Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 mało romantycznych miejsc na wakacje

Bez względu na to czy właśnie planujesz swój miesiąc miodowy, czy może chciałbyś się wybrać z druga połówką na romantyczne wakacje, warto wiedzieć, że nie każde miejsce jest równie dobre. Zanim wybierzesz docelowe miejsce podróży powinieneś zastanowić się dokładnie nad tym czego oczekujesz od swoich wakacji i co może cię spotkać w danym miejscu.

Oczekując romantycznych wakacji ważne jest, by wybrać się do miejsca przyjaznego dla par, miejsca w którym panuje odpowiedni nastrój. Na dzisiejszej liście znajdziesz dziesięć przykładów miejsc, które nie są dobrym pomysłem jeżeli w grę wchodzą romantyczne wakacje. Mamy nadzieję, że ten ranking pozwoli ci inaczej spojrzeć na planowanie czasu wolnego z lepszą połówką.

1. Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie.
To prawda, że w Dubaju znajdziemy wiele wspaniałych atrakcji, które przyciągają tłumy turystów. Nie mniej lepiej nie wybierać się tu na romantyczne wakacje z ukochaną osobą. W Dubaju nie można okazywać czułości w miejscach publicznych, wiec zapomnijcie o pocałunkach i przytulaniu. Za to możecie trafić do aresztu, a nawet zostać deportowani.

Dubaj

2. San Juan, Portoryko.
Portoryko, a zwłaszcza jego stolica wydają się idealnym miejscem na wakacje. Tak, myślisz? Jeżeli TAK, to wiedz, że takich osób jest dużo więcej, w efekcie czego hotele, pensjonaty oraz plaże w najlepszych lokacjach są przepełnione. Z tak dużą ilością innych par wokół nas, ciężko poczuć się romantycznie.

San Juan

3. Kuta Beach, Bali.
Nie daj się zwieść przewodnikom turystycznym pokazującym piękną, szeroką i pustą plażę Kuta Beach na Bali. W rzeczywistości ta plaża bardzo często jest wypełniona turystami po brzegi. Ponadto Bali ma spory problem z drobnymi przestępcami, którzy tylko czekają, by okraść turystów. Lepiej trzymać się z dla od miejsc pełnych kieszonkowców.

Kuta Beach

4. Rio de Janeiro, Brazylia.
Rio de Janeiro znasz z niezwykłego festiwalu? Miasto kojarzy ci się ze skąpo ubranymi tancerkami? Jeżeli tak właśnie jest, to dlaczego chciałbyś tam spędzić romantyczne wakacje? Najgorsze co może spotkać kobietę podczas romantycznych wakacji to sytuacja, w której jej partner co rusz spogląda na inne piękne kobiety.

Rio de Janeiro

5. Hawana, Kuba.
Niedawno Kuba otworzyła się na świat, a to oznacza, że coraz więcej osób planuje spędzenie romantycznych chwil w tym państwie. Podobnie jak inne części Kuby, Hawana wciąż się rozwija i jeszcze nie jest najlepszym pomysłem na romantyczne wakacje. Chyba, że oboje lubicie atmosferę miast zawieszonych w przeszłości.

Hawana

6. Moskwa, Rosja.
Chociaż Moskwa jest dobrym miejscem do uprawiania turystyki, to ciężko tu o romantyczne wakacje. Odwiedziny tego miasta polecamy zwłaszcza ludziom oczekującym spektakularnej architektury. Nocą w Moskwie można się poczuć niemile widzianym i zagrożonym. Zwłaszcza gdy z klubów wychodzą pijani młodzi.

Moskwa

7. Bangkok, Tajlandia.
Bangkok w Tajlandii wydaje się dobrym miejscem do spędzenia wakacji, ale nie romantycznych chwil. Miasto ma bardzo, bardzo duży problem z prostytucją a w wielu miejscach człowiek nie czuje się bezpiecznie. Jeżeli już zamierzasz spędzić tu czas z drugą połówką, to upewnij się, że wybrałeś ośrodek w dobrej dzielnicy.

Bangkok

8. Cancun, Meksyk.
Decydując się na wypoczynek w Meksyku, lepiej omijać Cancun i wybrać się do mniejszej miejscowości. Cancun to znany ośrodek turystyczny, przez co jest wypełniony tłumem ludzi. Poza tym w mieście panuje raczej imprezowa atmosfera, która zabija romans i sprawia, że chcemy się rzucić w wir zabawy.

Cancun

9. Kingston, Jamajka.
Jeżeli wybierasz się na wakacje na Jamajkę, to pomiń jej stolicę, Kingston. Generalnie najlepiej pomijać duże miasta na Jamajce i wybrać mniejsze ośrodki wypoczynkowe. Największymi bolączkami Jamajki są gangi oraz bieda, a to nie tworzy romantycznej atmosfery. Najlepiej jest szukać miejsc oferujących prywatne plaże.

Kingston

10. Mykonos, Grecja.
Mykonos w Grecji może być romantyczny, ale tylko wtedy, kiedy trafimy tam we właściwym czasie. Niestety w wakacje ulice tego miasta są wypełnione hałaśliwymi studentami, pełne śmieci i potłuczonych butelek. Jest głośno, niechlujnie i bardzo tłoczno, przez co odechciewa się romansów. Lepiej odwiedzić to miejsce po sezonie.

Mykonos

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze