Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 ciekawych kierunków turystycznych dla fanów sci-fi

Obecnie duża części filmów sci-fi jest wykonywana przy znacznym wykorzystaniu efektów komputerowych. Jednakże klasyka science fiction jako plan filmowy wykorzystywała prawdziwe miejsca na Ziemi, które miały wyglądać na miejsca nie z tej Ziemi.

To dobra wiadomość dla fanów fantastyki naukowej, bowiem mogą oni stworzyć listę swoich ukochanych filmów, sprawdzić gdzie były kręcone, a następnie odwiedzić to miejsce, by chociaż przez chwilę poczuć się jak w filmie. Jeżeli nie masz czasu na sporządzenie takiej listy, to dziś mamy dla ciebie kilka ciekawych miejsc turystycznych, w których były kręcone filmy znane z dużych i małych ekranów.

1. O'ahu, Hawaje.

Jeżeli zawsze planowałeś wypocząć na Hawajach, a ponadto jesteś fanem sci-fi, to powinieneś wybrać się na O'ahu. Jest to trzecia co do wielkości wyspa w archipelagu Hawajów, miejsce w którym kręcono wiele znanych filmów i seriali. Dla nas najważniejsze jest to, że kręcono tu serial "Zagubieni" a także sceny do filmu Avatar.

O'ahu, Hawaje

2. Ennis House, Los Angeles, Stany Zjednoczone.

Ennis House to miejsce zaprojektowane przez Franka Lloyda Wrighta w latach 20. XX wieku w stylu odrodzenia Majów. Budynek wygląda niezwykle, dlatego został wykorzystany w wielu filmach – do tych najbardziej znanych należy "Łowca androidów". W budynku wykorzystano 27 tysięcy ręcznie wykonanych betonowych bloczków.

Ennis House, Los Angeles, Stany Zjednoczone

3. Dolina Śmierci, Stany Zjednoczone.

Dolina Śmierci to obszar bezodpływowej depresji na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia. Szacuje się, że kręcono tu ponad 100 filmów i seriali, z których najbardziej znanym widowiskiem są "Gwiezdne wojny". Najlepiej wybrać się tu zimą, bowiem wtedy temperatura w dzień wynosi około 20 stopni Celsjusza, latem nie spada poniżej 45 stopni.

Dolina Śmierci, Stany Zjednoczone

4. Vancouver, Kanada.

Vancouver to miasto w zachodniej Kanadzie, w prowincji Kolumbia Brytyjska. To właśnie w tym mieście i jego okolicach były kręcone pierwsze sezony niezwykle popularnego serialu sci-fi "Z Archiwum X", który był emitowany w latach 1993-2002. Bujne lasy pokazane w serialu znajdują się zaledwie kilkanaście minut drogi od centrum miasta.

Vancouver, Kanada

5. Tauzar, Tunezja.

Tauzar to miasto w środkowo-zachodniej Tunezji, położone przy północnym krańcu Wielkiego Szottu, w oazie, na Saharze. To kolejne miejsce, które zostało wykorzystane w "Gwiezdnych wojnach" – zagrało planetę Tatooine. Ponadto w tym miejscu kręcono inne znane filmy, w tym klasykę z Harrisonem Fordem: "Poszukiwacze zaginionej Arki".

Tauzar, Tunezja

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze