Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 najlepszych rzeczy do robienia na Jamajce

Jamajka to wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti. Całą wyspę przeplatają bujnie porośnięte roślinnością wzgórza, które lekko opadają do mora tworząc wspaniałe plaże.

Cała wyspa ciągnie się 235 km ze wschodu na zachód, a w najszerszym miejscu ma 82 km. To sporo powierzchni do zwiedzenia, więc musisz wiedzieć gdzie się udać, aby jak najlepiej wykorzystać swój wakacyjny czas na Jamajce. Poniżej przedstawiamy kilka bardzo ciekawych atrakcji, z których powinieneś skorzystać jeżeli w najbliższym czasie zamierzasz spędzić wolne dni na tej karaibskiej wyspie. Każda z nich pokaże ci bogatą kulturę i dekadenckie piękno wyspy.

Czytaj więcej...

5 fajnych a zarazem dziwnych plaż z całego świata

Wakacje lub urlop na plaży, są jednym z najlepszych sposobów na spędzenie czasu wolnego i podładowanie wewnętrznych baterii naszego organizmu. Jeżeli dobrze zaplanujemy czas wolny, możemy otrzymać idealna mieszankę zabawy i relaksu, która pozwoli nam wrócić do pracy w pełni sił.

Chociaż tradycyjnie wybieramy się na słoneczne plaże o złotym i ciepłym piasku, to na świecie nie brakuje nietypowych, wręcz dziwnych plaż. Może i tym plażom daleko do idealnych, ale na pewno mają w sobie to coś, co każdego roku przyciąga do nich masę turystów. Spójrz do rozwinięcia artykułu, aby zobaczyć kilka naprawdę nietypowych plaż.

Czytaj więcej...

5 miejsc, które powinieneś odwiedzić zanim znikną

Świat jest wypełniony wieloma pięknymi miejscami, które warto odwiedzić. Jednak, ponieważ świat jest również wypełniony ludźmi, wiele z tych wspaniałych miejsc jest stale niszczone z powodu zmian klimatycznych, zanieczyszczenia, kontaktu z ludźmi czy nawet celowych aktów niszczenia.

Te nieszczęsne siły zewnętrzne sprawiają, że wiele niesamowitych miejsc na Ziemi jest zagrożonych zniknięciem. Chociaż ludzie podejmują środki zapobiegawcze, ryzyko utraty niektórych z najwspanialszych zabytków i dzieł natury wciąż jest wysokie. Sami zobaczcie, które miejsca warto odwiedzić zanim znikną.

Czytaj więcej...

8 atrakcji dla których odwiedzisz Florencję

Europa pełna jest zabytków, których wiek w niektórych przypadkach sięga czasów Imperium Rzymskiego. Wiele z tych miejsc znajduje się We Włoszech, nie tylko w Rzymie, ale również we Florencji. Florencja, miasto w środkowych Włoszech, stolica Toskanii, uważana jest za dom renesansu – okresu kiedy Europa wyszła z ciemnych wieków i powędrowała w kierunku rozwoju.

Wróćmy jednak do Florencji, która w obecnych czasach jest zamieszkiwana przez około 368 tysięcy osób. To piękne miasto które liczy już sobie ponad 2 tysiące lat historii. Dzięki temu znajdziemy tam wspaniałe zabytki i atrakcje, a najciekawsze są te o których wspominamy w poniższym rankingu.

Czytaj więcej...

10 państw które warto odwiedzić w 2016 wg Rough Guides

Rough Guides to jeden z wiodących wydawców przewodników turystycznych na świecie. Swój pierwszy przewodnik turystyczny firma opublikowała w 1982 roku, a dotyczył on Grecji. Dziś Rough Guides ma w swojej ofercie przewodniki turystyczne dla ponad 200 destynacji, rozmówki w 18 różnych językach, e-booki dotyczące podróżowania, leksykony dotyczące zmian klimatu i Titanica, aplikacje na smartfony inspirujące podróżnych, przewodniki dla podróżujących z niemowlakami i małymi dziećmi.

Rough Guides prowadzi również własny serwis Internetowy w ramach którego publikuje całą masę różnych poradników turystycznych i rankingów. W jednym z ostatnich wymieniono państwa, które warto odwiedzić w 2016 roku.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze