Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 najbardziej hipsterskich miast i dzielnic Europy

Kim dokładnie jest hipster? Można powiedzieć, że to osoba, która śledzi najnowsze trendy, jednak zwraca uwagę przede wszystkim na rzeczy spoza głównego nurtu kultury. Z uwagi na to hipsterzy bardzo przesadnie akcentują swoją oryginalność i indywidualność – wyrazistym ubraniem, nietypowym zachowaniem, rzadkim hobby i zainteresowaniami.

W ciągu kilku lat kultura hipsterów bardzo zyskała na popularności. Jeżeli również Ty czujesz się członkiem tej grupy, to być może zainteresują cię wakacje w jednym z najbardziej hipsterskich miasta Europy? Spotkasz tam wielu oryginalnych ludzi, galerie sztuki, nietypowe muzea, lokalne restauracje i wiele więcej.

1. Berlin, Niemcy.
W Europie jednym z najbardziej hipsterskich miast jest Berlin, a w szczególności dzielnica Kreuzberg. W mieście nie brakuje kawiarni dla smakoszy, w których obok kawy serwuje się również mleko sojowe czy kanapki z awokado.

Hipsterzy Berlin

2. Ryga, Łotwa.
Ryga przyciąga do siebie bardzo wielu młodych artystów, którzy zachwalają liczne małe puby, kawiarnie i restauracje, w których można posmakować wielu ciekawych potraw. Jednym z takich lokali jest "Kanepes Kulturas Centrs".

Hipsterzy Ryga

3. Sztokholm, Szwecja.
Wystarczy przejść się uliczkami Sodermalm, dzielnicy Sztokholmu, aby natknąć się na hipsterów, którzy cenią sobie tutejsze unikalne zabytkowe sklepy, galerie sztuki, lokalne bary, małe kawiarnie i restauracje.

Hipsterzy Sztokholm

4. Helsinki, Finlandia.
Jeżeli wybierasz się do Finlandii i planujesz spędzić trochę czasu wśród hipsterów, to najlepiej wybierz się do dzielnicy Kallio w Helsinkach. Można tu wynająć małe i tanie mieszkania, więc można tu spotkać wielu młodych artystów.

Hipsterzy Helsinki

5. Kopenhaga, Dania.
Kopenhaga szybko stała się ulubionym miejscem hipsterów. Miasto jest rajem dla smakoszy, z mnóstwem małych restauracji, barów i kawiarni. Najwięcej nietypowych osobistości można znaleźć w dzielnicy Norrebro.

Hipsterzy Kopenhaga

6. Londyn, Anglia.
Również w Londynie prężnie rozwija się kultura hipsterów, zwłaszcza w dzielnicy Dalson. Znajdziemy tam Ridley Road Market, gdzie można kupić świeże owoce, warzywa, mięso i inne rzeczy od lokalnych producentów. A to działa jak magnes na hipsterów.

Hipsterzy Londyn

7. Amsterdam, Holandia.
Jeżeli wybierasz się do Amsterdamu, odwiedź północną część miasta. Od kilku lat północ miasta wypełnia się hipsterami. Niegdyś opuszczone magazyny zostały zmienione w restauracje, kluby oraz siedziby start-upów.

Hipsterzy Amsterdam

8. Madryt, Hiszpania.
Jeżeli jesteś hipsterem, i masz to szczęście, że w tym roku wybierasz się do Madrytu, to dobrze trafiłeś. Madryt to jedno z najbardziej hipsterskich miast w Europie – zwłaszcza jeżeli chodzi o dzielnicę Malasana.

Hipsterzy Madryt

9. Paryż, Francja.
Paryż to miasto wina, romansu i artystów, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że hipsterzy czują się tu jak ryby w wodzie. Znajdziesz tu wiele małych barów, w których spotkasz studentów z brodami, o oryginalnym ubiorze.

Hipsterzy Paryż

10. Warszawa, Polska.
Wyróżnienie dla Warszawy, a zwłaszcza dla Pragi. W tej dzielnicy znajdziemy wielem klimatycznych kamienic, a w dawnych pustostanach otwiera się coraz więcej klubów i barów w których przesiadują młodzi artyści.

Hipsterzy Warszawa

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze