Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 pięknych wysp, które warto zobaczyć z łodzi

Wakacje na wyspie można spędzać na wiele sposobów. Do tych najbardziej podstawowych należy wylegiwanie się na plaży, korzystanie z kąpieli słonecznych oraz pływanie. W takim przypadku najczęstszym rozwiązaniem noclegowym jest nocleg w hotelu lub ośrodku wypoczynkowym.

Wakacje na wyspie można również spędzić w nieco inny sposób, np. na pokładzie statku lub jachtu. Wakacje na pokładzie łodzi to ostateczne połączenie wygody, swobody i relaksu. Będziesz mógł kotwiczyć w idyllicznych zatoczkach i zwiedzić całą wyspę wzdłuż i wszerz, podziwiając ją od najpiękniejszej stron, od strony morza. W rozwinięci znajdziesz kilka wysp, które warto zobaczyć z łodzi.

1. Seszele.
Olbrzymie granitowe skały oblewane ciepłymi falami Oceanu Indyjskiego – takie są Seszele, jedyne w pełni granitowe wyspy na świecie. Ten zakątek świata jest przepiękny, a 8-osobowy jacht możemy tu wyczarterować nawet za 1500 Euro za tydzień, niecałe 200 Euro od osoby. Seszele składają się ze 115 wysp, z czego tylko 33 są zamieszkane. W tym miejscu świata znajdziesz dużą ilość miejsc do zacumowania łodzi i cieszenia się pięknymi widokami.

Zdjęcie Seszele

2. Ibiza.
Ibiza to dowód na to, że Polacy nie muszą przemierzać połowy świata, by móc wypoczywać na przepięknej wyspie – wystarczy wybrać się na trzecią co do wielkości wyspę hiszpańskiego archipelagu Baleary. Na Ibizie znajdziemy wiele pięknych miejsc do zacumowania wyczarterowanego jachtu, być może na chwilę zostając sąsiadem kogoś znanego. W przeszłości swojej jachty cumowali tu miliarderzy Roman Abramowicz i Lakshmi Mittal.

Zdjęcie wyspy Ibiza

3. Antigua.
Na Morzu Karaibskim istnieje tak dużo pięknych wysp, że mogło by ci nie starczyć życia na zobaczenie wszystkich. Jedną z tych wysp jest Antigua, będąca swoistym klejnotem w koronie. Linia brzegowa wyspy oferuje długie, piaszczyste plaże, oraz liczne zatoczki w których można zacumować jacht. Podziwiając piękno wyspy od strony morza, miej na uwadze, że to miejsce zostało odkryte w 1493 roku przez samego Krzysztofa Kolumba.

Zdjęcie Antigua

4. Saint-Barthélemy.
Saint-Barthélemy to terytorium zależne Francji, leżące na zachód od Portoryko. Jest to nizinna wyspa, z wieloma mniejszymi wzgórzami. Wyspa może się pochwalić tropikalnym klimatem, ze średnią temperaturą roczną przekraczającą 25 °C. Wyspa posiada kilkanaście pięknych plaż i zatoczek, przy których często możemy zobaczyć zacumowane statki. Szacuje się, że na Saint-Barthélemy każdego roku przybywa około 200 tysięcy turystów.

Zdjęcie wyspy Saint-Barthélemy

5. Capri.
Kolejną piękną wyspą, którą warto zobaczyć od strony morza, jest włoska Capri. To niewielka wyspa o powierzchni 10 km2 położona na Morzu Tyrreńskim w Zatoce Neapolitańskiej. Jest to wyspa górzysta, więc jedną z charakterystycznych cech jest zabudowa na zboczach. Każdego roku goszczą tu znane gwiazdy, w przeszłości byli to między innymi George Clooney, Jay-Z i Beyonce. Poniżej jedno ze zdjęć wykonanych na Capri.

Wyspa Capri

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze