Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 niesamowitych wynalazków z filmów sci-fi nad którym trwają prace

Świat fantastyki widział wiele odważnych, czasem dziwacznych pomysłów, jeżeli chodzi o technologię. Od autonomicznych robotów, przez latające samochody, po jedzenie w kapsułkach. Można wiele zazdrościć tym futurystycznym światom, w których istnieją takie wynalazki. Jednakże wraz z postępem technologicznym rosną szanse urzeczywistnienia niektórych pomysłów i urządzeń widocznych w filmach sci-fi. Niektóre z nich mogą się pojawić na sklepowych półkach szybciej niż myślisz.

Obecnie firmy ładują miliardy dolarów, aby dostarczyć jak najwięcej nowoczesnych technologii przed konkurencją. Poniżej pokazujemy wam pięć wynalazków, istniejących wcześniej tylko w filmach sci-fi, a które teraz powoli stają się rzeczywistością.

Czytaj więcej...

5 fantastycznych rzeczy, które robot asystent zrobi dla ciebie

Jeszcze pod koniec XX wieku pomysł robotów, które będą nam pomagać w codziennym życiu był czymś co zakrawało o science fiction. Jednak dziś w sklepach są już dostępne roboty, które po części wyręczają nas z domowych obowiązków (jak roboty sprzątające), a w perspektywie kolejnych 10-20 lat można się spodziewać kolejnych robotów, które pomogą wykonywać niektóre żmudne obowiązki.

Już teraz firmy z całego świata prowadzą prace na sztuczną inteligencją, a są wśród nich tacy giganci jak Facebook, Google i Microsoft. Można tylko przypuszczać jakie zagrożenia i korzyści to z sobą niesie. Zanim jednak do naszych domów zawita SI, spójrzmy na to w czym mogliby nas wyręczać roboty asystujące.

Czytaj więcej...

5 razy kiedy testowanie produktu zaszło za daleko

Od koncepcji do gotowego produktu jest bardzo długa droga. Dla każdego twórcy pomysł to dopiero początek. PO wymyśleniu produktu musisz przygotować prototyp, znaleźć rynek dla swojego produktu, a przede wszystkim przeprowadzić testy. To dzięki testom dowiesz się czy produkt jest bezpieczny dla innych, oraz jak wypada w porównaniu z konkurencją.

Testy przeprowadzane są nie tylko w laboratoriach, ale także bezpośrednio na ludziach. Czasami biorą w nich udział wynajęci ludzie, a innym razem sam wynalazca – wszak geniusz często graniczy z szaleństwem. Aby nie być gołosłownym, popatrzcie na kilka filmów pokazujących testy, które zaszły za daleko.

Czytaj więcej...

5 niesamowitych technologii, których doczekamy się do 2030 roku

Żyjąc w XXI wieku mamy to szczęście, że na własne oczy możemy oglądać niesamowity postęp jakiego dokonuje ludzkość. Nie trzeba patrzeć daleko wstecz – 25 lat temu ludzie wciąż używali telefonów stacjonarnych, a o komórkach można było tylko pomarzyć. A teraz spójrz jakiego postępu dokonaliśmy w tak krótkim czasie – od telefonu stacjonarnego, przez telefony komórkowe, po smartfony, które mają moc obliczeniową komputerów.

Skoro takiego postępu dokonaliśmy w zaledwie 25 lat, to wyobraź sobie co będzie za kolejne 14 lat, w 2030 roku. Poniżej przedstawiamy kilka technologii, które całkiem realnie mogą się pojawić do tego czasu.

Czytaj więcej...

5 dziwnych kampanii na Kickstarterze, które zakończyły się sukcesem

Chyba każdy internauta słyszał o Kickstarterze, a tym którzy nie słyszeli pragniemy przypomnieć, że jest to strona pośrednicząca w finansowaniu różnego rodzaju projektów przez społeczność. Jak to działa? Wymyślasz sobie jakiś projekt, np. książkę, i prosisz internautów o ty by go sfinansowali w zamian za jakiś dodatkowe profity: podziękowanie, wczesny dostęp, elektroniczną wersję produktu, gotowy produkt, spotkanie z tobą i wiele więcej.

Na Kickstarterze finansuje się wiele fajnych rzeczy, ale raz na jakiś czas trafiają się nietypowe kampanie. Dziś chcielibyśmy pokazać wam kilka takich kampanii, który po mimo co najmniej dziwnego pomysłu, zostały sfinansowane.

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze