Rankingi24 - ciekawostki i rankingi ze świata

Zarejestruj

Najpopularniejsze rankingi


10 dobrych reprezentacji, których może zabraknąć na Euro 2016

W eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy 2016 reprezentacja Polski w piłce nożnej radzi sobie bardzo dobrze. Na półmetku rozgrywek prowadzimy w grupie D z 11 punktami, zaś zaraz za nami znajdują się Niemcy oraz Szkocja. Nie ulega wątpliwości, że szansę zakwalifikowania się do turnieju głównego, który odbędzie się we Francji, mamy duże.

Dziś jednak nie będziemy pisać o reprezentacji Polski, a o dziesięciu innych reprezentacjach, które mimo posiadania dobrej ekipy, radzą sobie słabo w aktualnych eliminacjach. Zobacz kilka naprawdę dobrych reprezentacji, których może zabraknąć na Euro 2016, jeżeli druga część eliminacji pójdzie im równie słabo co pierwsza.

1. Turcja.

Z takimi piłkarzami jak Arda Turan, Selcuk Inan i Hakan Çalhanoğlu, turecki zespół ten powinien sobie radzić lepiej w eliminacjach. Niestety na półmetku zajmuje dopiero czwarte miejsc w grupie, zaraz za Holandią.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Turcja

2. Holandia.

Holandia również nie radzi sobie najlepiej w tych eliminacjach. Obecnie reprezentacja tego kraju ma tylko 7 punktów po 5 meczach. Pierwsi w grupie są Czesi z 13 punktami, zaś na drugim miejscu Islandczycy z 12 punktami.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Holandia

3. Szwajcaria.

W najnowszym rankingi FIFA reprezentacja Szwajcarii zajmuje 9 miejsce, więc trudno sobie wyobrazić, aby ta drużyna odpadła w eliminacjach do Euro. A jednak wygląda na to, że drużyna będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie ze Słowenią.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Szwajcaria

4. Serbia.

To niewiarygodne, że Serbia, która obecnie w rankingu FIFA zajmuje 44 miejsce na świecie, w eliminacjach do Euro 2016 ugrała tylko 1 punkt w czterech meczach – remisując 1:1 z Armenią. Wielu uważa, że reprezentacja gra już tylko o honor.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Serbia

5. Rosja.

Połowa meczów w grypie G już za nami, a Rosja plasuje się dopiero na trzecim miejscu, posiadając 8 punktów. Duży wpływ na taki stan rzeczy miał nieprawdopodobny remis 1:1 z Mołdawią, zajmującą ostatnie miejsce w grupie.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Rosja

6. Norwegia.

Ponad dwa lata temu zespół Norwegii był w Top 20 najlepszych reprezentacji świata, jednak obecnie forma zespołu trzyma trend spadkowy. W eliminacjach do Euro 2016 Norwegowie zajmują trzecie miejsce w grupie H.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Norwegia

7. Grecja.

Większość spodziewała się, że Grecja będzie jednym z faworytów do wygrania grupy F, jednakże po pięciu meczach zespół zajmuje ostatnie miejsce, posiadając tylko dwa punkty na koncie. Prowadzi Rumunia z 13 punktami.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Grecja

8. Bośnia i Hercegowina.

Po ich pierwszym występie na mundialu w 2014 roku oczekiwano, że będzie się liczyć w walce o dwa pierwsze miejsce a grupie B. Niestety reprezentacja Bośni i Hercegowiny zajmuje dopiero piąte miejsce w swojej grupie.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Bośnia i Hercegowina

9. Ukraina.

Przed rozpoczęciem eliminacji do Euro 2016 Ukraina była wymieniana w gronie zespołów, które powinny się zakwalifikować na turniej. Niestety nadzwyczaj wysoko forma Słowacji i Hiszpanii sprawiła, że Ukraina zajmuje trzecie miejsce w grupie C.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Ukraina

10. Irlandia.

Po zespole posiadającym w składzie takie gwiazdy jak Robbie Keane i John O'Shea można się spodziewać, że będzie walczył przynajmniej o drugie miejsce. Tymczasem reprezentacja Irlandii zajmuje miejsce czwarte w grypie D – na nasze szczęście.

Reprezentacja w piłce nożnej na Euro 2016: Irlandia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Najpopularniejsze sondy

Nasze ciekawostki na FB

Ostatnie komentarze

Polecane