Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 technologii, które zostały sfinansowane w 2013 roku przez społeczność

W świecie demokracji i powszechnie dostępnego internetu wszystko staje się możliwe, nawet wdrożenie w życie technologii której nie moglibyśmy sfinansować na własną rękę. Nie musisz brać pożyczek w bankach, wystarczy ogłosić swój pomysł na portalach zajmujących się finansowaniem społecznościowym, tak zwanym Crowdfunding'iem.

Crowdfunding to forma finansowania różnych projektów przez społeczność. Każdy może zainwestować w wybrany projekt trochę pieniędzy, w zamian za co otrzymuje pewne profity: zazwyczaj wczesną wersję technologii, którą się sfinansowało. Dziś przyjrzymy się 10 technologiom, które zostały sfinansowane przez społeczność w 2013 roku.

1. Form 1 – 2 945 885 dolarów dofinansowania.

Drukarki 3D sprawiają, że konsumenci dostają dostęp do  produktów, które wcześniej były dla nich zbyt drogie. Jednym z najgłośniejszych przypadków wykorzystania drukarki 3D był przypadek Paula McCarthy z Marblehead, w stanie Massachusetts, który wydrukował swojemu synowi protezę dłoni – oszczędzając w ten sposób wiele tysięcy dolarów. Jednak nie o tym miała być mowa, a o bardzo precyzyjnej drukarce 3D Form 1, która została sfinansowana przy pomocy kickstarter'a. Ta niezwykle dokładna drukarka kosztuje 3299 dolarów.

2. Scanadu Scout – 1 664 574 dolarów dofinansowania.

Scanadu Scout to niewielki i prosty w użyciu skaner zdrowia, który powie nam czy coś nam dolega. Urzadzenie jest bardzo szybkie i inteligentne. Wystarczy je przyłożyć na 10 sekund do skroni by zbadało nasz puls, ciśnienie krwi, EKG, częstotliwość oddechu, oksymetrie itd. Z uwagi na wysoki koszt opieki zdrowotnej i brak czasu na badania lekarskie na urządzenie skusiło się wielu internautów. Dość powiedzieć, że w zbiórce na indiegogo, urządzenie dostawał każdy kto dofinansował projekt kwotą 199 dolarów.

3. Pebble Smartwatch – 10 266 845 dolarów dofinansowania.

Projekt Pebble Smartwatch doskonale pokazał, że ludzie potrzebują inteligentnych zegarków i jest na to całkiem spore zapotrzebowanie. Jak możecie zobaczyć Pebble Smartwatch zebrał najwięcej środków na dzisiejszej liście: ponad 10 milionów dolarów! Ten zegarek to idealne uzupełnienie każdego smartfona: wyświetla imię i numer osoby dzwoniącej, odbiera e-maile i wiadomości z popularnych portali społecznosciowych, podaje informacje o pogodzie i wiele więcej.

4. Canary Home Security – 1 961 663 dolarów dofinansowania.

Ile to już razy wyjeżdżając gdzieś na kilka dni czułeś się, że twój dom jest całkowicie niezabezpieczony? Jeżeli chciałbyś się pozbyć obaw możesz zakupić Canary Home Security – urządzenie wielkości puszki piwa, które będzie czuwać nad twoim domem. Canary Home Security posiada kamerę HD z obiektywem szerokokątnym, wysokiej jakości mikrofon, diody LED, alarm, detektor ruchu, czujnik temperatury, czujnik wilgotności oraz czujnik jakości powietrza. Dostęp do urządzenia uzyskujesz przez Smartfona, z każdego miejsca.

5. 3Doodler – 2 344 135 dolarów dofinansowania.

Kolejnym produktem sfinansowanym przez społeczność była poręczna drukarka 3D: 3Doodler. Urządzenie można porównać do pistoletu na gorący klej, przy pomocy którego stworzymy różne projekty przestrzenne. Urządzenie dysponuje ogromnym potencjałem w zakresie niedrogiego drukowania 3D. Chociaż niektórzy zarzucają mu męczenie dłoni, hałas i przykry zapach przy drukowaniu, 3Doodler to wciąż bardzo twórcze i zabawne urządzenie.

6. LifX – 1 314 542 dolarów dofinansowania.

Smartfony na dobre zadomowiły się w naszych kieszeniach. Nic więc dziwnego, że producenci wszelakiego sprzętu coraz częściej wykorzystują inteligentne telefony do zwiększenia funkcjonalności swoich urządzeń. Nie inaczej była z żarówkami LED LifX sfinansowanymi przez kickstarter. LifX to żarówki LED, którymi możemy zarządzać z poziomu ekranu smartfona – w ten sposób możemy między innymi dopasować jasność żarówki a nawet zmienić kolor.

7. Oculus Rift – 2 437 429 dolarów dofinansowania.

Oculus Rift to okulary 3D stworzone z myślą o grach wideo. Okulary nie tylko znakomicie odwzorowują środowisko gry, ale również reagują na ruchy głowy gracza. Chcesz spojrzeć w lewo? Wystarczy przekręcić w tym kierunku głowę. Wirtualna rzeczywistość nigdy wcześniej nie była tak przystępna. Wystarczy wspomnieć, że okulary w Polsce będą kosztować trochę ponad 1000 złotych. W planach jest już kolejna wersja Oculus Rift z rozdzielczością 4k.

8. Beddit – 503 571 dolarów dofinansowania.

Z naszym szybkim stylem życia, coraz trudniej jest nam osiągnąć zdrowy sen. Chociaż na rynku są już urządzenia monitorujące jakość snu, to w większości są one bardzo wadliwe i mało precyzyjne – ich pomiary są niekompletne i mogą zakłócać sen. Beddit idzie trochę w innym kierunku, sam monitor umieszczany jest pod prześcieradłem. Urządzenie monitoruje nasze ruchu, oddychanie itd. aby dać ci więcej informacji o jakości snu. Beddit wyceniono na 149 dolarów.

9. Matterform 3D Scanner – 471 082 dolarów dofinansowania.

Wraz z postępem technologii druku 3D, jasnym stało się, że doczekamy się również bardzo dokładnych skanerów 3D, których będziemy mogli używać w zaciszu naszego domu. Oczywiście skaner może być również wykorzystywany przez inne osoby, np. osoby zajmujące się renderowaniem. Matterform 3D Scanner ma kosztować 599 dolarów, co dawało by trochę ponad 1800 złotych.

10. Piper Home Security – 309 119 dolarów dofinansowania.

Canary Home Security to nie jedyny system ochrony domu sfinansowany w 2013 roku. Uwagę internautów przykuł również Piper Home Security – niedrogi system bezpieczeństwa będący połączeniem kilku innych urządzeń monitorujących dom: kamera, termometr, czujnik wilgotności itd. System pozwala właścicielom monitorować swoje domy pod kontem intruzów i uszkodzeń (pożar, wyciek wody itd.). Urządzenie kosztuje zaledwie 239 dolarów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze