Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 pięknych prywatnych wysp należących do gwiazd

Jedną z zalet bycia wielką gwiazdą są bardzo wysokie zarobki, a co za tym idzie: duża ilość pieniędzy do spożytkowania na inwestycje. Wiele gwiazd jest wystarczająco inteligentnych, by dobrze wykorzystać swoje pieniądze na cele charytatywne, inwestowanie w przedsiębiorstwa, kupno ruchomości i nieruchomości.

Niektóre gwiazdy dokonują wręcz ekstrawaganckich inwestycji, np. kupując sobie prywatną wyspę w jakimś egzotycznym zakątku Ziemi. Posiadanie prywatnej wyspy to szczyt luksusu. Można na niej zamieszkać, wypoczywać po pracy, odciąć się od cywilizacji, a w przyszłości założyć nawet resort i zarabiać na usługach turystycznych. Sami zobaczcie jakie gwiazdy zdecydowały się na taką inwestycję.

1. Shakira – Bonds Cay, Bahamy.

Shakira to gwiazda, która ma głowę na karku. Wraz z dwoma innymi muzykami (Roger Waters i Alejandro Sanz) zakupiła wyspę na Bahamach o powierzchni około 283 hektarów. Mają na niej powstać luksusowe hotele, apartamenty, galeria sztuki, pole golfowe itd.

Shakira – Bonds Cay, Bahamy

2. Steven Spielberg – wyspa archipelagu Madery w Portugalii.

Steven Spielberg to jedna z tych osób, które mogą sobie pozwolić nie na jedną, ale kilka prywatnych wysp. Nie mniej, znany reżyser jest właścicielem jednej wyspy archipelagu Madery w Portugalii. Wyspa na razie jest niezamieszkana, i nie wiadomo jakie plany względem niej ma Spielberg.

Steven Spielberg – wyspa archipelagu Madery w Portugalii

3. Ricky Martin – wyspa w Angra Dos Reis, Brazylia.

W 2008 roku Ricky Martin wykorzystał swoje ciężko zarobione pieniądze i kupił prywatną wyspę w Angra Dos Reis za 8 milionów dolarów. Jak widać na zdjęcia piosenkarz ma już na wyspie luksusowy apartament, więc może urządzać prywatki wraz z przyjaciółmi z branży.

Ricky Martin – wyspa w Angra Dos Reis, Brazylia

4. David Copperfield – Musha Cay i trzy inne wyspy, Bahamy.

David Copperfield, jeden z najlepszych i najbogatszych iluzjonistów świata, dobrze wiedział, że prywatna wyspa to dobra inwestycja – a zakup kilku wysp, to jeszcze lepszy pomysł. Iluzjonista jest właścicielem jednej dużej i kilku mniejszych wysp, które kupił za 50 milionów dolarów.

David Copperfield – Musha Cay i trzy inne wyspy, Bahamy

5. Celine Dion - Ile Gagnon, Kanada.

Celine Dion to bez wątpienia jedna z najlepszych wokalistek, piosenkarka, która dzięki swojemu głosowi sprzedała miliony płyt. Dion jest właścicielką urokliwej, zielonej wyspy Ile Gagnon położonej w prowincji Quebec w Kanadzie.

Celine Dion - Ile Gagnon, Kanada

6. Leonardo DiCaprio – Blackadore Caye, Belize.

Biorąc pod uwagę bardzo wysokie zarobki DiCaprio, to wydanie 1,75 miliona dolarów na wyspę Blackadore Caye w Belize nie nadszarpnęło specjalnie jego budżetu. Za tę cenę aktor zyskał piękną mała wyspę, piaszczysta plaże i własny kawałek nieba niedaleko rafy koralowej.

Leonardo DiCaprio – Blackadore Caye, Belize

7. Johnny Depp – Little Halls Pond Cay, Bahamy.

Johnny Depp, aktor znany wszystkim z roli kapitana Jacka Sparrowa z Piratów z Karaibów, również posiada prywatną wyspę na Bahamach. Ten 18 hektarowy raj kosztował aktora 3,6 miliona dolarów. Mówi się, że zauroczyła go pobliska rafa koralowa.

Johnny Depp – Little Halls Pond Cay, Bahamy

8. Mel Gibson – Mago Island, Fidżi.

Chociaż rozwód uczynił do 400 milionów dolarów biedniejszym, to aktor wciąż może się pochwalić majątkiem wynoszącym 425 milionów dolarów. W skład tego majątku wchodzi wyspa Mago, którą Gibson kupił w 2005 roku za 16 milionów dolarów. To jedna z największych prywatnych wysp, o powierzchni 2185 hektarów.

Mel Gibson – Mago Island, Fidżi

9. Eddie Murphy – Rooster Cay, Bahamy.

Eddie Murphy to kolejny Hollywoodzki aktor, którego zachwyciło piękno Bahamów. W 2007 roku gwiazdor kupił tu wyspę Rooster Cay, za którą zapłacił okrągłe 15 milionów dolarów. Aktor nie zdradził, jakie plany ma wobec swojej wyspy. Być może będzie dla niego domem na emeryturę?

Eddie Murphy – Rooster Cay, Bahamy

10. Nicolas Cage – Leaf Cay, Bahamy.

Nicolas Cage znany jest w Hollywood ze swoich ogromnych wydatków, które sprawiły, że niemal zbankrutował. Nic dziwnego, że na liście jego luksusowych nieruchomości jest również prywatna wyspa Leaf Cay na Bahamach, którą kupił w 2006 roku za 3 miliony dolarów.

Nicolas Cage – Leaf Cay, Bahamy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze