Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niesamowitych technologii, których doczekamy się do 2030 roku

Żyjąc w XXI wieku mamy to szczęście, że na własne oczy możemy oglądać niesamowity postęp jakiego dokonuje ludzkość. Nie trzeba patrzeć daleko wstecz – 25 lat temu ludzie wciąż używali telefonów stacjonarnych, a o komórkach można było tylko pomarzyć. A teraz spójrz jakiego postępu dokonaliśmy w tak krótkim czasie – od telefonu stacjonarnego, przez telefony komórkowe, po smartfony, które mają moc obliczeniową komputerów.

Skoro takiego postępu dokonaliśmy w zaledwie 25 lat, to wyobraź sobie co będzie za kolejne 14 lat, w 2030 roku. Poniżej przedstawiamy kilka technologii, które całkiem realnie mogą się pojawić do tego czasu.

1. Przeszczep wydrukowanego narządu.

Eksperci z sektora technologii medycznych przewidują, że pierwszy przeszczep wątroby z drukarki 3D może nastąpić około 2024 roku. Biorąc pod uwagę jak szybko rozwija się technologia druku 3D, nie zdziwimy się jeżeli w latach 30. XXI wieku będziemy przeszczepiać również inne narządy z drukarki.

2. Cyfrowe soczewki kontaktowe.

Zapewne już około 2030 roku będziemy mogli zakładać cyfrowe soczewki kontaktowe – być może będą zmieniać kolor naszych oczu, pozwalać nam oglądać filmy 3D, korzystać z rzeczywistości rozszerzonej i wielu innych technologii przyszłości.

3. Rzeczywistość rozszerzona.

Technologia rzeczywistości rozszerzonej już teraz robi duże wrażenie, ale wciąż raczkuje. Wyobraź sobie jak daleko się posunie w ciągu 14 kolejnych lat. Być może będziemy zakładać gogle, które nałożą filtry na nasz świat i zmienią go w to co widujemy w Grze o Tron.

4. Sny na ekranie komputera.

Od 2008 roku zespół japońskich naukowców pracuje nad technologią, która monitoruje aktywność mózgu i jest w stanie przekładać ją na bardzo proste obrazy. Technologia ta wciąż musi zostać dopracowana, ale w 2030 rou powinna być już gotowa do użytku.

5. Osobisty asystent ze sztuczną inteligencją.

Myślisz, ze już teraz osobiści asystenci w telefonach robią wrażenie? Poczekaj na 2030 rok, kiedy powinny pojawić się pierwsze urządzenia posiadające osobistych asystentów ze sztuczną Inteligencją, nad która pracuje już kilka firm.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze