodach Jardines de la Reina na Kubie. Gdyby wędkarze z poniższego zdjęcia nie zmącili wody, pewnie nie wiedzielibyście, że tam sięga.

10. Sipadan, Malezja.

Wyspa Sipadan w Malezji to kolejne miejsce o krystalicznie czystej wodzie. Wspaniałe miejsce nie tylko do pływania łodzią, ale również do nurkowania i obserwowania ryb.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze