Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi

10 drużyn piłkarskich, które zawiodły w sezonie 2014/2015

Sezon piłkarski 2014/2015, w przeważającej mierze był mało zaskakujący. Barcelona, ponownie skończyła sezon Primera Division na czołowej pozycji, Juventus kolejny rok z rzędu dominował w Serie A, Jose Mourinho znów odzyskał dla Chelsea tytuł Mistrza Anglii, zaś Bayern Monachium po raz kolejny wygrał Bundesligę – chociaż tym razem, dla odmiany z Robertem Lewandowskim w składzie.

Czytając to można by ziewać. Na szczęście są zespołu wobec których oczekiwania były dużo większe, zespoły, które w ostatecznym rozrachunku zawiodły swoich fanów lub pozostawiły pewien niedosyt. Kilka takich drużyn przedstawiamy w rozwinięciu rankingu.

1. Real Madryt.

W ubiegłym roku Carlo Ancelotti był noszony w Realu Madryt na rękach niczym bohater, a po tym sezonie włodarze klubu pokazali mu drzwi wyjściowe. No cóż, każdy oczekiwał więcej po Galaktycznych, a tymczasem zespół nie zdobył żadnego trofeum na najważniejszych frontach.

Real Madryt

2. Liverpool.

Po tym jak w ubiegłym roku Liverpool wywalczył drugie miejsce w Premier League, każdy oczekiwał od klubu dużo więcej, a tymczasem drużyna z Anfield ledwo wywalczyła 6 miejsce w tegorocznym sezonie Premier League. Dużo poniżej swoich możliwości.

Liverpool

3. Borussia Dortmund.

To był zaskakująco zły sezon w wykonaniu zespołu z Dortmundu. Borussia miała się włączyć w walkę o mistrzostwo Niemiec, a tymczasem przez pierwszą część sezonu była nawet bardzo blisko strefy spadkowej.

Borussia Dortmund

4. Manchester City.

Manchester City zdobył tytuł Mistrza Anglii w sezonie 2013/2014, a w tym sezonie przegrał mistrza na rzecz Chelsea. Mimo braku sukcesów w tym sezonie, menadżer Manuel Pellegrini wydaje się bezpiecznie zasiadać w swoim fotelu.

Manchester City

5. SSC Napoli.

Trzeba przyznać, że pięknie grało Napoli w ubiegłym roku, kończąc Serie A na trzecim miejscu i wygrywając Puchar Włoch. Niestety w tym roku wszystko siadło i klub musiał się zadowolić dopiero 5 miejscem w lidze, gwarantującym start w Lidze Europy UEFA.

SSC Napoli

6. AC Milan.

Gdzie jest ten Milan sprzed lat, ten samu, który corocznie grał w Lidze Mistrzów? Ten, który w 2007 roku wygrał Puchar Europy? Ano obecnie jest na 10 miejscu w tabeli Serie A i wygląda na to jakby miał na dłużej zagościć w środku tabeli.

AC Milan

7. Olympique Marsylia.

Marsylia to jeden z najbardziej utytułowanych francuskich klubów, dlatego chciało by się, aby włączył się do walki o mistrzostwo. Niestety w minionym sezonie drużyna uplasowała się dopiero na czwartym miejscu, co na pocieszenie dało jej miejsce w Lidze Europy UEFA.

Olympique Marsylia

8. AS Roma.

Roma była bardzo aktywna podczas letniego okienka transferowego w 2014 roku, mając nadzieję na włączenie się do walki o mistrzostwo Włoch. Niestety klub wywalczył "tylko" drugie miejsce w lidze włoskiej, aż 17 punktów za Juventusem i punkt przed Lazio.

AS Roma

9. Newcastle United.

To fajnie, że drużyna Newcastle United uniknęła spadku do Championship, ale taki zespół nie powinien walczyć o utrzymanie. Kontrowersyjny właściciel sprawia, że klub nie wydaje się dobrym kierunkiem dla znanych nazwisk.

Newcastle United

10. Bayern Monachium.

Co prawda Bayern Monachium wygrał Mistrzostwo Niemiec, ale tego każdy się spodziewał. Wielu spodziewało się również, że drużyna dojdzie do finału Ligi Mistrzów i po raz kolejny sięgnie po Puchar Europy, jednakże w półfinale Bayern nie sprostał Barcelonie.