Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 ciekawych zastosowań dla dronów

Drony, czyli bezzałogowe statki latające, staja się coraz popularniejsze. W posiadanie dronów wchodzą już nawet użytkownicy domowi, dlatego wiele krajów już opracowało lub jest w trakcie opracowywania niezbędnych przepisów, które będą regulować wykorzystanie dronów – rozmiary dronów dla zwykłych użytkowników, maksymalną wysokość przelotową i wiele więcej.

Drony to niezwykłe maszyny, które już teraz wykorzystywane są do wielu ciekawych, a czasami szokujących czynności. Lista zastosowań drona zdaje się nie mieć końca, dlatego w dzisiejszym artykule wymieniamy tylko dziesięć z nich. O dodatkowych zastosowaniach dronów możecie dyskutować w komentarzach.

1. Drony w służbie armii.
Zdalnie sterowane bezzałogowe statki latające były wykorzystywane do niedawna wyłącznie w armii. Tutaj zajmują się działaniami wywiadowczymi a nawet biorą aktywny udział w walkach.

Drony w służbie armii

2. Dostarczanie przesyłek kurierskich.
Już niedługo drony mogą zostać wykorzystane na szeroką skalę do dostarczania przesyłek kurierskich. Swoje programy pilotażowe prowadzi już kilka firm, w tym Amazon oraz DHL.

Dostarczanie przesyłek kurierskich

3. Wypożyczalnie dronów.
Na świecie już zauważono, że dobrą niszą biznesową są wypożyczalnie dronów – niekoniecznie realnie wypożyczające maszyny, ale pozwalające zatrudnić na kilka godzin operatorów wraz z dronem.

Wypożyczalnie dronów

4. Nagrywanie imprez.
Wspomniane wcześniej wypożyczalnie dronów miłą w swoich usługach możliwość filmowania imprez z lotu ptaka. Dzięki dronom stało się możliwe filmowanie z powietrza wesel, urodzin oraz imprez masowych.

Nagrywanie imprez

5. Dostarczanie pizzy.
Czy w przyszłości drony zastąpią dostarczycieli pizzy? Być może. Takie rozwiązanie testowała sieć Domino's w Wielkiej Brytanii. Ich dron DomiCopter był w stanie bezpiecznie dostarczyć dwie ciepłe pizze.

Dostarczanie pizzy

6. Ratownictwo wodne.
Zamiast wykorzystywać helikoptery do poszukiwań ludzi na morzu, można skorzystać z dronów. Takie drony mogły by zostać dodatkowo wyposażone w kola ratunkowe zrzucane osobom potrzebującym pomocy.

Ratownictwo wodne

7. Drony zwiadowcze w służbie komercyjnej.
Biznes może wykorzystywać drony do nadzorowania majątku firmy z powietrza. Niedawno głośno było o tym, że PKP korzysta z dronów, by chronić ładunki węgla przed złodziejami.

Drony zwiadowcze w służbie komercyjnej

8. Dostawa zakupów.
Drony mogą zostać wykorzystane do dostarczenia zakupów we wskazane miejsce. Jeżeli podczas meczu zabraknie ci przekąsek i piwa, lub kiedy chcesz obdarować kogoś kwiatami, miło było by skorzystać z drona.

Dostawa zakupów

9. Fotografia hobbystyczna.
Drony do hobbystycznego użytku są dostępne nawet za mniej niż 1000 złotych. Można je wykorzystywać do wykonywania zdjęć z powietrza, obserwowania dzikich zwierząt w naturalnych warunkach i wiele więcej.

Fotografia hobbystyczna

10. Drony w służbie przestępców.
Nie można zapominać, że z dronów korzystają również przestępcy, którzy przy ich pomocy mogą dostarczyć coś na teren więzienia (telefony, używki a nawet broń) lub przerzucić przez granicę.

Drony w służbie przestępców

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane