Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


Największe maszyny budowlane na świecieKażdy duży chłopiec lubi oglądać zdjęcia na których zabawki z dzieciństwa są naprawdę wielkie. Poniżej lista kilku największych w swojej klasie maszyn które stworzył człowiek. Mimo iż ładowarki czy wozidła kojarzą się nam zwykle z placem budowy, to urządzenia tej wielkości stosuje się w mniej konstruktywnych branżach, zwykle w kopalniach odkrywkowych.


Największy pojazd (wozidło technologiczne)

Jest nim Liebherr, model T 282B. Masa pojazdu wynosi 203 tony, ładowność 365 ton. Moc największego 20 cylindrowego silnika diesla o pojemności 90 litrów wynosi 3650KM. Maksymalna prędkość 64 km/h.Sorry :)Pojazd kosztuje około 3,5 miliona dolarów, klimatyzacja jest dostępna jako opcja.
Największa koparka

Mamy już wywrotkę, teraz pora ją załadować. Najszybciej zrobimy to przy pomocy koparki Terex RH 400.

Sorry :)Łyżka o pojemności 45m3 umożliwia zabranie na raz do 85 ton materiału. Cała koparka waży 980 ton i jest napędzana silnikiem o mocy 4400KM. Napełnienie wozidła to kwestia 3-5 załadunków (średnia wydajność według producenta: 5 500 ton/h). Wysokość koparki wynosi 10m, a w najwyższym położeniu łyżki dochodzi do 20m.


Największa spycharka

Komatsu D575A-3SD z lemieszem o długości 7,4 metra pomoże wydajnie zagarniać materiał do załadunku. Radio AM/FM w standardzie.

Sorry :)
Największy żuraw samojezdny

Tak, to na co zawsze mówiliście dźwig jest tak naprawdę jest żurawiem :) A największym z nich jest Liebherr LTM 11200-9.1

Sorry :)Potężna maszyna o maksymalnym udźwigu 1200 ton ramieniu o długości 100 metrów (można zamontować dodatkową kratownice, wtedy wysięg może wynieść nawet 176 metrów). Teleskopowy wysięgnik jest zbudowany z 8 sekcji po 16 metrów każda. Masa balastu wynosi 202 tony. Układ jezdny składa się z 9 osi z czego siedem jest skrętnych (pierwsze 5 i ostatnie 2) napędzanych jest pierwsze 6. Wykorzystano zawieszenie hydropneumatyczne wyposażone w system automatycznego poziomowania. wszystkie kola wyposażone sa w hamulce tarczowe, hamulec ręczny hamuje koła od osi 3 do 8. Prędkość maksymalna wynosi 75 km/h Całość jest napędzana b cylindrowym silnikiem Diesla o mocy 671KM poprzez automatyczna skrzynię biegów o 12 przełożeniach do jazdy w przód i 2 do jazdy w tył. Pojemność zbiornika paliwa 600 litrów.

Sorry :)Źródło: ours.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane