Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 miejsc nie z tej Ziemi

Do najczęstszych sposobów spędzania wakacji należą wyjazdy w góry, wyjazdy nad morze, biwaki, oraz odwiedzanie popularnych miast i atrakcji turystycznych. Nie ma w tym nic złego, bowiem na popularność tych miejsc wpływa wiele czynników – w tym bliskość sklepów, restauracji i innych usług turystycznych.

Jednakże warto wspomnieć, że na naszej planecie są również miejsca nie z tej Ziemi, miejsca które mogą przywodzić na myśl obce planety. Zdecydowana część takich miejsc leży daleko od głównych szlaków turystycznych, jednak ich wyjątkowość przyciąga wszystkich entuzjastów alternatywnego spędzania wolnego czasu. Sami zobaczcie jakie miejsce możemy zaliczyć do tego grona.

1. Drzwi do piekła, Turkmenistan.

Drzwi do piekła, lub brama do piekła, to popularna atrakcja turystyczna miejscowości Derweze. Od ponad 40 lat pali się tu płytko położone złoże gazu.

Drzwi do piekła

2. Wędrujące kamienie w Racetrack Playa, Stany Zjednoczone.

Racetrack Playa wyschnięte, słone jezioro na terenie Parku Narodowego Dolina Śmierci. Przypuszcza się, że tutejsze kamienie wędrują poruszanie siłą wiatru.

Wędrujące kamienie w Racetrack Playa

3. Salar De Uyuni, Boliwia.

Pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej Boliwii, największe solnisko świata. Kiedy jest pokryte cienką taflą wody wygląda nieziemsko.

Salar De Uyuni

4. Shiprock, Stany Zjednoczone.

To miejsce możecie znać z wielu filmów i seriali. Shiprock wyrasta 482,5 metra nad otaczającą pustynną równinę robiąc niesamowite wrażenie.

Shiprock

5. Göbekli Tepe, Turcja.

Wystarczającą rekomendacją, aby wybrać się w to miejsce, jest wiek tego stanowiska archeologicznego, szacowany na około 10 000 r. p.n.e.

Göbekli Tepe

6. Roraima, Wenezuela.

Roraima robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza jeżeli mamy okazję obserwować ją z góry. Sami zobaczcie zdjęcie tej wenezuelskiej góry.

Roraima

7. Suche Doliny McMurdo, Antarktyda.

Kolejne miejsce nie z tej Ziemi możemy znaleźć na Antarktydzie – chodzi o Suche Doliny McMurdo. Pozbawione lodu doliny są największą oazą antarktyczną.

Suche Doliny McMurdo

8. Trawertyny Pamukkale, Turcja.

Pamukkale słynie z półkolistych i eliptycznych basenów wody termalnej, ukształtowanych w formie białych tarasów na zboczu góry Cökelez.

Trawertyny Pamukkale

9. Mogui Cheng, Chiny.

Chińskie Mogui Cheng to kolejne miejsce, które z powodzeniem może robić za plan filmu Sci-Fi. Zobaczcie niesamowite kopce stworzone przez naturę w tym miejscu.

Mogui Cheng

10. Pantanal, Brazylia.

Pantanal to rozległa równina rozciągająca się na obszarze centralno-zachodniej Brazylii. Ze względu na małe nachylenie woda gromadzi się w tym miejscu i zalewa całą nizinę.

Pantanal

Komentarze   

 
0 #1 profile 2018-10-31 19:48
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze