Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 czarnych koni Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014

Fani piłki nożnej zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rządzą się swoimi regułami. W każdym turnieju znajdziemy drużynę, która pomimo braku oczekiwań względem jej piłkarzy, spisuje się nadspodziewanie dobrze, drużynę którą można nazwać czarnym koniem.

Podczas ostatnich turniejów do takich drużyn mogliśmy zaliczyć Chorwację, Turcję, Senegal, Koreę Południową czy też Urugwaj. Jak będzie w tych mistrzostwach? Wielu ekspertów szacuje, że czarnym koniem Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 może zostać Belgia lub Kolumbia. My idziemy o krok dalej i wskazujemy wam dziesięć drużyn, które mogą nas zaskoczyć w Brazylii.

1. Belgia.

Wśród faworytów nadchodzących mistrzostw większość fanów wymienia Brazylię, Hiszpanię, Argentynę i Niemców. Tymczasem Belgia, mimo dobrych wyników na boisku oraz 10 miejsca w rankingu FIFA, wydaje się być pomijana. Mimo, że Belgia ma młody zespół, to może się pochwalić dobrymi zawodnikami na każdej pozycji, co czyni z niej zespół kompletny. Poza tym reprezentacja Belgii trafiła do stosunkowo łatwej grupy z Algierią, Rosją i Koreą Południową, więc nie powinna mieć większych trudności na tym etapie MŚ.

2. Kolumbia.

Jako, że MŚ 2014 odbywają się w Ameryce Południowej, reprezentanci Kolumbii mogą się czuć na brazylijskich boiskach niemal jak u siebie. Ponadto Kolumbia dysponuje młodym, perspektywicznym i bardzo ambitnym zespołem, na czele z Radamelem Falcao, Jamesem Rodríguezem i Jacksonem Martínezem. Co ciekawe, Kolumbia w roku 2012 zdobyła najwięcej punktów w rankingu FIFA. Na mistrzostwach świata Kolumbia trafiła do grupy C z Grecją, Wybrzeżem Kości Słoniowej oraz Japonią.

3. Chile.

Chociaż reprezentacja Chile trafiła do bardzo trudnej grupy, z Hiszpanią, Holandią oraz Australią, uważamy że może zostać czarnym koniem MŚ 2014. To, że Chile potrafi grać z najlepszymi jak równy z równym, widzieliśmy już podczas ostatnich meczów towarzyskich, w których Chile zremisowało 2:2 z Hiszpania i 2:2 z Brazylią, oraz wygrało 2:0 z Anglia na Wembley. Aktualnie Chile zajmuje 15 miejsce w rankingu FIFA, wyprzedzając między innymi Francję.

4. Urugwaj.

Urugwaj również nie miał szczęścia podczas losowania grup Mistrzostw Świata 2014. Reprezentacja tego kraju trafiła do grupy D w której zagra z Kostaryką, Anglią oraz Włochami. Urugwajczycy pokazali już, że potrafią grać w Piłkę. W 2010 roku Urugwaj dotarł do półfinału Mistrzostw Świata w RPA, w którym uległ zespołowi Holandii 2:3. Zespół którego gwiazdami są Edinson Cavani oraz Luis Suarez zapewne i w tym roku może sprawić miłą niespodziankę.

5. Wybrzeże Kości Słoniowej.

Chociaż Wybrzeże Kości Słoniowej od dawna plasuje się wśród najlepszych reprezentacji Afryki, to zawsze ma wielkiego pecha trafiając do bardzo mocnych grup. W 2010 roku grali w grupie z Brazylią, Portugalią i Koreą Południową, w której zajęli trzecie miejsce z czterema punktami. W tym roku los był dla nich łaskawszy, przydzielając Wybrzeże Kości Słoniowej do grupy C, z Kolumbią, Grecją oraz Japonią. Zwiększa to szanse na wyjście grupy i rozwinięcie skrzydeł w fazie pucharowej.

6. Anglia.

Reprezentacji Anglii nikt nie wymienia wśród dziesięciu faworytów MŚ 2014, więc my postanowiliśmy dodać ją do prawdopodobnych czarnych koni zbliżającego się mundialu. Dla Anglii losowanie grup było stosunkowo szczęśliwe, bowiem Synowie Albionu będą grać z Urugwajem, Kostaryką i Włochami – a z każdą z tych drużyn mają szansę ugrania dobrego wyniku. Po rozczarowujących MŚ 2010 reprezentacja Anglii zyskuje szansę pokazania, że potrafią walczyć z najlepszymi.

7. Bośnia i Hercegowina.

Bośnia i Hercegowina to jedyny debiutant na brazylijskim mundialu. W ostatnich eliminacjach drużyna grała bardzo efektownie, zdobywając w 10 meczach 30 goli i wygrywając grupę G Eliminacji Mistrzostw Świata 2014. W losowaniu grup MŚ 2014 los był dla nich bardzo łaskawy, przydzielając drużynę do grupy F, z Argentyną, Iranem i Nigerią. O ile z tą pierwszą o zwycięstwo będzie trudno, o tyle z Iranem i Nigerią można uzyskać dobry wynik. Po wyjściu z grupy na Bośnię i Hercegowinę może czekać Szwajcaria, Ekwador, Francja lub Honduras.

8. Japonia.

Japonia utknęła w grupie z takimi zespołami jak Kolumbia, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Grecja, z których każdy może sprawić niemałą niespodziankę. W tym właśnie należy upatrywać szansy Japonii, której zawodnicy w ostatnich latach dobrze radzą sobie na europejskich boiskach. W ostatnich meczach Japończycy wygrali z Belgią 3:2 oraz zremisowali z Holandią 2:2. To, ze zespół jest nieprzewidywalny, pokazują niedawne porażki z Białorusią i Serbią.

9. Meksyk.

Meksyk wywalczył kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014 dopiero w barażach, więc eksperci nie stawiają na zespół trenera Miguela Herrery. Ponadto w ostatnich spotkaniach ich forma była bardzo chwiejna: potrafili zremisować ze Stanami Zjednoczonymi, by miesiąc później przegrać z Jamajką. Nie mniej Meksyk trafił w grupie na rywali, z którymi może im się poszczęścić. O ile z Brazylią nie ma większych szans, o tyle z Chorwacją i Kamerunem może wygrać.

10. Nigeria.

Zdaniem ekspertów w grupie F mamy jednego pewniaka: Argentynę. Za nią znajdują zespoły, które będą walczyć o drugie miejsce: Bośnia i Hercegowina, Iran i Nigeria. Najbardziej prawdopodobne jest to, że walka o drugie miejsce rozstrzygnie się między Bośnią i Hercegowiną a Nigerią. W składzie Nigerii znajdziemy wielu zawodników znanych z europejskich boisk, w tym Johna Obi Mikela i Victora Mosesa z Chelsea, oraz bramkarza Vincenta Enyeama z Lille OSC.

Komentarze   

 
0 #1 Peter 2014-04-14 15:07
17 czerwca 2014 o godz. 18:00 pierwszy mecz Belgii z Algierią. Myślę, że bez większych problemów zakończy się triumfem Belgii. Dobre podsumowanie drużyn z poszczególnych grup. W większości się zgadzam, jednak co do Nigerii to myślę, że polegnie, a Bośnia i Hercegowina wyjdą z grupy :)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze