Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 atrakcji, których możesz doświadczyć w Dubaju

Niezależnie od tego czy w przyszłości zamierzasz wybrać się do Dubaju, czy tylko przeglądasz najważniejsze informacje dotyczące tego miasta, faktem jest, że Dubaj to jedno z najpiękniejszych miast na Bliskim Wschodzie, oraz na całym świecie.

Dubaj to doskonałe miejsce z wielu powodów. To jedno z najlepszych miejsc do życia i prowadzenia biznesu. Istnieje tu wiele atrakcji turystycznych i z każdym rokiem dochodzą nowe. Ponadto w kuchni widoczne są dania lokalne, jak również potrawy egzotyczne oraz globalne. Wreszcie, Dubaj to jedno z najlepszych miejsc do relaksu, w którym możemy zapomnieć o kłopotach i cieszyć się życiem. Oto kilka atrakcji których doświadczysz w tym mieście:

1. Ski Dubai.

Mimo, że Dubaj znajduje się na pustynie, to w mieście znajdziemy kryty ośrodek narciarski o powierzchni 22 500 metrów kwadratowych. Jest on częścią centrum handlowego Mall of the Emirates, jednego z największych centrów handlowych na świecie. We wnętrzu panuje temperatura -4 °C za dnia, oraz -6 °C w nocy.

Ski Dubai

2. Burdż Chalifa.

Wspominając o Dubaju nie można zapomnieć o jednym z najwyższych wieżowców świata jakim jest Burdż Chalifa. Jego budowa rozpoczęła się 21 września 2004, a oficjalne otwarcie budynku nastąpiło 4 stycznia 2010 roku. Budynek kosztował 1,5 miliarda dolarów i wznosi się na wysokość 829 metrów, dając niesamowity widok na miasto.

Burdż Chalifa

3. Burdż al-Arab.

Burdż al-Arab to jeden z najbardziej znanych budynków Dubaju, prawdziwa wizytówka miasta. Wieżowiec jest jednym z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Budynek, który swoim kształtem przypomina żagiel został postawiony na sztucznej wyspie, a jego wysokość całkowita wynosi 321 metrów.

Burdż al-Arab

Czytaj także: 10 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Dubaju.

4. The Dubai Mall.

Jeżeli planujesz wybrać się do Dubaju zarezerwuj przynajmniej 1 dzień na zwiedzanie The Dubai Mall, największego centrum handlowego na świecie, którego powierzchnia wynosi 112,4 hektarów. Aktualnie znajdziemy tu około 1200 sklepów. Gdyby każdemu z nich poświęcili 5 minut, zwiedzanie zajęło by 100 godzin.

The Dubai Mall

5. Dubai Aquarium and Underwater Zoo.

Dubai Aquarium and Underwater Zoo to akwarium i podwodne zoo wypełnione 10 milionami litrów wody. Ta atrakcja znajduje się na terenie centrum handlowego The Dubai Mall i jest uważana za jedno z najpiękniejszych akwariów świata. Warto wspomnieć, że akwarium jest domem dla 33 tysięcy zwierząt, wśród których znajdziemy rekiny.

Dubai Aquarium and Underwater Zoo

6. Aquaventure Aquapark.

Ci którzy odwiedzili to miejsce powiadają, że z jego pięknem nie może się równać żaden park wodny na świecie. Aquaventure Aquapark to 17-hektarowy park wodny z dwunastoma zjeżdżalniami wodnymi o łącznej długości 2,4 kilometra. Oczywiście jeżeli masz chęć wypocząć, możesz się położyć i zrelaksować na sztucznych plażach.

Aquaventure Aquapark

Czytaj także: 10 niesamowicie drogich i ambitnych projektów budowlanych z Dubaju.

7. Park Wodny Wild Wadi.

Wild Wadi to odkryty park wodny w Dubaju, położony w dzielnicy Jumeirah, niedaleko Burdż al-Arab. Park posiada wiele zjeżdżalni, podgrzewany basen, maszyny wywołujące sztuczne fale na których można surfować, 18-metrowy wodospad. Znajdziemy tu również trzy restauracje, dwa sklepy z pamiątkami i dwa stoiska z przekąskami.

Park Wodny Wild Wadi

8. Zatoka Delfinów.

Wybierając się do Dubaju wraz z rodziną, warto pamiętać, że znajdziemy tu Zatokę Delfinów (ang. Dolphin Bay), której powierzchnia wynosi 4,5 hektara. Zatoka Delfinów jest jedną z atrakcji wchodzących w skład luksusowego kompleksu hotelowego Atlantis, the Palm. Możesz tu zobaczyć delfiny, pogłaskać a nawet pływać z nimi.

Zatoka Delfinów

9. Rajdy po pustyni.

Dubaj zrobił atrakcję turystyczną nawet z pustyni otaczającej miasto. Po pustynnych wydmach możemy jeździć jako pasażer lekkiego samochodu typu Buggy. Te samochody posiadają pasy bezpieczeństwa, klatki bezpieczeństwa i gaśnice, a ponadto są kierowane przez biegłych kierowców. Ciekawe zajęcie dla osób pragnących adrenaliny.

Rajdy po pustyni

10. Plaża i Park Jumeirah.

Jeżeli kiedykolwiek wybierzesz się do Dubaju i nie odwiedzisz tutejszej plaży to będziesz żałować do końca życia. Plaża Jumeirah to idealne miejsce dla rodzin. Na terenie plaży i parku możemy korzystać z boisk do siatkówki, kąpać się w morzu, wylegiwać się na piasku, a nawet rozbić piknik lub skorzystać z miejsca do grillowania.

Plaża i Park Jumeirah

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze