Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


5 gwiazd piłki nożnej, które ogłosiły upadłość w ostatnich latach

Piłka nożna to najpopularniejszy sport drużynowy na świecie, dlatego najlepsi piłkarze zarabiają bajońskie sumy. Tak długo jak piłkarz jest u szczytu kariery może zarabiać miliony euro rocznie i nie przejmować się za bardzo tym "co będzie jutro". Jednakże, jako, że kariera zawodowego piłkarza trwa najczęściej około 15 lat, faktem jest, że zawodnik już podczas kariery powinien odkładać i inwestować pieniądze.

Większość piłkarzy nie ma dobrego wykształcenia, a to oznacza, że w przypadku rozrzutnego stylu życia i braku oszczędności zawodnik może zaprzepaścić swoją przyszłość. W przeszłości były przypadki znanych zawodników, którzy po zakończeniu kariery stracili wszystko. Przykłady w rozwinięciu rankingu.

1. David James.

David James był jednym z najlepszych bramkarzy w angielskiej Premier League, a jego wielkie umiejętności pozwoliły mu zarobić ogromne pieniądze. Podczas swojej kariery grał w takich klubach jak Liverpool, West Ham United i Manchester City, a nawet zaliczył 53 występy w reprezentacji Anglii. Szacuje się, że podczas całej kariery zarobił około 20 milionów funtów. Kosztowny rozwód, zaległości podatkowe, przekroczenie wydatków i złe wybory inwestycyjne sprawiły, że w 2014 roku ogłosił upadłość.

Zdjęcie David James

2. Brad Friedel.

Bradley Friedel to kolejny przykład bramkarza, który źle zainwestował swoje pieniądze i w ostatnich latach musiał ogłosić upadłość. Ten amerykański piłkarz występujący na pozycji bramkarza grał w przeszłości w takich klubach jak Galatasaray, Liverpool, Blackburn Rovers i Aston Villa, a obecnie końcówkę swojej kariery spędza w Tottenhamie. Jego nietrafioną inwestycją była akademia futbolowa w rodzinnych stronach, która mimo, że przysporzyła mu wielu miłośników, to pociągnęła go na samo dno.

Zdjęcie Brad Friedel

3. Celestine Babayaro.

Celestine Babayaro to nigeryjski piłkarz, reprezentant kraju, złoty medalista olimpijski z Atlanty, a także były zawodnik klubu Chelsea, dla którego zagrał w 132 meczach i strzelił 5 goli. Celestine Babayaro był jednym z najlepszych afrykańskich piłkarz grających w angielskiej Premier League. Podczas gry w Chelsea zarabiał nawet 45 tysięcy funtów tygodniowo, a jednak w 2011 roku jego długi były już tak duże, że musiał ogłosić upadłość.

Zdjęcie Celestine Babayaro

4. John Arne Riise.

John Arne Semundseth Riise to norweski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy lub lewego pomocnika w APOEL FC. Większość z was będzie go kojarzyć z gry dla Liverpoolu, dla którego grał w latach 2001-2008, i w którym w szczytowej formie zarabiał 75 tysięcy funtów tygodniowo. Niestety nieprzemyślane inwestycje doprowadziły go do bankructwa. Przy tej okazji na jaw wyszły również jego oszustwa finansowe, którye przysporzyły mu wielu problemów.

Zdjęcie John Arne Riise

5. Eric Djemba-Djemba.

Eric Daniel Djemba-Djemba to kameruński piłkarz, występujący na pozycji pomocnika. Karierę rozpoczynał we francuskim Nantes, z którego następnie przeszedł do Manchesteru United. Grał również w duńskim Odense BK oraz zaliczył 35 występów w reprezentacji Kamerunu. Mówi się, że w najlepszym momencie kariery zarabiał 75 tysięcy funtów tygodniowo. Niestety pieniądze bardzo szybko trwonił na luksusy i bardzo drogi styl życia. Wreszcie w 2007 roku ogłosił upadłość.

Zdjęcie Eric Djemba-Djemba

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane